Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

Do XT tak jak przy WRX i STI to chyba w gwarancji jest napisane E98. Ale mogę się mylić.

 

Nawet nie tyle w gwarancji, ile na naklejce na osłonie korka wlewu paliwa (tzw. klapce od wlewu) 8).

 

Na WRXie na wlewie pisze (jest napisane) 95 i taka tankuje. Ostatnio jestem miszczem - 14.6 po miescie! Nie wiem jak to robie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja za 4.500 tyś. zwróciła się po 14.000 tyś. km

tylko , że Twój trochę pali...ale w sumie jak sobie to przeliczyłem...ile teraz kosztuje porządna instalacja??

filester, koniecznie daj znać jakie w tym OBK wyszło spalanie!!

sirchaser, przy dość dynamicznej jeździe, bez szarżowania wyszło 14L gazu (sekwencja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sirchaser, przy dość dynamicznej jeździe, bez szarżowania wyszło 14L gazu (sekwencja)

z klimą?? to o litr mniej niż u mnie !! bardzo dobra wiadomość!!Szybszy i oszczędniejszy :)

Tak, przeważnie jazda z klimą. Poprzedni właściciel mówił, że udawało mu się schodzić do 11L/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na WRXie na wlewie pisze (jest napisane) 95 i taka tankuje.

Pytanie tylko, czy ta którą tankujesz ma 95 oktanów. Szczerze wątpię. Razem z moim Foresterem moglibyśmy robić w kontroli jakości paliwa, co zatankuję jakieś paskudztwo to on nie chce jechać. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądał ktoś wczoraj na TVN Turbo test Lexusa IS250 2.5 N/A AT z łopatkami 208KM 250Nm ?

Panom wyszło przy dynamicznej jeździe coś około 9,1l /100 po mieście. :shock:

 

Weź pod uwagę, że ten przepiękny samochód w ogole nie przyśpiesza i ciezko mowic tu o dynamicznej jezdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na WRXie na wlewie pisze (jest napisane) 95 i taka tankuje.

Pytanie tylko, czy ta którą tankujesz ma 95 oktanów. Szczerze wątpię. Razem z moim Foresterem moglibyśmy robić w kontroli jakości paliwa, co zatankuję jakieś paskudztwo to on nie chce jechać. :roll:

 

moj jezdzi doskonale a tankuje na BP :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądał ktoś wczoraj na TVN Turbo test Lexusa IS250 2.5 N/A AT z łopatkami 208KM 250Nm ?

Panom wyszło przy dynamicznej jeździe coś około 9,1l /100 po mieście. :shock:

 

Weź pod uwagę, że ten przepiękny samochód w ogole nie przyśpiesza i ciezko mowic tu o dynamicznej jezdzie.

 

 

Wszystko zależy od punktu odniesienia.

Przy IS250 OBK 2.5 to ślimak i pali o 30% więcej.

 

PS. Ale i tak wolę OBK :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Subaru (mówię na przykładzie swojego) to dziwne auta...postanowiłem się poświęcić i zapodać jazdę o kropelce...po Wawie...abstrahując od tego, że czasami po prostu nie da rady po Wawie jechać o kropelce, to starałem się na maksa. Wynik- 15l lpg/100. Następne tankowanie-normalna jazda-czyli pierwszy ze świateł, bezstresowe ucieczki na skrzyżowaniach itp- wynik...12l lpg/100...

Puenta jest ewidentna - Subaru nie lubi wolno jeździć :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sirchaser, przyznam Ci rację, bo wracając dawno temu z plejad gdzie byłem prawie ostatni w kolumnie musiałem ciągle wszystkich gonić a obrotomierz poniżej 3 tys raczej nie schodził, i spaliło mi tak samo jak na trasie kieleckiej gdzie piąty bieg i po emerycku 2-2,5 tys obr. Czary normalnie ;) W manualu ważne jest to by nie mieć za niskich obrotów, bo przy przyspieszaniu silnik odstaje kupę paliwa, ale nie mając właściwych obrotów to to wszystko się tylko marnuje, lepiej redukcja i ogień :twisted: Strasznie przelotowa ta wawa, że tylko 12 litrów wystarcza na 100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puenta jest ewidentna - Subaru nie lubi wolno jeździć

 

Amen... Forester 2.0 MY'06: po wa-wie z szoferem-starcem - 13l Pb95, ta sama trasa po odpędzeniu dziada zza kółka - 11,5.

 

M

 

Edit: Pb czyli bez Pb :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...