Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

OBK 2010 - diesel, paliwo "zwykły Shell"

trasy - drogi lokalne, dystans 50-80 km jednorazowo.

Prędkość przeciętnie 80 - 110km, klima włączona.

Przejechałem 778km a na stacji paliw weszło 51 L co daje 6,6l/100km.

Jest to aktualnie mój najlepszy wynik liczony na całym baku; 12 dni jazdy.

Komputer mam ustawiony na +10 i trochę teraz zawyża, więc pod dystrybutorem "miłe zaskoczenie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest akcja... Na tempomacie 120kmh, spalanie 7.2l/100km, 920km (!...) zasięgu H6 3.6.

Przestala mnie zastanawiać benzyna po 1.80erosa w GR, gdzie jestem. Ktoś pisał, że diesel to zło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to wyliczyłeś, skoro nie tankowałeś?

tankuje tylko pod korek raz w tygodniu...

ostatnio w piatek...

do niedzieli zrobilem ok 200km a w baku jest polowa stanu z 64l...

wskazowke mam juz tak opanowana, ze wiem ile jest paliwa w baku z dokladnoscia do 2 litrow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A to zależy, nie wiadomo czy to rano czy popołudniu :-) Dla mnie obie są normalne.

 

Czy rano, czy wieczorem to przez szybe widac :P

 

No nie wiem, zimą można mieć problem ... :-)

Albo w czasie nocy polarnej.

 

Utkniesz w tunelu pod angielskim kanalem i bedzie problem.

 

Sredniowiecze. Jak te pokolenia dawaly sobie rade bez zegarow cyfrowych :wink:

 

Nigdy nie zapomne dodatkowej godziny spedzonej w pociagu.

Ktos inteligentny w PKP, znalazl proste rozwiazanie na problemy zwiazane ze zmiana czasu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to wyliczyłeś, skoro nie tankowałeś?

tankuje tylko pod korek raz w tygodniu...

ostatnio w piatek...

do niedzieli zrobilem ok 200km a w baku jest polowa stanu z 64l...

wskazowke mam juz tak opanowana, ze wiem ile jest paliwa w baku z dokladnoscia do 2 litrow...

eeeeeeee kiszka, na oko to chłop ... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to musiało być straszne doświadczenie

a wiesz, że nie :mrgreen: jechaliśmy sobie spokojnie bocznymi drogami, podziwiając krajobraz itd, totalny luz, taki totalny relaks zza kierownicy. Oczywiście z klimą. A myślałem że 9,45 z przed 2 lat jest nie dobicia.

 

PW

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to musiało być straszne doświadczenie

a wiesz, że nie :mrgreen: jechaliśmy sobie spokojnie bocznymi drogami, podziwiając krajobraz itd, totalny luz, taki totalny relaks zza kierownicy. Oczywiście z klimą. A myślałem że 9,45 z przed 2 lat jest nie dobicia.

 

PW

 

Pozdrawiam

 

Ładny wynik... A na jakim oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie SPEC B:

Trasa ok. 300 km Wrocław-Włocławek - jazda zgodnie z przepisami - 8,2l / 100 km

Obecnie średnia z 1400 km - w tym kilka sprintów bo to nowe autko u mnie, 1h korek w trójmieście i przejazd autostradą ok. 300km, - 9,8 l

 

Myślałem, że będzie dużo gorzej :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie LPG Forek 2,5 NA AT:

Pierwsze tankowanie Luk; jazda dynamiczna więcej trasy niż miasta; opony zimowe 215/60R16 - 14,6/100

 

Drugie tankowanie, Tesco: jazda normalna więcej trasy niż miasta; opony zimowe 215/60R16 - 14/100

 

Trzecie Stat (supergaz): jazda normalna pół trasy pół miasta; opony letnie 205/55R16 - 11,6/100

 

To tak przez opony spadło czy przez ten supergaz? :mrgreen:

 

Benzyny od 10 do 15 litrów na setke czyli tak normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny wynik... A na jakim oleju?

CFS 5w30 8)

 

Pozdrawiam

 

To pięknie. Obecnie jeżdżę na CFS 5W40, ale wkrótce zmiana z myślą już o zimie i też będzie 5W30. 8) Chyba że się skuszę na Motula X-Cleana 5W30, bo ma podobne parametry (wysoki HTHS, przyzwoity TBN i temp. krzepnięcia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny wynik... A na jakim oleju?

CFS 5w30 8)

 

Pozdrawiam

 

To pięknie. Obecnie jeżdżę na CFS 5W40, ale wkrótce zmiana z myślą już o zimie i też będzie 5W30. 8) Chyba że się skuszę na Motula X-Cleana 5W30, bo ma podobne parametry (wysoki HTHS, przyzwoity TBN i temp. krzepnięcia).

Wątpię aby na x-clean 5W-30 było zimą lepiej niż na 5W-30 CFS :arrow: raczej nie ma szans w HC krzepnącym w -36C na taką lepkość CCS w -30C a od tego zależy właśnie niskie spalanie i lekki rozruch zimą - ma to większy wpływ na spalanie nawet od HTHS.

Sprawdź jeszcze np. PAO AMSOILa 5W-30 HDD ma CCS w -30C 4851cP czyli jeszcze sporo lepiej od 5W-30 CFSa, od groma dodatków ZDDP i TBN a to nie racing tylko longlife heavy duty i HTHS=3,5 :idea:

http://www.amsoil.com/storefront/hdd.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny wynik... A na jakim oleju?

CFS 5w30 8)

 

Pozdrawiam

 

To pięknie. Obecnie jeżdżę na CFS 5W40, ale wkrótce zmiana z myślą już o zimie i też będzie 5W30. 8) Chyba że się skuszę na Motula X-Cleana 5W30, bo ma podobne parametry (wysoki HTHS, przyzwoity TBN i temp. krzepnięcia).

Wątpię aby na x-clean 5W-30 było zimą lepiej niż na 5W-30 CFS :arrow: raczej nie ma szans w HC krzepnącym w -36C na taką lepkość CCS w -30C a od tego zależy właśnie niskie spalanie i lekki rozruch zimą - ma to większy wpływ na spalanie nawet od HTHS.

Sprawdź jeszcze np. PAO AMSOILa 5W-30 HDD ma CCS w -30C 4851cP czyli jeszcze sporo lepiej od 5W-30 CFSa, od groma dodatków ZDDP i TBN a to nie racing tylko longlife heavy duty i HTHS=3,5 :idea:

http://www.amsoil.com/storefront/hdd.aspx

 

A nie lepiej X-lite 0W/30 ? Odpalanie na tym oleju zimą to sama przyjemność. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzacie ile waży wasze auto, ilu macie pasażerów i takie tam??? :roll:

Jam można porównywać wartości spalnia dwóch różnych aut, w w różnych warunkach użytkowania i brać pod uwagę tak znikomy czynnik jak olej. Chłopy opamietajta się. Chcecie żeby Wasze auto mniej paliło? Kupcie se Yarisa i nie szukajci winowajcy w oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...