Jump to content

mkowalczuk

Użytkownik
 • Content Count

  103
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

mkowalczuk last won the day on September 18 2012

mkowalczuk had the most liked content!

Community Reputation

3 Neutralny

About mkowalczuk

 • Rank
  ..:: Bywalec :..
 • Birthday 10/01/1982

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Skąd
  Gdańsk
 • Auto
  Outback IV 3.6R EU
  poprzednio: Legacy IV Wagon 2.0R

Contact Methods

 • Website URL
  http://kowalczuk.eu/

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ostatecznie wymieniłem wszystkie tłumiki (końcowe i środkowy) na przeznaczone do OBKa 3.0. Na pierwszy rzut oka i ucha wszystko chodzi poprawnie.
 2. Czy to oznacza, że ez30 / ez36 mają kompatybilne układy wydechowe?
 3. @lutek34, wyglądają podobnie, moje mają fifki w dół, zamiast tych ozdobnych końcówek. Wygląda to tak (zdjęcie z aukcji https://allegro.pl/oferta/wydech-tlumik-srodkowy-subaru-outback-iv-2012-3-6-8456547064).
 4. Z tego, co udało mi się zorientować, koszt samych tłumików końcowych to ~3.5k.
 5. Cześć, Muszę wymienić skorodowane od góry tłumiki końcowe w OBKu 3.6 2011 EU (jeden z nich jest dziurawy i głośny). Koszt nowych jest niestety dość duży, szukam tańszej alternatywy. Próbowałem znaleźć używane części – niestety bezskutecznie. Czy orientujecie się, czy możliwy jest przeszczep tłumików z OBKa 3.0 (z poprzedniej generacji) albo z innych modeli (np. z Tribeca 3.0/3.6)? Podobno z OBKa 3.0 tłumiki dałoby się dopasować – czy może to wpłynąć negatywnie na pracę/głośność silnika, układu wydechowego albo instalację LPG? Czy tłumiki z wersji US (z tej sam
 6. mkowalczuk

  LPG w Subaru

  +1 – chyba mam inną H6 (mój to 3.6), ale też lubi.
 7. Mi też nie chodziło o "przenośne foteliki" – Rekid i Kiss 2 to fotele montowane tyłem do kierunku jazdy (RWF), odpowiednio dla dzieci 9-25 kg i 0-18 kg (wożę w nich dzieci 4,5- i 2,5-letnie) – są dość duże, każdy z nich waży kilkanaście kg. Oba jednocześnie wchodzą do Outbacka EU MY10 (OBK US to chyba ta sama albo bardzo podobno wymiarowo buda, 2015 wydaje mi się jeszcze większy w środku, ale do takiego nie mierzyłem foteli) i jeszcze niewielka osoba zmieści się między nimi. Nie twierdzę że wygodnie, ani że nie trzeba akrobacji, żeby tam wejść.
 8. Nie wiem co, według Ciebie, w mojej pierwszej wypowiedzi nie jest możliwe i co było niedopowiedzeniem. W wątku padło stwierdzenie, że Ascent to jedyne Subaru do którego zmieszczą się dwa RWFy, więc podałem kontrprzykład (bez zbytniego offtopowania w wątku o Ascencie – nie wchodząc w szczegóły co, gdzie i jak mam zapięte w Outbacku). To Ty błędnie założyłeś, że Axkida mam za fotelem kierowcy i jeszcze zamontowanego na ISOFIX, bo "każdy go używa" i zarzuciłeś mi wożenie dziecka w niebezpieczny sposób (z pionowo ustawionym fotelem) i pisanie nieprawdy. Jeśli zakładasz że każdy montuje Rekida na I
 9. Przeczytaj jeszcze raz moje obie wypowiedzi, ze zrozumieniem. Fotel odsunięty na maksa jest przed Kissem. Co nie zmienia faktu, że wożę dwójkę dzieci w RWFach w Subaru, które nie jest Ascentem (bo od tego się zaczęło).
 10. Możesz nie wierzyć, Twój wybór. Za fotelem kierowcy jest akurat Kiss – to fotel do 18 kg, więc jest nieco mniejszy. Mam 186 cm wzrostu, inaczej niż na fotelu odsuniętym na maksa nie zmieściłbym się za kierownicą. Rekid przypięty jest na pasy za fotelem pasażera (na ISOFIX zajmuje więcej miejsca) i jest wyregulowany tak, żeby dziecku nie opadała głowa gdy śpi - jest najbardziej odchylony do tyłu względem swojej podstawy (kanapa jest dość skośna), tak samo jak oparcia kanapy, żeby dzieci miały więcej miejsca na nogi. Na fotelu pasażera (z Axkidem za nim) też się spokojnie mieszczę, z fotele
 11. Trochę to przesada. Z fotelem kierowcy odsuniętym na maksa do tyłu bez problemu mieszczę dwa niemałe foteliki RWF (Axkid Rekid i Klippan Kiss 2) w OBKu MY10 EU. I jeszcze od biedy żona się między nimi mieści.
 12. mkowalczuk

  LPG w Subaru

  +1. W Legacy EJ20 DOHC miałem identyczne objawy i pomogła regulacja luzów zaworowych.
 13. Też byłem zawiedziony, że Ascent był ogrodzony – gość twierdził, że to wersja US i nie mogli takiej pokazać z bliska w Kanadzie, bo będą drobne różnice (pewnie prędkościomierz i francuskie napisy?).
 14. W przyszłym tygodniu wybieram się na https://www.autoshow.ca/ – będzie tam Subaru, więc spodziewam się, że będzie też Ascent. Macie jakieś pytania? Coś sprawdzić/zmierzyć?
 15. mkowalczuk

  LPG w Subaru

  Nie no, do kompa też podłączyli, tyle że nic nie zmieniali (nie było takiej potrzeby).
×
×
 • Create New...