Skocz do zawartości

Windows 10 - jakie wrażenia?


suberet

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie się zapoznaję. Jestem laikiem komputerowym, i wg. mnie właśnie tacy powinni testować wszelkie nowe programy. Może w końcu były by przystępnie i zdroworozsądkowo opracowane.

Nie spodziewałem się cudów, a do zapowiedzi Microsoftu podchodziłem bardzo ostrożnie. I słusznie.

Jak na razie odnoszę wrażenie lekkiego spowolnienia wszystkich procesów na nowej wyszukiwarce Edge. To, co się muliło wcześniej, np. otwieranie na Interii artykułów z filmami, muli się nadal.

Pionowe przewijanie strony za pomocą Toutch Pada jest zdecydowanie wolniejsze.

Na efekt każdego kliknięcia muszę poczekać kilka sek.

Na razie nie pojawiają się dokuczliwe na Firefoxie komunikaty o nie działaniu jakiejś wtyczki, czy skryptu.

Podczas pisania wpisywany tekst nie wskakuje mi nagle we wcześniej napisane zdania, w miejscu, gdzie wcześniej pozostał kursor.

Nie pojawia się też kretyńskie kółko z dwoma strzałeczkami, które przylazło nie wiadomo skąd i dlaczego jakieś 3 m-ce temu, i którego nie umiałem się pozbyć.

 

Gdyby pozostały tylko te udogodnienia, to już będę zadowolony, a zapewne, w miarę wgłębiania się w nowego Windowsa pojawią się nowe rzeczy.

 

Fajnie by było wspomagać takich początkujących lajkoników jak ja (a są oni większością) poprzez wymianę poglądów i dzielenie się doświadczeniami.

No i z odpowiednią dozą cierpliwości i wyrozumiałości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, co się muliło wcześniej, np. otwieranie na Interii artykułów z filmami, muli się nadal.

Nic tu nie pomoże, prawdopodobnie wina jest po stronie Interii. 

Polecam zainstalowanie AdBlocka jeśli jeszcze go nie używasz.

 

Do czasu wypuszczenia Serivce Packa, Win10 jeszcze nie rozwinie skrzydeł, taki urok produktów tej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 3 dni. Wróciłem do 8mki :)

Sterowniki w powijakach, system w dziwnych momentach się wiesza ( podejżewam że przy przełaczaniu karty grafiki ).

A tak to wstaje delikatnie wolniej niż 8ka, aplikacje wszystkie działają poza Cisco VPN Client.

Tak jak kolega wyżej napisał, wrócę jak będzie SP1 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam ten problem z przełączaniem kart, czasem się przywiesi ale na razie bez tragedii... Na ASUSie trzeba było zainstalować Asus Smart Gesture aby touchpad działał prawidłowo, innych konfliktów na razie nie doświadczyłem.

 

 

 

aplikacje wszystkie działają poza Cisco VPN Client

tego się obawiałem, dlatego też jeszcze nie aktualizuję służbowego laptopa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas pisania wpisywany tekst nie wskakuje mi nagle we wcześniej napisane zdania, w miejscu, gdzie wcześniej pozostał kursor.

To był jakiś "Ficzer" oprogramowania touchpada w Twoim lapku, a nie Windowsów. Zwykle w ustawienia synapticsa czy innego touchpada można wyłączyć touch w chwili pisania, właśnie żeby uniknąć tego brzydkiego zachowania, że muśnięcie kciukiem o pada owocuje przeskoczeniem znaku zachęty w miejsce, w którym masz kursor. Co ciekawe czasami tego trzeba szukać, bo domyślnie ta funkcjonalność jest wyłączona (zależy od producenta sprzętu chyba).

 

Pionowe przewijanie strony za pomocą Toutch Pada jest zdecydowanie wolniejsze.

settings -> devices -> Mouse & touchpad -> tam jest taki slider z opisem "choose how mamy lines to scroll each time"

 

@@pmlody, jakiego sterownika Ci brakuje? jaki masz sprzęt?

 

Tak jak kolega wyżej napisał, wrócę jak będzie SP1

raczej nie będzie sp1... chłopaki zmienili sposób serwisowania. Będzie kolejny "build".

 

 

A ja tak spytam - korzysta ktoś z Win10 na wielu monitorach / wielu różnych ustawieniach DPI? Ja na surface pro 3 nie mogę przestać się ślinić jak z niego korzystam, ale szlag mnie trafia jak podłączam się do zewnętrznego monitora z rozdziałką full HD...

Edytowane przez aki001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To, co się muliło wcześniej, np. otwieranie na Interii artykułów z filmami, muli się nadal.

Nic tu nie pomoże, prawdopodobnie wina jest po stronie Interii. 

Polecam zainstalowanie AdBlocka jeśli jeszcze go nie używasz.

 

 

Mam AdBlocka od dawna, ale od jakiegoś czasu chyba sie dogadali z Interią i nie wszystko blokuje. W zasadzie z AB Interia chodzi gorzej. Często otwiera się niewidzialna ramka pola reklamy, czyli AB blokuje wyswietlenie obrazu, ale ta ramka i tak przykrywa sobą pewien obszar. Widzę wszystko na ekranie, reklamy nie ma, ale w polu jej wystepowania nic nie można zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@pmlody, jakiego sterownika Ci brakuje? jaki masz sprzęt?

Żadnego, Dell ma sterowniki oznaczone jako Windows 10, ale po prostu nie działają dobrze. Do tej pory nigdy mi się sprzęt nie wieszał, po przejściu na win10 zaczął, po powrocie do win8.1 przestał :)

Także, poczekam na SP1 czy koljny build, jeden grzyb :) niech się trochę ustabilizuje sytuacja, wtedy instalacja na czysto systemu i powinno być ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Podczas pisania wpisywany tekst nie wskakuje mi nagle we wcześniej napisane zdania, w miejscu, gdzie wcześniej pozostał kursor.

To był jakiś "Ficzer" oprogramowania touchpada w Twoim lapku, a nie Windowsów. Zwykle w ustawienia synapticsa czy innego touchpada można wyłączyć touch w chwili pisania, właśnie żeby uniknąć tego brzydkiego zachowania, że muśnięcie kciukiem o pada owocuje przeskoczeniem znaku zachęty w miejsce, w którym masz kursor. Co ciekawe czasami tego trzeba szukać, bo domyślnie ta funkcjonalność jest wyłączona (zależy od producenta sprzętu chyba.

 

 

 

Wyłączałem. Nic to nie dawało. Nie wiem...., może powinienem wyłanczać. ;)

Edytowane przez suberet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje wrażenia są na szczęście żadne  :) uwolniłem się od systemu operacyjnego win i jestem jakby spokojnieszy, bo jak uzywałem win 8 (czy jak mu tam było) to średnio dwa razy na tydzien chciałem sprawdzic wytrzymałość kompa i patrzeć jak leci z 4 piętra; biorąc pod uwagę rozwoj produktow win to z nr 10 jest jeszcze lepiej niż z win 8 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wrzuciłem 10 na starego lapka i badam - nie śmiał bym zrobić żonie krzywdy testami na jej komputerze, a sam używam OSX (miałem na maku betę win 10 na maszynie wirtualnej). 10 się zainstalowała i na starym atomie jakoś się rusza - nie gorzej niż 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FastAndFurious

Wyrzucilem badziewie po 2 godzinach. To jest program szpiegowski. W umowie jest napisane, ze moga zbierac dane z komputera wlasciciela i wykorzystywac je jesli uznaja to za stosowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest program szpiegowski.

 

Wszędzie jesteś szpiegowany. Nawet nie wiesz jakie mechanizmy analizujące są poinstalowane na routerach.

Z ciekawości, masz coś takiego na komputerze czego się boisz ujawnić? Czy tylko szanujesz swoją prywatność której i tak nie masz? :)

Edytowane przez vince_snd
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrzucilem badziewie po 2 godzinach. To jest program szpiegowski. W umowie jest napisane, ze moga zbierac dane z komputera wlasciciela i wykorzystywac je jesli uznaja to za stosowne.

Mi by było głupio tak powtarzać newsy z onetu bez rozumienia ;) a w kieszeni masz pewnie Andka, a na codzień facebook i twitter...

 

https://www.google.com/locationhistory żeby oczy otworzyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, daj mi czas aby wszystko poprawić.

Tak to już jest w IT ze nie ma aplikacji bez Bugow i ciężko się ze wszystkim wyrobić na czas. 

 

Według mnie(mogę się mylić  :) ), jeśli ktoś ma windows 8/8.1 to aktualizacja do 10'tki jak najbardziej na tak.

10'tka rozwiazuje wiekszosc problemow 8'ki, zwlaszcza menu "Start" :D

 

Jeśli dalej mamy windows 7 i jesteśmy z niego zadowoleni to spokojnie możemy przy nim zostać.

Siódemki są najlepsze  :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo płaskie 17-tki ;)

 

Idąc z duchem czasu zamieniam swoje wysłużone okienka (XP)  na.... ubuntu. Tylko gdzie dostane AIO (taka fanaberia - bo nie chcę żadnych jednostek centralnych i kabli, laptop odpada, za mała przestrzeń robocza) z linuxem?

Edytowane przez dako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wszędzie jesteś szpiegowany. Nawet nie wiesz jakie mechanizmy analizujące są poinstalowane na routerach. Z ciekawości, masz coś takiego na komputerze czego się boisz ujawnić? Czy tylko szanujesz swoją prywatność której i tak nie masz?
Bardzo dobrze. Dzialanie w internecie nie moze byc anonimowe.  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największym problemem 10-tki jest zbieranie danych o każdym twoim kliknięciu.

 

Pamiętaj - jeśli coś jest za darmo, to znaczy że to ty jesteś produktem. :)


http://lifehacker.com/what-windows-10s-privacy-nightmare-settings-actually-1722267229

 

 

A to dopiero początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

moje wrażenia są na szczęście żadne  uwolniłem się od systemu operacyjnego win i jestem jakby spokojnieszy,

Hehe, to coś tak jak ja.


Ja wrzuciłem 10 na starego lapka i badam - nie śmiał bym zrobić żonie krzywdy testami na jej komputerze, a sam używam OSX (miałem na maku betę win 10 na maszynie wirtualnej). 10 się zainstalowała i na starym atomie jakoś się rusza - nie gorzej niż 7.

Ale robisz to z pobudek ?????? 

 

Starym drutem kolczastym
Zardzewiałym i tępym
Zrywam bandaż i plastry
Szarpiąc ciało na strzępy

Przeokropny to widok
Włos na głowie powstaje

Cóż za ból-
Już gangrena się wdaje

Cudownie!

 

https://youtu.be/2IvNySGeDk4


 

 

Spokojnie, daj mi czas aby wszystko poprawić.

Poczekajcie na Win 11 :yahoo:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FastAndFurious

Nie zaspokajam ciekawosci anonimow z sieci co do zawartosci mojego komputera vince_snd. Aki001 - a nie jest ci glupio fantazjowac raz na temat rozumienia, dwa tego co mam? Chcesz cos wiedziec zapytaj. Wygodniej konfabulowac w stylu ,,pewnie masz...'' ? Do tego aroganckie ,,otwieranie oczu'' :D

Podsumowujac- polska prostacka  maniera prowadzenia rozmowy pozostawiajaca duzo do zyczenia w sferze kultury osobistej i formy. Pewnie po latach emigracji sie odzwyczailem i dlatego mnie razi. Ale nie bede przeciez rownal w dol.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...