Jump to content

Outback 2015 i lpg

Pietrek
 Share

Recommended Posts

• 1 month later...

w Czechach Subaru montuje LPG do nowych aut :)

Nie to jest inny silnik, różni się od poprzedniego tym że ma 2 wałki rozrządu i zmienne fazy.

• 4 months later...

Cześć, przepraszam za odkopywanie starego wątku.

Z tego co widzę, (http://www.subaru.cz/lpg_technika.html) do Outbacka w miejsce koła montują butlę 61 l. Czy ktoś kojarzy, czy to maksymalna wielkość butli, która się tam zmieści?

Coś mało, ja mam coś pod 70l, wchodzi 59l. U mnie jest wnęka na 225/55R17, więc duuuża, ale w MY15 powinna być jeszcze większa, bo są 18".

U mnie jest wnęka na 225/55R17, więc duuuża, ale w MY15 powinna być jeszcze większa, bo są 18".

225/55/17 to nie jest rozmiar homologowany do OBK. Powinno być 225/60/17 a takie koło się nie mieści. Dokładnie rzecz ujmując mieści się a podłoga lekko idzie do góry.

Po za tym nie ma już zapasu tylko zestawy naprawcze i wnęka jest podobnej wielkości

Z tego co widzę, (http://www.subaru.cz/lpg_technika.html) do Outbacka w miejsce koła montują butlę 61 l

to pewnie jest regionalna akcja Subaru CZ i na ich odpowiedzialność. To może znacznie ograniczyć załatwianie nieodpłatne ewentualnych awarii w innych krajach niż CZ.

Jakiś czas temu Subaru DE robiło podobnie i po dwóch latach wycofało się z LPG.

Ale mi nie chodzi o kupowanie OBK z Czech, napisałem o tym tylko referencyjnie - była to jedyna informacja o butli LPG w tej budzie, jaką znalazłem w sieci.

Sent from my GT-N7105 using Tapatalk

U mnie jest wnęka na 225/55R17, więc duuuża, ale w MY15 powinna być jeszcze większa, bo są 18".

225/55/17 to nie jest rozmiar homologowany do OBK. Powinno być 225/60/17 a takie koło się nie mieści. Dokładnie rzecz ujmując mieści się a podłoga lekko idzie do góry.

Po za tym nie ma już zapasu tylko zestawy naprawcze i wnęka jest podobnej wielkości

Z tego co widzę, (http://www.subaru.cz/lpg_technika.html) do Outbacka w miejsce koła montują butlę 61 l

to pewnie jest regionalna akcja Subaru CZ i na ich odpowiedzialność. To może znacznie ograniczyć załatwianie nieodpłatne ewentualnych awarii w innych krajach niż CZ.

Jakiś czas temu Subaru DE robiło podobnie i po dwóch latach wycofało się z LPG.

W moim modelu homologowane były dwa 215/55 R17 i 215/60 R16, w US były 225, w moim też jest deko luzu na szerszą opone, podejżewam, żę US i EU mają takie same wnęki. W MY15 wnęka nie wyglądała na mniejszą.

W moim modelu homologowane były dwa 215/55 R17 i 215/60 R16, w US

według opisu masz OBK z poprzedniej generacji a tam były 225/60/17. Przynajmniej w PL i przynajmniej w moim MY10 :)

W moim modelu homologowane były dwa 215/55 R17 i 215/60 R16, w US

według opisu masz OBK z poprzedniej generacji a tam były 225/60/17. Przynajmniej w PL i przynajmniej w moim MY10 :)

Takie były w nowszym modelu. W MY2007-2009, jak i o ile pamiętam przed FL th My04-06 były takiej napisałem. 225 miały USDM.

MY15 ma większą wnękę niż poprzedni model. W poprzednim na styk wchodziło koło 225/60/17, w nowym wchodzi 225/60/18.

czyli powinno wejść więcje niż 70l. Trzeba tylko zmusić gazownika to rzetelnego pomiaru i zamówienia zbiornika. Producentów jest kilku a produktów mnóstwo.

• 11 months later...

Proszę podzielić się uwagami na temat LPG w silniku H6 Outbacka IV. Mam na oku US spec. 

Ja w swoim OBKu 3.6R 2011 (EU spec) pół roku i 8 kkm temu założyłem instalację LPG u jako (na jego profilu jest telefon, jeśli chciałbyś się z nim skontaktować). Na razie wszystko działa idealnie, instalacja powinna mi się zwrócić się do końca roku i nawet w przypadku konieczności drogiej regulacji luzów zaworowych (po 50-100 kkm) oszczędności będą spore. Mój zestaw to komputer AEB, wtryski Hana, reduktor Twin i butla 75 l (więc wchodzi ok. 60 l). Po zakupie auta, przed założeniem LPG, przejechałem nim ok. 3 kkm, żeby mieć porównanie: spalanie jest nieco większe, niż na benzynie (w mieście o ok. 1-2 l), spadku mocy/dynamiki nie zauważyłem.

Jeśli więcej pytań, to pisz na priv albo przesiądźmy się do bardziej właściwego wątku (bo ten dotyczy OBKa 2015): http://forum.subaru.pl/index.php?/topic/68228-lpg-w-subaru/

• 5 years later...

Minęło kilka lat od ostatniego wpisu więc pozwolę sobie ponowić pytanie: jak się spisuje gaz w tym modelu? Jaki gaz wybrać i w jakim zakładzie go zamontować (Małopolska i Śląsk).

60 kkm później... jestem dalej bardzo zadowolony. :) Miałem jedynie drobne problemy, padł mi dwukrotnie map sensor (koszt części to ok. 100-120 zł). Poza tym wszystko chodzi jak 5 lat temu, czyli świetnie. :D

"Niestety" mam OBKa 3.6, więc na 2.5 się to pewnie nie przekłada, ale bazując na moim doświadczeniu dalej polecam jako jako instalatora. ;)