Skocz do zawartości

Foto- i videoradary


Patryk55XL

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj w TVN Turban w Uwaga pirat był czarny świniacz WRX kombi ze świnią na klapie...ciekawe czy forumowe :)

Złapany własciciel (bez jakiś tam cudów ,ot zwykłe przekroczenia o 30km/h+) coś tam sie pytał,czy by go doszli Vectrą :P

Sądzę ,że jeśli był to seria WRX to pewnie tak ,bo tam też różne "turba" pod maska mają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 561
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mam pytanko, może ktoś się orientuję jak wygląda kwestia "parkowania" mobilnych fotoradarów ITD, gdzieś usłyszałem, że nie mogą cykać fotek na łuku drogi, że pomiar powinien być wykonywany na prostym odcinku ok 200m, ale nigdzie nie mogę tego znaleźć napisanego. Chodzi mi o takie cuda :

 

cdc3e1fd9b4ced6abd3cba8257d32eaa,641,0,0,0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

twierdza ze wypadków będzie o połowę mniej zobaczymy niestety na zakopiance nam zrobia :(

 

śmiech i tyle.. pomiar ma być na odcinku Stróża - Pcim jak dobrze pamiętam, jedno z najbezpieczniejszych miejsc na zakopiance, oczywiście żadnych przejść, zjazdów i kawałek prostej.. w sam raz żeby nabić kasę pod pozorem poprawy bezpieczeństwa, a kilometry wcześniej w Jaworniku czy w Mogilanach/Gaju co chwilę słychać o potrąceniach pieszych, na kładkę mieszkańcy nie mogą się doczekać, ale na odcinkowy pomiar w miejscu gdzie jest on zupełnie niepotrzebny, pieniążki się znalazły.. tak dbają o poprawę bezpieczeństwa ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
lukasdraz

Nic nie musisz. Wypełniasz dokumenty jakie przyszły czyli w wyjaśnieniu piszesz swoją historię oczywiście jeżeli nie widać twarzy bo jak widać to pozamiatane.

Możesz napisać, że samochodem jeżdżą inne osoby np. 4 i nie wiesz kto w danym momencie jeździł autem. W pierwszej fazie podaj same imiona i nazwiska ew. może to będzie trzeba podać na kolejnym wyjaśnieniu (jak zostaniesz wezwany). Te podane osoby będą prawdopodobnie musiały się stawić na przesłuchaniu i powiedzieć "tak, prawdopodobnie to ja jestem na zdjęciu jednak nie rozpoznaje swojej osoby jedynie się domyślam"

Druga wersja może być taka, że sprzedawałeś samochód i kupujący akurat jechał za kierownicą ale nie wiesz skąd on był i jak się nazywał.

Jeżeli już

Mogę kierować sprawę do sąd

 

to oni po całej procedurze mogą (ale nie mają uprawnień) skierować sprawę do sądu, ew. przekazać policji czego napewno nie zrobią. Ile posterunków SM tle durnych pomysłów co by tu z klientem zrobić nawet niezgodnie z prawem ale sam musisz wybrać swoją koncepcję na rozwiązanie sprawy.

Jeżeli już cymbały skierują sprawę do sądu to musisz się podeprzeć odpowienimi paragrafami .......... i wygrywasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Kwestia twarzy nie stanowi problemu, jeżeli posiadasz brata albo dwóch:) , to samo jak zgolisz zarost lub będziesz na sali bez okularów, a zdjęcie jest z 

Pamiętajcie także, że zdjęcie to nie wszystko, często na sali odtwarzany jest także zapis z monitoringu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jak to w końcu jest z mandatami ze straży miejskiej i odmówienie im wskazania kierowcy?

Mogę kierować sprawę do sądu czy muszą przekazać sprawę policji?

Tu masz odpowiedź na swoje pytania:

http://3obieg.pl/mandaty/

 

https://www.facebook.com/anulujmandat  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukaszdraz - ja ze swojej strony doradzam aby przez 6 miecsięcy nie reagować w ogóle na ich zaczepki. Nie odsyłac żadnych papierow, nie odpowiadać - zero reakcji.

Po co ? Dlaczego ? Ano dlatego że okres jaki SM/SG ma na ukaranie sprawcy to właśnie owe 6 miesięcy ale liczone od dnia ujawnienia wykroczenia - czyl od zczytania danych z fotoradaru. Po tych 6 miesiącach przychodi poisemko gdzie jest już wielki czerwony stemple - okres postepowania mandatowego upłynął. Wtedy już wiesz że nie lwepią Ci mandatu i punktów :) Pozostaje im tylko postepowanie o niewskazanie sprawcy. A tutaj jak już powyżej napisano - są sposoby żeby z tego wybrnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Jak to w końcu jest z mandatami ze straży miejskiej i odmówienie im wskazania kierowcy?

Mogę kierować sprawę do sądu czy muszą przekazać sprawę policji?

 

Straż miejska/wiejska nie może prowadzić postępowań w sprawach o wykroczenia (związane z kpow).

Edytowane przez niesc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...