Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

Mój wynik minimalny w mieście to 12,4 l/100km. Długie przeloty, szaleństwo od czasu do czasu. To tak wracając do wątku głównego...

 

Cieszę się, że mój WRX łapie się w normie spalania oleju - 1 litr na 7,5 tys. km. I ubywa tylko w ostrej trasie.

 

Ostatnie 400 km przejechałem WRX-em po Lublinie ze srednim spalaniem 12,56l/100km. W zimie zwiększa się do 13,5l/100.

 

Co do zużycia oleju jak zalewałem motul eco-nergy - przez 8 tyś km nie dolałem ani kropelki. 300 V musze dolać około 1 l na tym samym dystansie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STI 2,5 330@500 kierwca żona

trasa pn-toruń-pn max 110 km/h -wynik 9,90l/100 :lol: i da się???!!!

dziwne ale prawdziwe zawór upustowy ani razu nie gwizdnął :mrgreen:

Ta sama trasa kierowca ja 14l/100 zawór gwizdał co druga zmiane biegów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mojemu B4 olej nie smakuje...

 

menda go wypluwa do ssacego przez drugie turbo, ktore wolniej sie nagrzewa niz 1wsze...

od wymiany do wymiany (co 5kkm) jakos 1-2 setki wypluwa.

 

Powiedziałbym to zacnie, żeby mój tylko taki miał problem. Ja co 10 około1,2 wlewam. Zmiana tylko na upuszczanie syfu bo zawsze nowy. Spalanie matko. Tyle ile waży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym to zacnie, żeby mój tylko taki miał problem.

problemem tutaj jest okresowe czyszczenie icka i przewodow od sterowania turbinami z oleju, bo sie zapychaja a jak sie nazbiera po jakims czasie w icku to Ci powiedza, ze silnik kaput, bo olej pali... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam co niektóre wyniki w spalaniu to jestem w szoku. Powiedzcie mi czy mój wynik jest ok czy mam podjechać na regulację instalacji:

Auto: Legacy 2.0 165 KM kombi, w aucie 2 osoby bez bagażu temp w aucie 21 st na zewnątrz 30 (więc klima cały czas chodziła)

Trasa: Warszawa (szybki przejazd z minimalnym staniem w kolejce do świateł) - Września - autostrada tempomat na 150 km/h

Wyniki spalania z różnych tankowań od 12,5 - 13,5 l/100 km LPG

 

Spalanie jest ok czy za wiele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam co niektóre wyniki w spalaniu to jestem w szoku. Powiedzcie mi czy mój wynik jest ok czy mam podjechać na regulację instalacji:

Auto: Legacy 2.0 165 KM kombi, w aucie 2 osoby bez bagażu temp w aucie 21 st na zewnątrz 30 (więc klima cały czas chodziła)

Trasa: Warszawa (szybki przejazd z minimalnym staniem w kolejce do świateł) - Września - autostrada tempomat na 150 km/h

Wyniki spalania z różnych tankowań od 12,5 - 13,5 l/100 km LPG

 

Spalanie jest ok czy za wiele?

 

Jak na podtlenek to całkiem w normie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory moje letnie spalanie miejskie oscylowało między 12,5, a 13,5 l/100km. Odkąd bez przerwy hula klima - wyszło 16 :shock: Faktem jest, że było nieco więcej beemek spotkanych na drodze i kilka mega korków, ale aż taka różnica?... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory moje letnie spalanie miejskie oscylowało między 12,5, a 13,5 l/100km. Odkąd bez przerwy hula klima - wyszło 16 :shock: Faktem jest, że było nieco więcej beemek spotkanych na drodze i kilka mega korków, ale aż taka różnica?... :roll:

 

Już nie pamiętam kto, ale chyba Zento kiedyś słusznie napisał, że spalanie jest wprost proporcjonalne do wychylenia pedału przyspieszenia 8)

Z klimą i czasem pedałem w podłodze normalka 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem po południowo-wschodniej Polsce w 3 dni 1300km. Wyszło mi 9,2l LPG/100 przy dziadkowej* jeździe ale za to z klimą non-stop.

Czy to znaczy, że bez klimy zszedłbym poniżej 9 :roll:

 

Widziałem pod Radomiem LPG po 2,47 i PB 95 po 5,43. Idzie powoli ku dobremu.

 

 

 

*Jazda dziadkowa była, bo z rodzicami i czas nie gonił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem po południowo-wschodniej Polsce w 3 dni 1300km. Wyszło mi 9,2l LPG/100 przy dziadkowej* jeździe ale za to z klimą non-stop.

Czy to znaczy, że bez klimy zszedłbym poniżej 9 :roll:

 

Widziałem pod Radomiem LPG po 2,47 i PB 95 po 5,43. Idzie powoli ku dobremu.

 

 

 

*Jazda dziadkowa była, bo z rodzicami i czas nie gonił.

 

Łał , cena 5,43 to jes coś 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa Warszawa-Iłża-Sandomierz-Kazimierz Dolny-Warszawa wyszło coś koło 700km spalanie 9.53l/100km + bagnet oleju.

Tempo tempomatowe spokojne ,miałem wolny dzień więc bez pośpiechu pojechaliśmy na wycieczkę, wszędzie zgodnie z obowiązującymi limitami prędkości :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...