Skocz do zawartości

Forester 2015 z USA mile na km


Robert Woźniak

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli masz auto z USA, to duża skala na prędkościomierzu to mile, mała wewnątrz to km/h. Więc nad prędkością jazdy da się zapanować.

Jeśli chcesz mieć licznik TYLKO w km/h to pozostaje wymiana licznika.

Natomiast jesli chodzi o przeliczanie spalania, to najpierw zmierz realne wskazanie, zależne od opon. Ja jeżdżę na nieco większych oponach (215/65R16) i przeliczam 1 m = 1.635 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz auto z USA, to duża skala na prędkościomierzu to mile, mała wewnątrz to km/h. Więc nad prędkością jazdy da się zapanować.

Jeśli chcesz mieć licznik TYLKO w km/h to pozostaje wymiana licznika.

Natomiast jesli chodzi o przeliczanie spalania, to najpierw zmierz realne wskazanie, zależne od opon. Ja jeżdżę na nieco większych oponach (215/65R16) i przeliczam 1 m = 1.635 km.

A jak kolego poradziłeś sobie ze światłami czy jest to kwestia regulacji czy wymiana lampy lewej

 w serwisie to 2500 jak możesz poradzić z góry dziękuję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak kolego poradziłeś sobie ze światłami czy jest to kwestia regulacji czy wymiana lampy lewej 

 

Dlaczego lewej? Jak lampy są symetryczne, to obie trzeba wymienić :( chyba, że czegoś nie wiem. W Europue każda z lamp świateł mijania świeci niesymetrycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Tutaj można sobie wszystko zmienić:

 

http://www.motomax.net.pl/strona-liczniki.html

 

Robiłem u nich swego czasu Outbacka, zegary wymieniłem na EU, lampy w Subaru US są już asymetryczne i nie trzeba ich wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odgrzeje temat. Czy ktoś robił zamianę jednostek z imperialnych na metryczne? Czy wiąże się to z poważną ingerencją w auto? Wertowałem dwa fora polskie i forum us i nie znalazłem odpowiedzi. Może znajdzie się ktoś kto podobny zabieg przeszedł. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
  • 10 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...
W dniu 19.02.2019 o 07:11, bombelllooo napisał:

Jak coś to udało mi się ogarnąć temat. zmieniają się wskazania na liczniku (przebieg z miles na km) na klimatroniku z F na C, i na wyświetlaczu jednostki mpg > l/100km, F na C itp. 

Odgrzeje kotleta.

Pochwal się kolego jak zmieniłeś jednostki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałem w pamięci licznika, niestety w samochodzie z eyesight nie udało mi się poprawnie tego zrobić. Tzn jednostki da się przestawić i działa to poprawnie ale system eyesight nie działa ponieważ licznik jest w systemie metrycznym a kamera w milach. Nie mam żadnej kamery aby móc się nią pobawić.
forek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Zmieniałem w pamięci licznika, niestety w samochodzie z eyesight nie udało mi się poprawnie tego zrobić. Tzn jednostki da się przestawić i działa to poprawnie ale system eyesight nie działa ponieważ licznik jest w systemie metrycznym a kamera w milach. Nie mam żadnej kamery aby móc się nią pobawić.
forek.jpg&key=97a6d4217aaad649accc201c52390b7f1b5db59f875d094ed9ee8da0b9be4487
Napiszesz coś więcej jak to ogarnąć i co jest do tego potrzebne?

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się, ale widziałem, jak robią ;) - trzeba wylutować z licznika pamięć, wgrać "europejskie" oprogramowanie i wlutować z powrotem. Działa :)

Specjaliści podobno potrafią już zrobić w samochodach z ES. Jak ktoś potrzebuje, to mogę dać przez PW namiar do gościa, który mi robił w WRX.  (Namiar 4 posty poniżej).

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się, ale widziałem, jak robią - trzeba wylutować z licznika pamięć, wgrać "europejskie" oprogramowanie i wlutować z powrotem. Działa 
Specjaliści podobno potrafią już zrobić w samochodach z ES. Jak ktoś potrzebuje, to mogę dać przez PW namiar do gościa, który mi robił w WRX.
To daj ten namiar

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ dostaję dużo zapytań przez PW, a uważam, że nie jest to działalność konkurencyjna wobec Gospodarza forum (obdzwaniałem i żadne ASO nie podjęło się zmiany jednostek w samochodzie z USA -"nie da się"), to podaję namiar na człowieka, który się tym zajmuje tutaj.

Jeśli moderatorzy nie zgodzą się z moją interpretacją, to proszę usunąć.

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ dostaję dużo zapytań przez PW, a uważam, że nie jest to działalność konkurencyjna wobec Gospodarza forum (obdzwaniałem i żadne ASO nie podjęło się zmiany jednostek w samochodzie z USA -"nie da się"), to podaję namiar na człowieka, który się tym zajmuje tutaj.
Jeśli moderatorzy nie zgodzą się z moją interpretacją, to proszę usunąć.
Znalazłem magika od licznika we Wrocławiu. Ogarnia temat w niecałą godzinę i za 250zł
Jakby ktoś był zainteresowany to mogę podesłać namiary.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...