Skocz do zawartości

Impreza GC4 z Sułkowic


Marek Sowa

Rekomendowane odpowiedzi

Piszczy jak wciskam pedał sprzęgła w podłogę i puszczam, słychać głównie na postoju i zgaszonym silniku. Jak nie dotykam sprzęgła to nie piszczy=]

Miałem to samo w imprezie i teraz zaczyna być w forku jak dobrze pamiętam to wyrabia się tam jakieś "łożysko czy tuleja" na pedale sprzęgła, ale ciężko to ogarnąć bo całość wyrobiona więc nawet jak zamówisz nowe z ASO oczywiście to możesz mieć tak samo bądź problem ze złożeniem :) moja rada głośniejszy wydech bądź radio :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wczoraj stukło mi 600 km pokonanych za kierownicą mojej Imprezy, dlatego postanowiłem zaktualizować wpis o mojej Imprezie =]

Przez ten czas wymieniłem olej z filtrem Elf evo 400, świece NGK, dokupiłem różne duperele jak gaśnice, trójkąty, apteczki itp. Wszystkie śrubki które dotykałem nasmarowałem smarem miedzianym, a dzisiaj wymieniłem sam w garażu kompletny rozrząd z pompom wody <dumny>. Kilka razy mi serce zabiło mocniej przy wymianie zwłaszcza po odpaleniu auta na koniec, ale zrobiłem jazdę próbną i nie zauważyłem żadnej różnicy przed i po wymianie, więc chyba nie spaprałem roboty=] Przygotowałem się parę dni do wymiany, naoglądałem się filmików i naczytałem o wymianach. Zakupiłem zestaw NTN i pompę z DOLZ z termostatem, sporządziłem instrukcje i dziś po 7 godzinach roboty wiem, że mogę być mechanikiem=] Jutro planuje założyć nową kierownicę, bo dziś kurier dostarczył mi Nabę, a w przyszłym tygodniu powinien dotrzeć do mnie nowy środek od GT z 2000 r. Na bieżąco będę informował co robię/wymieniam bo mam nadzieję, że komuś się to przyda, albo pchnie do działania ze swoją Subarą. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio do mojej imprezki włożyłem środek od GT z 2000 r., po długich poszukiwaniach i przymierzaniach fotele od GT są po prostu najlepsze=] Udało kupić mi się cały środek (boczki, kanapa, mieszek zmiany biegów) więc jestem zadowolony, wszystko pasowało plug&play. Dodatkowo założyłem zamszową kierownicę z głębokim osadzeniem, teraz, aż się chce jeździć=] W najbliższym czasie planuje w końcu pobawić się z kolektorami by zaczęło "bulgać" jak należy. Co o tym sądzicie i co myślicie by jeszcze w Subarce zrobić? Pozdrawiam

IMG_1466.jpg
 

IMG_1467.jpg
 

 

Edytowane przez Marek Sowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wiem już przy ladzie mowie, że mam z 99 roku, wtedy szybciej idzie znaleźć części

Ta impreza została wyprodukowana w kwietniu '99 więc mówisz prawdę przy ladzie. Nie wiem skąd Ci się wzięło 2001. Pewnie tak masz w papierach bo Zachód w rubryce rok produkcji wpisują datę pierwszej rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatnio założyłem chlapacze do mojej Subaryny. W życiu bym nie uwierzył, że montaż tego ustrojstwa pochłonie 6h... Trzeba było mierzyć, rysować, wiercić, ucinać, dorabiać blaszki, znowu wiercić i tak kilka razy zanim dobrze siadło=] Zamontowałem je 5 cm nad ziemią oraz 2 cm odstają od błotnika (miało być 3 cm ale przechodząc obok łatwo byłoby je trącić co też się stało przy przymiarkach). Pozdrawiam

IMG_1115.jpg

Edytowane przez Marek Sowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przejechałem kilkanaście kilometrów dziś i trze na progach zwalniających jak cholera=] Ale w golfie miałem 1 cm wyżej bo było jakieś 6 cm nad ziemią, ale tam były takie dedykowane plug&play tarło gorzej bo mniej giętkie były ale po zimie i ogólnie po rocznym użytkowaniu nic nie zgubiłem=] są nisko, na zdjęciu jeszcze niżej bo w kałuży stoi. Teraz muszę jeździć do przodu, zwłaszcza przy podjazdach na krawężniki itp. a w zimę jak się zakopie i trzeba będzie cofać to wezmę śrubokręt i będę je odkręcał=] Ale z tymi chlapaczami od razu Subarynie przybyło ze 100 KM=]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się nie urwą, zresztą teraz mając te 200 KM nie powinienem się zakopać=]

Ostatnio zrobiłem z kolektorami wydechowymi, spędziłem jakieś 12h tnąc stary kolektor i nowe rurki, przymierzając i spawając. Pod auto wchodziłem ze 100 razy bo nie mam kanału tylko podjechałem przodem na deski. Spawałem (rzygałem) to spawarką zwykłą MMA elektrodami bo nie mam sprzętu ani umiejętności. Teraz wiem dlaczego sobie tyle życzą tłumi-karze za takie usługi=] Jak już spasowałem kolektory to wyczyściłem spawy szlifierką i na następny dzień zaniosłem do spawacza który poprawił wszystko na gotowo MIG/MAGiem, zamontowałem i jest BULG-BULG!. Może nie taki jak w GT ale jestem bardzo zadowolony=] można porozmawiać w aucie bez przekrzykiwania się wzajemnie, jest dość cicho, aczkolwiek basowo, słychać bulgot, nie ma metalicznego pogłosu i jest dźwięk Subary=] 

Kolektory różnoodległościowe+strumienica+org. tłumik środkowy+rura 2" i przelotowy Skytune

IMG_20151214_162352.jpg

Tutaj króciutki filmik jak to bulga=]

https://youtu.be/XQ_JEjy8tLQ

Edytowane przez Marek Sowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję=] Felgi będą na wiosnę, bo teraz muszę budżet zregenerować. Myślałem nad jakimiś 17"/18" wieloramiennymi (ok 16 ramion), z et od 40 bo nie chce by ocierało za bardzo. Oczywiście w białym kolorze=] Potem wlot na masce, może rozpórki i dalej będą już tylko wymiany eksploatacyjne i ewentualne naprawy.

Chyba, że coś jeszcze proponujecie?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to poleciales z tym rozmiarem ;)

Dobrze, ze dodales sobie 100 KM chlapaczami, bo jak zalozysz 17" czy 18" to wrocisz do seryjnej mocy :P

A tak na powaznie, to nie rob tego!

U mnie po zalozeniu 16 czuc, ze ma cięzej.

Sam na zime szukam 5 ramiennych 15" speedline z golfa.

Widzialem takie u jednego forumowicza z czestochowy i na troszke obnizonym zawiasie wygladalo to pieknie.

A i nawet jak sie uprzesz na te duze kola to przynajmniej nie kupuj jakichs chinskich replik bo to plastelina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pierwsze sprzedaje Ravo zobacz na sprzedam części, zresztą byłe moje :)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...