Skocz do zawartości

Chwała wszystkim dobrym moderatorom ;)


Amstaff23

Rekomendowane odpowiedzi

Choć może się czepiam

 

Tak to wyglądało... tym bardziej, że mechanizm ostrzeżeń opisałem, jak mi się wydaje, bardzo precyzyjnie. Jedyne co mógłbym dodać to to, że wzmianka o 100-u ostrzeżeniach werbalnych była zamierzonym przerysowaniem, mającym na celu pokazanie, iż ewentualny urlop i jego długość nie zależy w żadnym razie od ilości ostrzeżeń, a wyłącznie od ilości punktów, które się z nimi wiążą.

 

Peace&love

 

Jeśli to więc upał, który doskwiera chyba wszystkim, był powodem tych nieporozumień to niech będzie Ci ochłodzone ;)

 

 

Trochę mnie też dziwi, że wprawdzie krytykujecie Państwo bardzo ostro niektórych Forumowiczów, ale przy ich wypowiedziach (często istotnie bzdurnych ) czerwone strzałki pojawiają się tylko okazjonalnie ..

Myślę, że może to mieć związek z brakiem konsekwencji idących za czerwonymi strzałkami.

 

Czerwone strzałki są narzędziem bardzo niedookreślonym. Dla jednych mogą być wyrazem dezaprobaty dla formy wypowiedzi, dla innych sygnałem niezgadzania się z poglądem adwersarza. A bywały też nieeleganckie przypadki, gdy były one wyrazem antypatii do autora i nie pozostawały w związku z treścią konkretnej wypowiedzi. Reasumując, nie wyobrażam sobie, aby mechanizm ten mógł wiązać się automatycznie z jakimikolwiek konsekwencjami. 

 

Czy dobrze wnioskuję (nie jest to wprost napisane, wyczytałem "między wierszami"), że lukass otrzymał 30-dniowy urlop?

 

Tak, Lukass otrzymał 30-dniowy urlop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem ,że prośba do mnie była zindywidualizowana

 

Oczywiście, że była... w końcu to nie wina prośby, że macie z Leonem podobne skłonności w przedmiotowej sprawie ;)

 

Znaczy sie miał sporo racji

 

Własne racje można wyartykułować na różne sposoby. Ostrzeżenie dla Lucassa nie było negacją jego racji, tylko formy jej wyrazu.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak równe traktowanie wszystkich forumowiczów jest ważne a wykropkowany bluz to też bluzg wedle regulaminu,więc jak dla mnie to tym razem świadczy na korzyść moderatorów.

 

Dotychczas miałem wrażenie ,że wiele bluzgów w tym wykropkowanych  głównie z wątku Kubicy przechodziło bez najmniejszej reakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie skarżenie, tylko zawiadomienie o. Kodeks o nie informowaniu stosownych służb o wykroczeniach, przestępstwach obowiązuje tylko w świecie rzezimieszków ;) Oni mają być To protect and serve, choć czasem wydaje się, że do pilnowania Pay&Cry. ;) 


 

 

Dostałem odpowiedź pół żartem
Może raportowałeś nie całkiem serio ;) 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi strzałkami, czerwonymi dodam i konsekwencjami z tym związanymi (propozycje usunięcia posta czy też 24 banicja) to trochę ciężka sprawa, bo czym innym jest ewidentny trolling, który lamie wszelkie internetowe normy obyczajowe  a czym innym wyrażenie poglądów, które można uznać za niepopularne czy też kontrowersyjne. 

I jedno i drugie na czerwone może się załapać ale ewentualna kara byłaby nieadekwatna do treści wypowiedzi.

Dlatego może, jako propozycję, zastosujmy rozwiązanie znane:  podajemy powód dania czerwonej.

Z wybieralnej listy np.: trolling/ treść kontrowersyjna/obrażanie/nie na temat/ bzdury gada/boli go ząb :P  lub coś w tym stylu.

Postów o ilości czerwonej 10 i więcej nie widziałem na tym forum,  jeśli już ją komuś damy to widocznie zasłużył, chociaż każdy ma prawo do gorszego dnia.

Może jeśli lista ta byłaby krótka i nie dawała pola do interpretacji skończyłyby się czerwone z sympatii lub poniekąd z innej opcji religijnej/społecznej/politycznej. Do przemyślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro ktoś jest za odbieraniem prawa jazdy za przekroczenie +100/50 to czemu ma mu ujść na sucho przy bluzgach?

Bo lubi świeży szpinak i jeździ tylko o 45 km/h szybciej niż pozwalają przepisy? :mrgreen:

Dość przewrotna logika i jeszcze parę innych. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plusy dodatnie i plusy ujemne wzajemnie się "znoszą". ;)

 

Jeśli zaś chodzi o używanie wulgaryzmów to dla mnie sprawa jest prosta. Jeśli gospodarz sobie tego nie życzy w sposób jednoznacznie określony w regulaminie, to chcąc tu gościć należy to uszanować. Tylko tyle i aż tyle. ;)

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeśli gospodarz sobie tego nie życzy w sposób jednoznacznie określony w regulaminie, to chcąc tu gościć należy to uszanować.

co racja to racja,

fajnie jakby jeszcze gospodarz przeganial i karcil troli, bo to, ze komus w koncu nerwy puszcza normalna rzecz.

mam wrazenie, ze pare osob jest tu tylko po to, zeby wkurzac innych.

w powyzszym sporze nie wygrala kultura, wygral trol.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Nie widziałem ostatnio wpisów "troli", więc może jest remis. ;)

 

Generalnie metody na"troli" są dwie. Albo ignorować (ja z niektórymi w ogóle nie staram się podejmować dyskusji, bo wiadomo, że i tak wiedzą swoje i to nie ma sensu), można też ignorować na poziomie "silnika forum". Druga metoda to raportować i liczyć, że moderatorzy zdobią z tym porządek. Może się mylę, ale mam wrażenie, że z tej drugiej metody korzystamy zbyt rzadko. ;)

Edytowane przez przemekka
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy dobrze wnioskuję (nie jest to wprost napisane, wyczytałem "między wierszami"), że lukass otrzymał 30-dniowy urlop?

Tak, Lukass otrzymał 30-dniowy urlop.

 

Wiem, że to nic nie zmieni ale cóż napiszę, kara jest bardzo surowa. 7 dni to byłby wystarczający wymiar kary, czyż nie? Będzie to sporo strata dla forum jeżeli@lukass nie wróci po urlopie, bo jest to jedna z najbardziej technicznych i merytorycznych osób na forum. Taki Miles Davis też święty nie był, a wręcz jako człowiek był okropny, ale muzykę tworzył piękną.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...