Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

Trasa z Wrocławia do Ortisei (IT):

- pięć osób + bagaże (3 dorosłych + 2 dzieci)

- bagażnik zapakowany po dach

- większość po autostradach (ok. 200 km nakręciłem po lokalnych, górskich drogach).

- prędkość na autostradach: 130-160km/h, momentami ok. 200km/h, raz 240km/h :shock:

- w drodze powrotnej dwa półgodzinne korki w Austrii,

wynik:

post-5471-135184430982_thumb.jpg

 

dla mnie bomba!

Forek N/A palił więcej na tej trasie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam za sobą pierwszą dłuższą podróż subarakiem.

Żyrardów => Władysławowo bardzo spokojnym tempem (żona trochę słabo się czuła), prędkośc 110km/h, w peakach podczas wyprzedzania do 150km/h. Wynik? 446 kilometrów na 34 litrach czyli 7,62 litra na setkę :)

Auto WRX kombi MY'04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

446 kilometrów na 34 litrach czyli 7,62 litra na setkę :)

Auto WRX kombi MY'04

To jakiś kosmos... Gdyby było 9,62 to by mi akurat pasowało na spokojną jazdę, ale 2 litry mniej... :shock: Nie wiem, jak to zrobiłeś przy podanych prędkościach, ale jeśli to prawda, to chyba rekord świata dla WRXa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy rekord i nie pytajcie jak to zrobiłem... :roll:

Najlepsze, że jechałem normalnie, czyli dość szybko... :twisted:

 

10,3

 

oczywiście w trasie...

 

To pewnie przez ten nowy malunek, mniejsze opory stawia, a i wygląda, jakby szybciej jechał :P

elmo

no przecież... :mrgreen::P :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wyczytałem info o paliwie E10, to jest taki wynalazek, który zawiera 10% spirytu, nie wszystkie auta sa przystosowane konstrukcyjnie do palenia czegoś takiego, bez wnikania w szczegóły wszystkie subaru po '91 mogą takie paliwo używać :wink:

 

 

Kolega też czyta co tydzień Auto Świat ? :wink:

Też to czytałem i jestem ciekaw kiedy to paliwo pojawi się u Nas, i jak będzie się na tym jeździć.

 

 

Wiem jak sie na tym jezdzi, Forester XT spala mi srednio ponad 12 E10 i mam wrazenie ze hamulec reczny jest zaciagniety... na normalnej Eurosuper pali srednio 11 i przyspiesza plynnie... Problem w tym ze coraz trodniej kupic Eurosuper :evil: a Superplus kosztuje 1,67 EUR... choc pewnie silnik zyska na trwalosci jesli nie bede tankowac tego E10. Strasznie wkurzajaca jest Unia Europejska z jej idiotycznymi wytycznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa/miasto = 70/30 ( w tym ~150km trasy z wykorzystaniem pełnego zakresu obrotów przy częstym wyprzedzaniu, ale bez utrzymywania stałych prędkości powyżej 150km/h )

2,5XT

spalanie z baku na poziomie 10,7l/100km

jestem mile zaskoczony :D

 

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa Wawa-Kielce 6.2l/100km (korek na wyjeździe ze stolicy oraz w Radomiu kilka minut stania na światłach).

Wracając 8,4l/100km - jechałem dosyć dynamicznie już bez kagańca w postaci OLP* na siedzeniu pasażera a trasę Radom-Wawa pokonałem praktycznie całą z tempomatem ustawionym na 140km/h i szóstym biegu.

Po mieście na średnia 9,2l/100km.

 

Na pierwszym zbiorniku zrobiłem 760km. Drugi jest już w 3/4 pusty i wygląda na to że wynik będzie podobny.

 

*OLP - Osobista Lepsza Połowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W moim wolnym ssaku w trasie, jak nie przekraczam 160 km/h (i rzadko wkręcanie na 7,5 tys obrotów :) ) - 10 litrów, poniżej 130 - 9, a nawet raz na autostradzie w Serbii 8,4 - to był absolutny rekord, jaki udało się osiągnąć w tym aucie. Miasto to niestety 12, a przy ostrym mrozie 13tka też była...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwie podobne trasy,identyczne warunki(pogoda,obciążenie,godziny wyjazdu)~800km.według komp.pierwsza trasa 7,8L,druga 7,0l :!:dzisiaj przy włączonej klimie na powrocie. Za Wrocław,trasa katowicka-masakra,Bełchatów.Wynik rewelacyjny ale czy prawdziwy:?:Przy ostatnim tankowaniu benzyny (między wyjazdami) dolałem do benzyny Amsoil PI i tylko tym różniły się trasy.I jeszcze jeden mało znaczący szczegół :wink mam LPG,benzyna tylko na start.po świętach ta sama trasa ale będzie na benzynie+Amsoil PI i tankowanie do pełna ,zobaczymy co wyliczy ręczny komp :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwie podobne trasy,identyczne warunki(pogoda,obciążenie,godziny wyjazdu)~800km.według komp.pierwsza trasa 7,8L,druga 7,0l :!:dzisiaj przy włączonej klimie na powrocie. Za Wrocław,trasa katowicka-masakra,Bełchatów.Wynik rewelacyjny ale czy prawdziwy:?:Przy ostatnim tankowaniu benzyny (między wyjazdami) dolałem do benzyny Amsoil PI i tylko tym różniły się trasy.I jeszcze jeden mało znaczący szczegół :wink mam LPG,benzyna tylko na start.po świętach ta sama trasa ale będzie na benzynie+Amsoil PI i tankowanie do pełna ,zobaczymy co wyliczy ręczny komp :lol:

Ja tym AMSOIL PI potraktowałem swojego służbowoza i po przejechaniu na tym całego zbiornika (> 600km) + dodaniu uszlachetniacza do badziewnego oleju silnikowego (OEM Toyoty 5W-30) zszedłem ze spalania ~8 do < 7 (obecnie 6,8) benzyny 100% po mieście (Wa-wa) - 2-letni Auris 1.6 124KM dual-vvti (nawet w papierach ma miasto 9 a średnia 7,1) :shock:

Po samym czyszczeniu AMSowym PI zszedłem z ~8 do ~7,4 a resztę załatwił dodatek do oleju - niestety utleniony czarny HC (już po 3kkm i 3 m-cach) wyraźnie powodował wzrost spalania na krótkich odcinkach (zbyt gęsty na zimno).

Nie podejrzewałem, że po 2 latach na PB z Orlenu układ paliwowy już tak pozytywnie zareaguje na płukankę... :shock: :| silniczek znów cyka cicho i równo jak hybryda, żadnych drgań itp. no i apetyt zmalał - to wszystko sprawia, że czasem mniej tęsknię za Tribeką :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...