Skocz do zawartości

Slabo odpala , przeladowuje i takie tam inne


blasterpl

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli zbieram się do usunięcia mam nadzieje ostatnich usterek w moim nowym aucie . Pacjent WRX 01r problem to słabe odpalanie na ciepło i na zimno ( zakręcę rozrusznikiem ok. 5s i nie pali , odpuszczam , kręcę jeszcze raz to odpala) . Załączanie pompy paliwa kilka razy nic nie daje , nowy rozrząd , czujnik walka rozrządu wymieniany. Dzis przy testach wyszło tez ze turbina przeładowuje (sprawdzałem na programie Torqe na tablecie , połączony z ECU przez złącze diagnostyczne przez WI-FI ) , nie wiem czy można tym pomiarom ufać bo raz mi pokazało ze max ciśnienie to 2 bary [ :wacko:] . I przez przypadek odkryłem ze nie mam czujka EGT , w kostce jest wpięty rezystor . Reasumując:

1-dlaczego słabo odpala

2-dlaczego przeładowuje

3-czy brak czujnika EGT może być przyczyna powyższych , jakie objawy może dawać brak tego czujnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kiedy ostatnio wymieniałeś świece i regulowałeś zawory ?

2. To jest jeszcze seria czy już po remapie ? - brak czujnika sugeruje zmiany w wydechu, jak mapa nie była skorygowana to faktycznie może przeładowywać, ale nie 2 bary, tyle TD04 nie na dmucha ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ciśnienie względne czy bezwzględne?

 

 

A jak to sprawdzic :huh:

 

1. Kiedy ostatnio wymieniałeś świece i regulowałeś zawory ?

2. To jest jeszcze seria czy już po remapie ? - brak czujnika sugeruje zmiany w wydechu, jak mapa nie była skorygowana to faktycznie może przeładowywać, ale nie 2 bary, tyle TD04 nie na dmucha ;)

 

Zawory regulowane 500km temu , świec nie wymieniałem.

Prawdopodobnie seria , Uppipe zmienione na nieseryjne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 bary to może być bezwzględne. Inaczej dawno by ECU odcięło -boost cut. Sprawdzić możesz tylko dowiadując sie co pokazuje program/ manometr . Jesli mierzy bezwzgcznago  to pokazuje sumę ciśnienia atmosferycznego , a ono wynosi ok 1 bar. czyli 1 bar atmosfery +1 bar turbo =2 bary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie koniecznie musi przekłamywać u mnie uwalony jest solenoid i nie odcina laduje do oporu , zreszta pisalem w jakims poprzednim poscie ze ladowalo tylko 0.5 bar a teraz ile fabryka da, nawet pod dwa bary bo solenoid nie trybi, ale może się i mylę.

Edytowane przez sc00by
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to muszę kupić jakiś porządny zegar bo tym elektronicznym wskazaniom to jakoś nie wierze . Wczoraj robiłem test a pro po słabego odpalania . Jako ze auto ma LPG zrobiłem taki myk ze przed zgaszeniem przełączyłem na benzynę i o dziwo przy odpalaniu nie było żadnych problemów :) co wskazywało by ze problem tkwi w instalacji LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pro po

 

à propos

 

 

 

bo tym elektronicznym wskazaniom to jakoś nie wierze

 

Jak rozumiem, nie wierzysz wskazaniom czujników silnika. No to jest pewien problem, bo jeśli nie można wierzyć wskazaniom czujników auta, to chyba trzeba je naprawić.

Silnik, poprzez ecu, będzie raczej z nich korzystał, a nie z tego, co pokaże tuningowy zegarek na słupku.

 

No, chyba, że chodzi jedynie o to, żeby sobie samemu jakoś uzasadnić zakup takowego. :)

 

(No ok - zegarki na słupku mogą się przydać do pewnej weryfikacji tego, co widzą czujniki podpięte do ecu - taka forma diagnostyki)

Edytowane przez AMI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

à propos

 

 

 

 

Jak rozumiem, nie wierzysz wskazaniom czujników silnika.

 

 

Poliglota się znalazł  ;) .

Wskazaniom czujników to ja wierze ale nie wierze temu co się z nimi dzieje dalej (przesył bezprzewodowy z gniazda OBD do tabletu) ,  są b. duże opóźnienia w pokazywaniu szybkozmiennych danych np obr silnika jak depnę i odpuszczę gaz to faktycznie obroty już spadają a na tablecie jeszcze rosną :unsure:  . Wiec i wykres doładowania może być przekłamany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesyl jest cyfrowy. Jesli uzywasz aplikacji, ktora dziala i czyta faktycznie to co czujnik podaje, a nie jakies losowe dane, to nie widze powodu, zeby pokazywala cos innego niz czujnik.

 

Moze po prostu jednak lepiej sie po drutach podpiac.

 

Wykres/logi beda na pewno lepszym rozwiazaniem i tak, niz obserwacja jednym okiem w trakcie jazdy.


Albo - jak wspomnial Piter - moze pora na porzadna diagnostyke w warsztacie, gdzie ogarniaja Subaraki.

Edytowane przez AMI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli zle Ci odpala po zgaszeniu na gazie najprawdopodobniej pada ktorys wtrysk gazu injest nieszczelny. Wtedy auto przy odpalaniu zasysa jednoczesnie benzyne i gaz do cylindra.

Mozliwe ze rowniez na gazie na wolnych nie rowno Ci pracuje bo caly czas ktorys cylinder jest zalanu. U siebie podlaczylem kompa i kolejno przelaczalem wtryski miedzy benzyna gaz by wyeliminowac sprawne i dojsc do tego ktory nawala. Gdy padl mi kolejny nie chcialo minsie juz podlaczac kompa. Odkrecasz wtrysk od listwy i dmuchasz w niego lub zasysasz. Ma byc 150% szczelny. Jezeli cokolwiek chocby wydaje Ci sie ze przepuszcza to do wymiany. Plucami napompujesz max 0,1 bara a cisnienie na listwie jest 10 razy wyzsze wiec nawet mini szczelinka gaz spierdziela rowno. Po wymianie jak reka odjal.

Podlaczenie go pod zasilacz i czyszczenie preparatem nic nie dalo ;)

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli zle Ci odpala po zgaszeniu na gazie najprawdopodobniej pada ktorys wtrysk gazu injest nieszczelny.

 

Masz kolego racje :thumbup:  , dziś sprawdziłem wtryski i 2 szt są nieszczelne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...