Skocz do zawartości

Sprzęgło


dedecjusz

Rekomendowane odpowiedzi

Nie musisz mnie obrażać, stwierdziłem fakt, powód mam, jestem zawiedziony marką subaru. Stoi czeka na kosztowna naprawe. Nikomu juz nie polece subaru. Co do sprzęgła nie poradzę, spytaj Edwina Mroza-Carfit Nowy Sącz

Edytowane przez Łukasz Liwoch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz wybacz, ale jak wchodzisz na forum subaru i pytasz o tę markę i jedynie co przeczytasz  to - zmień markę, to ręce opadają. Gdybym chciał zmienić samochód to nie siedziałbym na forum. Ja jestem bardzo zadowolony ze swojego leśniaka. Ma już 320 tyś km i śmiga jak ta lala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co z tym sprzęgłem? :)

Tylko oryginał Subaru,400Nm+ to nie są jakieś porażające cyfry,seryjne sprzęgło znosi to bez trudu.Co do płynności i lekkości działania,to może warto się przyjrzeć elementom odpowiedzialnym za sterowanie sprzęgłem.

Można ewentualnie pokombinować ze sprzęgłem z STi lub zestaw oryginalna tarcza sprzęgła STi a docisk N-kowy,wtedy znosi to ponad 600Nm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa tez firmy zajmujace sie regeneracja i robieniem sprzegiel na zamowienie np radzikowski

No są,ale ostatnio zdarza im się sporo "baboli" i jednak wytrzymałością i przebiegami nie dorównują oryginalnym zestawom sprzęgieł. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło było zakładane w ASO w Mikołowie, biorąc pod uwagę, że źle założyli rozrząd!!! To mogli również spieprzyć przy wymianie sprzęgła. Przy okazji chciałbym gorąco odlecić wszystkim ten warsztat. Straszna amatorszczyzna, powinni im odebrać miano zakładu autoryzowanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie sprzęgieł dorzucę jedną opinię. ;)

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/66288-pytanie-o-sprzeglo-wrx/

Dodam,że u mnie w GT z gratami z New Age,lekko poprawionymi,siedzi seria STi.Przy 325KM i 490Nm,procedurze startowej używanej na każdym evencie,wymieniłem tylko raz tarczę sprzęgła,która przejechała ok.35tys.km i ma się dobrze.Auto używane tylko do upalania i dojazdów na imprezy. ;)  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy mocy mojego Forka (400nm) seryjne sprzęgło poada co 50tyś km dodatkowo po 10 tyś zaczyna chodzić strasznie ciężko (rozbudowany mięsień trójgłowy). Jakie kupić sprzęgło, żeby chodziło luźniej i wytrzymywało moce powyżej 400nm?

A umiesz jeździć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi forek III sbd przejechał 200 tys jak go sprzedawałem na sprzęgle od nowości więc przyłączam się do pytania czy ogarniasz sprzęgło i nie jest to złośliwe pytanie ponieważ sporo osób tak katuje sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...