Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

Z okazji dłuższej trasy i problemów z nabyciem lpg poza pl, zrobiłem sobie testy i tak spalanie dla H6:

 

utrzymując średnio ok 110km/h na autostradzie spalanie to 8 l/100km, przy 140 km/h jest to równe 9l. wyniki to odczyty z kompa (jak robiłem kiedyś test wynik jest realny), po przejechaniu po ok 200km od resetu. Chyba nie najgorzej, choć w H4 udało mi się kiedyś zejść do 6,7 l :)

 

Odnośnie lpg to po 19947km średni wynik to 13,3 l lpg na 100km. Tryb mieszany, wliczając codziennie dojazdy do pacy w Warszawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche mnie straszyli tym przeogromnym spalaniem , ale jest spoko. Benzyna 2,5 turbo śmiga aż miło - nie uznaję gazu w żadnej formie - nawet w kuchni ;) i spalanie utrzymuje się w lecie 10,2 -10,4 l a teraz w zimie 10,4-10,6 l. Trasa mieszana : szuter codziennie 2 km, czasem autostrada dość szybko ;) a głównie "wiejskie" drogi. Jak kupowałam swojego forka, to poprzedni właściciel miał spalanie we Wrocławiu 12,7 l wiec się cieszę, że rzadko łapią mnie korki . Wir w baku tak naprawdę robi się solidny powyżej 1,5 "zł" na autostradzie ale efekt przyspieszania jest wart grzechu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik z wczorajszej trasy Warszawa-Kraków (s8 z Warszawy, do jedynki i dalej na a4): 9.2l/100 km :-) Nie jechałem przesadnie wolno, w 3.5h zrobiłem 360 km :-)

 

Średnie spalanie od zakupu (niecałe 4 kkm) 10.5 ;-) Te H6 to jednak nie taki potwór, choć w korkach, zimą potrafi 15 wciągnąć ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rekord na lpg z auchona 12,5 litra /100km , nei wiem czemu tak mało trasy raczej te same co zawsze, chyba że to dzięki południowej obwodnicy warszawy :). Ostatnio kolejny rekord po zrobieniu zaworów, tym razem w ilości zatankowanego paliwa to 48 litrow gazu teraz zobaczymy na ile starczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moj Legar znow mnie zaskakuje.Dawno juz sie nie zapuszczalem nim w trase,tylko miasto-sr. 12.5-13l/100 na krotkich odcinkach.Czasami zal,ze tyle...Ale wczoraj,zatankowalem tuz przed traska,srednio 260 km po A8,tam gdzie ograniczenie,zwalnialem,gdyz mam dosc policji,przewaznie 140,miejscami 160 km/h,w deszczu,pelen bagaznik,4 osoby,klima,komputer w wawie pokazal 8.8 l/100.Pieknie!!!Dawno takiego wyniku juz nie widzialem....Gdyby nie AT,pewnie z 1 l/ bym urwal? ;-)

 

Wysłane z mojego KM1060 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czyli moj slabeusz,w por. z Twoim to pijaczek jest ;-)

 

Myślę, że Twój wypadł lepiej bo ja jechałem ok 90-100 km/h a ty 140-160 km/h i z większym obciążeniem - gdybym poruszał się Twoimi prędkościami nie byłoby już tak pięknie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega!!!!Jak milo.....Znow milczysz....Czy po powrocie,zmierzyles dane swojego autka,jak pali,jak sie zbiera...No ,mysle,ze skoro dawno nim nie smigales,autko czekalo i ....bedac pod noga kogos innego,mialo inaczej ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie drugiego baku w RS czyli 2.5 n/a - Trasa Poznań-Warszawa 90-140 + 2h stania w korkach w Poznaniu + 3h korka w Warszawie. Wynik 539km na 54litrach paliwa czyli praktycznie równo 10 litrów :) Ale to było na rozwalonym zawieszeniu i stukającym sworzniu, drugi bak mam wrażenie zejdzie trochę szybciej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No dobrze, mogę potwierdzić:

2.5t XT MT lun, klima na auto, opony zimówki GY UGW3 215/60r16 jazda na lotos 98 dynamic (tylko taką teraz tankuje z powodów dbania o UPG)

Jazda normalna w zakresie obrotów 2-2,5k rpm czyl w mieście często na 4-ce. Średnie spalanie z ostatnich 4 tankowań to 12,33.

na P7 jest o litr więcej, Na Yokohama A349 też spalanie było znacząco niższe niż na P7

P.S.

Drogi nie specjalnie zakorkowane, generalnie jazda miejska z zieloną falą - Tak, w Gdańsku jest zielona fala podobno sterowana systemowo.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forester S-turbo 99

Jadąc w zeszłym tyg do Warszawy z Bielska-Białej utrzymując prędkość GPS 110-130km/h na 35L LPG przejechałem 306Km  a takie wszyły dane z kalkulatora paliwowego

 

Spalanie wynosi 11,4379 litrów na 100 kilometrów


Koszt przejechania 1 kilometra wynosi 0,2974 złotych


Koszt przejechania 100 kilometrów wynosi 29,74 złotych


Koszt przejechania 306 kilometrów wynosi 91 złotych

Edytowane przez kubabb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mieście się zdziwiłem bo liczyłem wcześniej błędnie ze przy mojej nodze pali okolo 16L Lpg ale po przeliczeniu w kalkulatorze wyszło ze około 14L wiec jestem bardzo zadowolony a z turbiny korzystam dosyć często :)

Edytowane przez kubabb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...