Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

Impreza 2.0 N/A MY97, sekwencyjny gaz - góry/trasa - oszczędnie, bez gwałtu - tylko kierowca - 10,3 litra gazu / 100km.

 

Norma, za dużo czy za mało?

 

I o ile mi mogła zwiększyć spalanie wymiana kół 185/70/14 na 205/55/16? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry ale nie pamiętam procedury. sprawdź przez szukajkę powinna znaleźć. Kilka razy na forum koledzy podawali co trzeba naciskać.

 

EE tam w wersji navi to proste myślałem że w takim prosty się da:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legacy IV 2.0 DOHC, dane z tego roku (LPG):

Litry - 784,21

Kilometry - 6 150,50

Spalanie - 12,75

Cena za km - 0,3600 zł

 

2011 (LPG):

Litry - 2 267,97

Kilometry - 17 924,30

Spalanie - 12,65

Cena za km - 0,3321 zł

 

2010 (LPG):

Litry - 1 748,25

Kilometry - 13 827,10

Spalanie - 12,64

Cena za km - 0,2852 zł

2010 (Pb):

Litry - 695,09

Kilometry - 6 496,10

Spalanie - 10,70

Cena za km - 0,4779 zł

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie jest wprost proporcjonalne do kąta wychylenia pedału przyspieszenia.

Niekoniecznie :P Widziałem kierowców, którzy orzą samochody w normalnej jeździe na wysokich obrotach jednostajnie... Jedzie sobie taki aparat 60 km/h drugim biegiem (nawet dieselami)... No ale cóż. Ewolucja człowieka nie dotyczy widocznie 100% populacji :roll: A potem się dziwi, że 1.9 tdi bierze mu 8-10 l/100...

 

Duży kąt wychylenia pedału gazu niekoniecznie oznacza wielkie prędkości. Żeby na 2-gim biegu piłować 60 km/h to trzeba już dosyć wcisnąć i obroty trzymać :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legacy IV 2.0 DOHC, dane z tego roku (LPG):

Litry - 784,21

Kilometry - 6 150,50

Spalanie - 12,75

Cena za km - 0,3600 zł

 

2011 (LPG):

Litry - 2 267,97

Kilometry - 17 924,30

Spalanie - 12,65

Cena za km - 0,3321 zł

 

2010 (LPG):

Litry - 1 748,25

Kilometry - 13 827,10

Spalanie - 12,64

Cena za km - 0,2852 zł

2010 (Pb):

Litry - 695,09

Kilometry - 6 496,10

Spalanie - 10,70

Cena za km - 0,4779 zł

 

T.

 

Konkretnie i obrazowo. Aż sam żałuję, że nie mogę przekonać się do gazu 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie i obrazowo. Aż sam żałuję, że nie mogę przekonać się do gazu

 

Tez nie moglem... ale praca wymusila montaz w poprzednim samochodzie, a gaziarze-partacze wymusili podszkolenie sie w temacie. A jak czlowiek przyswoi troche wiedzy (teoretycznej i praktycznej :D) w temacie, to nie ma zadnych problemow z LPG :)

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciekkkk napisał(a):

emdzejj napisał(a):

Ogólnie po niedzielnym wyjeździe, dodam, że z tyłu siedziała moja mama, WRX potrafi zejść do 10 l Ale ja dziękuje za taką jazdę

 

 

Ja w trasie GieTekiem 260KM 360Nm schodzę do 9l/100km W mieście udało mi się zejść do 11l/100km.

Gość, który kupił ode mnie WRX`a, jak ostatnio go widziałem mówił, że w trasie jadąc do Francji spalił mu poniżej 9l/100km

Jeżdżąc normalnie mi wychodzi spalanie 13-14l/100km.

 

 

Ja niestety nie jestem w stanie w mieście zejść do jakichś normalnych liczb Mieszkam w małej mieścinie także silnik niedogrzany i wychodzi 18/100

 

9 litrów na 100 to już masochizm

 

hemi112 napisał(a):

maciekkk co to znaczy "jadąc normalnie",skoro wartości podane 9 czy 11l w mieście dotyczą jazdy z dozwolonymi prędkościami,tzn.że "jazda normalna" to przekraczanie predkości,chcesz powiedzieć,ze łamiesz przepisy??

 

 

 

9l/100 w trasie to jazda do 120km/h bez wyprzedzania, przyspieszania i innych przyjemności :)

Jazda normalna - interpretujemy dowolnie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a tez zapaszek wokol auta?

 

Nie martw się nic nie czuć, chyba ze ktoś coś puści po cichu.

 

Wracając do spalania...

Benzyny nie licze leje 98 Pb tak dla zasady. Na co dzien jedze na LPiGi, miasto koło 13L klima itp.

W trasie miałem od REKORD 8,6l/100km LPG :mrgreen: Prędkość koło 120 km/h. normalnie to od 9 do 13 :)

Mam nawyki po starej pracy do oszczednej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a tez zapaszek wokol auta?

 

Nie martw się nic nie czuć, chyba ze ktoś coś puści po cichu.

 

Wracając do spalania...

Benzyny nie licze leje 98 Pb tak dla zasady. Na co dzien jedze na LPiGi, miasto koło 13L klima itp.

W trasie miałem od REKORD 8,6l/100km LPG :mrgreen: Prędkość koło 120 km/h. normalnie to od 9 do 13 :)

Mam nawyki po starej pracy do oszczednej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś notuje spalanie po mieście (W-wa lub inne większe) WRX MY08 lub MY09-10? Mieści się w 15?

Wg. katalogu ma 14.4, caranddriver daje 12.3 (no ale to hamerykańskie miasto), firma z poznania 15-17l (STI wyszedł im oszczędniejszy :P), autogaleria.pl ma 17.6 z testu (dla MY09 wyszło im 15.6 :?: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie wyzerowalem po trasie,od wczoraj miasto,komp podaje 12,8 ......Raczej tempo w granicach dozwolonych,ale czasem musze wyprysnac komus sprzed nosa.....Zatem,pewnie 12 bedzie nieosiagalnym dolem po miescie......A moja rolka zawsze pila 6.5 l.....ech.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to kiedy zatankuję, mówię sobie, że przejeżdżę bak spokojnie. Udaje się przejechać max 100km i już znajduje się jakiś wyścigownik, a ja nie mam silnej woli :roll: , więc muszę to co muszę :twisted: i wtedy całą oszczędność szlak trafia. Ostatecznie nigdy nie robię więcej jak 320km na 52 litrach. Pali więc ok 16 a przemieszczam się głównie bez korków z wioski do oddalonego kilka km miasteczka. Czasem są wypady po kilkadziesiąt km, czyli jakby trasa a spalanie i tak średnio 15-16/100 km :|

STI nie ma litości dla portfela :? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to kiedy zatankuję, mówię sobie, że przejeżdżę bak spokojnie. Udaje się przejechać max 100km i już znajduje się jakiś wyścigownik, a ja nie mam silnej woli :roll: , więc muszę to co muszę :twisted: i wtedy całą oszczędność szlak trafia.

 

hehe znam to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...