Skocz do zawartości

Jaki samochód? Potrzeba rady...


Bedo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poszukuje następcy. Poprzednie auto którym jeździłem to WRX, teraz ma być taniej. Mam totalny ból głowy, bo samochód którego poszukuje nie jest zupełnie sprecyzowany. Po obejrzeniu kilku aut, "cud, miód malina", powoli dopada mnie załamka.

Samochód ma być na dojazdy do pracy - 25 km dziennie + jakieś wyjazdy. Ma być tani w utrzymaniu-najlepiej LPG.

Ma być pewny- mam sie nie obawiać, że nagle stanie

Ma nie rdzewieć -trzymany na parkingu

Wielkość nie ma znaczenia, ale najlepiej min. kompakt

Fajnie jakby był "nowoczesny z wyglądu", tzn jakaś ciekawa stylistyka.

Nie musi być blacharsko perfekt- wgniotki, ryski dopuszczalne

 

 

Wszystkie wymagania są luźne, tak samo budżet tj.

17 000 +- 5000

 

Na tą chwilę oglądałem min. Skoda Octavia kombi-przebieg na blacie 188000 - może i taki był ale 200 000 temu

Honda Accord Tourer 2.0 w gazie 2004r - super autko, 133000 przebiegu niby oryginalnego (salon Polska), ale fotel powygniatany i wytarty kolor, a rdza zjadała go, aż było słychać; nadkola, progi, maska...

Audi A3 1.6 - to samo co w p. 1

Volvo S40 - zbyt dużo kasy do wpakowania na dzień dobry

 

Czy ktoś ma jakieś pomysły?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem nad 207 1.4, ale troche słaby, a tych 1.6 za dużo nie ma. Poza tym dość małe auto.

308 też sie zastanawiam, ale jakiś taki nijaki.

A jak w peugotach z rdzą?

 

 

zakonserwuj jak mumię i spokój na jakiś czas, ja tak zrobiłem :)

To też jest jakieś wyjście, ale musi być zdrowy na wejściu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te civici są zaskakująco ekonomiczne, mój 1.6 6gen potrafi w trasie zejść do 6 litrów przy 100km/h. Przy codziennych dojazdach do pracy i sklepu z czego połowa drogi na zimnym silniku nie udało mi się jeszcze więcej niż 9/100 spalić. Znajomego 7gen 1.8 pali pół litra więcej, szkoda nawet gazować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te civici są zaskakująco ekonomiczne, mój 1.6 6gen potrafi w trasie zejść do 6 litrów przy 100km/h. Przy codziennych dojazdach do pracy i sklepu z czego połowa drogi na zimnym silniku nie udało mi się jeszcze więcej niż 9/100 spalić. Znajomego 7gen 1.8 pali pół litra więcej, szkoda nawet gazować.

 

To mój 1,6, z tym że 7gen w trasie do 5,2 schodził przy 100km/h :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Te civici są zaskakująco ekonomiczne, mój 1.6 6gen potrafi w trasie zejść do 6 litrów przy 100km/h. Przy codziennych dojazdach do pracy i sklepu z czego połowa drogi na zimnym silniku nie udało mi się jeszcze więcej niż 9/100 spalić. Znajomego 7gen 1.8 pali pół litra więcej, szkoda nawet gazować.

To mój 1,6, z tym że 7gen w trasie do 5,2 schodził przy 100km/h :)

Raz mi 5.5 wyskoczyło jadąc przepisowo autostradą przez pół dnia. Czasem aż się płakać chce po przesiadce w Subaru, wskaźnik ucieka w oczach. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nie type R tylko zwykły 5-drzwiowy, to buja jak łódź rybacka na jeziorze, głośny raczej nie jest. Sporo miejsca w środku, szczególnie z przodu przez lewarek przy kierownicy.


Gdybyś kupował, sprawdź koniecznie czy skrzynia nie hałasuje. W tym modelu łożysko przy wale wejściowym lubi paść, Honda robiła nawet akcję wymiany w ramach przedłużonej gwarancji swego czasu. Jeśli słychać szum na postoju który znika po wysprzęgleniu, to niedługo się skończy. Części tanie, ale wymiana to 7-8 godzin roboty z wyjmowaniem skrzyni, a przy okazji pewnie sprzęgło dojdzie.

Edytowane przez radnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę się nie śmiać ale jest auto które spełnia te wszystkie wymagania.. i jest praktycznie niezniszczalne: to hyundai sonata :). Mało pali, ma chyba ocynk, nie da się go popsuć i z tyrany nie będzie bo to mało popularny model. Proponuję poczytać opinie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę się nie śmiać ale jest auto które spełnia te wszystkie wymagania.. i jest praktycznie niezniszczalne: to hyundai sonata :). Mało pali, ma chyba ocynk, nie da się go popsuć i z tyrany nie będzie bo to mało popularny model. Proponuję poczytać opinie..

Jesteś pewny tego ocynku ? Miałem w rodzinie i30 od nowego i po dwóch latach zrobił się nalot przy rantach drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwilę, samochody które biore najbardziej pod uwagę to;

Audi A4 2.0 + gaz

Golf V 1.6 + gaz/1.9 tdi

Octavia 1.6 + gaz /1.9 tdi

Pug 207 1.4 + gaz

ale żal mnie bierze jak se pomyśle, że codzień rano będe musiał wsiadać do nich :( Jeszcze A4 ujdzie...

Serce wskazuje na Hondę Accord, Impreze, czy coś zupełnie ciekawego...

 

Tak, żeby uściślić może, bo wasze propozycje są przytłaczające;

fajnie jakby miał xenony

fajnie jakby moc byla 130km+

 

I jeszcze z innej "paki" co byście polecili z gazem z mocą 130-200km?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E46 z R6 328i 198 km z lpg i gitara a jak sie uda to może i 330 do wyrwania. Tylko to już stare strucle i wszyscy młodzi gniewni już to mieli. Trudno o zadbany egz. nie poskładany na trytrytki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...