Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

czytajac o waszym spalaniu, zdenerwowalem sie i postanowilem zejsc ponizej mojej sredniej czyli 16,5 :(

Zatankowalem v-power racing, i caly bak przejezdzilem jak dziadek nie dotykajac gazu a cisnienie nie przekraczalo 0

EFEKT - 14.01 i nizej nie zejde :( jedyne co moze to zmienic to dluzsze odcinki z i do pracy bo silnik jest w wiekszosci zimny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...3.0 H6 spec.B: średnio na 29 kkm: 12,2 l/100 ( 80 % miasto)... :smile:

... jak w instrukcji - książkowo aż dziw.... :shock:

:shock: :shock: :shock:

 

Nie zagiął Ci sie gdzieś przewód paliwowy ? :lol:

 

..nie... :mrgreen: żonka mi się przykleja do kierownicy, szczególnie w trasie... :lol:

..tak się jej podoba (sama jeździ swiftem) że głowa boli... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga podaję w miarę miarodajne spalanie OBK 2.5i MY'07

 

Generalnie jeździłem spokojnie starając się nie przekraczać 4tys RPM. Starałem się używać silnika tylko żeby się rozpędzić a potem utrzymywać stałą prędkość lekko trzymając gaz a nie jak to zazwyczaj robię szarża przez wszystkie pasy.

 

Raz trochę upaliłem na kopanie Niemca jednak niedługo, oraz raz poszalałem po wydmach z 10 minut.

 

Zrobiłem 503 kilometry z czego około 150 w trasie. Reszta w mieście. Trochę korków.

 

Na 64l przejechałem 503 kilometry, co daje średnie spalanie 12.7l/100km...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem w swoje lapki forestera 2.5 xt '07 automat. Gdy się już nim trochę nacieszyłem, chciałem sprawdzić minimalne spalanie. Trasa miala 126 km i w 60% prowadziła autostradą z przebijaniem się przez Gliwice i Mysłowice czyli mieszana :). Tankowanie do pełna na początku i koncu testu odbywalo się na tej samej stacji i przy tym samym dystrybutorze do odbicia.

Wynik testu to S Z O K ! ! !

spalanie wyszło 7.2 l/100km

Otwieram akademie oszczędnej jazdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem w swoje lapki forestera 2.5 xt '07 automat. Gdy się już nim trochę nacieszyłem, chciałem sprawdzić minimalne spalanie. Trasa miala 126 km i w 60% prowadziła autostradą z przebijaniem się przez Gliwice i Mysłowice czyli mieszana :). Tankowanie do pełna na początku i koncu testu odbywalo się na tej samej stacji i przy tym samym dystrybutorze do odbicia.

Wynik testu to S Z O K ! ! !

spalanie wyszło 7.2 l/100km

Otwieram akademie oszczędnej jazdy :)

 

nie tankuj do pierwszego odbicie tylko pod korek. Wynik będzie zupełnie inny. Przy tym silniku 7,2 jest niemożliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na autostradzie prędkość wynosiła 90-110km, więc maluchy dawałyby mu radę:)

Proszę pamiętać, że to automat i na oponach zimowych. Jego docieranie wyglądało tak, że po odebraniu z salonu w Niemczech odrazu jechał do Polski na pełnym gazie :) wtedy spalanie wyszło ponad 30l/100 :) W tej chwili ma 15 tyś km i to była jego pierwsza ekonomiczna próba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trasa

Warszawa - Flattach(austria) predkosc w okolicach 140-160km/h przewaznie ze stalym gazem, na 0 doladowaniu(okolice 160km/h), czasami oczywiscie na pelnym bucie, za kazdym razem jak tankowalem wychodzilo 10l/100km

 

po miescie w zime nie moglem zejsc poniez 15 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trasa przy srednim natezeniu ruchu, 130-140 nie schodzilo z blatu, a jak bylo miejsce to 160-180. staralem sie jechac plynnie na ile to bylo mozliwe, GTek milo mnie zaskoczyl i wzial ok. 12 litrow. oczywiscie 98 oktanow (podobno :mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie i w jedną i w drugą stronę przesadzasz. Ciekawe po co :?:

Też się zastanawiam jaki sens miałoby przesadzanie ? Może mi wyjaśnisz?

Spalił ponad 30l/100km gdy silnik był nowy nie ułożony a prędkość na autostradzie wynosiła 180-210 km/h. To jest możliwe przy nowym silniku. Po kilku tysiącach spalanie się unormowało. A spalanie minimalne? No cóż tak wyszło. Jazda była spokojna i płynna. Automat w subaru nawet w danych katalogowych ma mniejsze średnie spalanie niż manual. Przypuszczam, że to zasługa wlaśnie skrzyni jak i tego, że od pierwszych swoich chwil dostawał w dupe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrocilem z wycieczki do Szkocji, w sumie zatankowalem 190 litrow paliwa v-power i zrobilem 1672km :smile: Srednia wyszla troche ponad 11l na 100km co daje nawet niezly wynik :smile:

Czyli u nas jakieś 55 zł za 100 km.

A mnie wychodzi 25 zł za 100 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj wrocilemz bardzo dlugiej trasy po autostradzie i tak o ile jadac ze stala predkoscia do 130km/h to spalanie (LPG) bylo na poziomie 10.3-10.7 to jak jechalem ze stala predkoscia 150-170km/h wychlal juz 12.8L/100km

 

czy to normalne? ile PB w takich warunkach pali forester '99 2.0 N/A

 

w miescie spokojnie w 11L LPG sie mieszcze

 

P.S. w VR6 mialem cos takiego ze palil identycznie przy 170 i przy 140 :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subaru to jest chyba taki samochód który pali jak mu się podoba......

 

Pamiętacie co się kiedyś chwialiłem że przejechałem 503km na pełnym baku przy oszczędnej jeździe ???

 

Teraz przejechałem 506km a wcale się nie bawiłem w oszczędnego kierowce.... Często jechałem powyżej 160 km/h i często miałem przyśpiesznik w podłodze.....

 

Może to dlatego że zatankowałem benzyne 98, ale nie sądzę żeby aż tak oszczędny się ten samochód zrobił :/:/:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa Cardiff-Nottingham. Uwaga, szokujacy wynik :shock:

 

ponizej dowody:

 

robinhoodrally001auw3.th.jpg

 

robinhoodrally002ark8.th.jpg

 

robinhoodrally003aik0.th.jpg

 

PS E/T to czas podrozy

 

[EDIT] poniewaz, zdjecia kiedys znikna z imageshacka, tutaj pisemnie wynik:

 

8.4l/100km

na trasie o dlugosci 266km (autostrady)

przejechanej w czasie 2h 22min :)

silnik to H6 MY07 z Si-Drive przy skrzyni automatycznej w Legacy Spec.B limuzynie na standardowych kolach 18" przy dobrej pogodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...