Skocz do zawartości

BMW - czyli Będziesz Miał Wydatki


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni, kolega zanabył drogą kupna BMW M3 E46 2004 rocznik. Jako, że jest obecnie płatnikiem podatku ku chwale Królowej Angielskiej - to przyszedł zapytać jakie opony byłyby dobre na ten kraj, kiedy wiosna, lato, jesień i zima są podobne - czyli po prostu pada. Rozmiar jak na klasyczny dresowóz przystało: 255/35R18 (tył) i 225/40R18 (przód). Zastosowanie? na początek nauka jazdy benzyną o zacnej mocy. Kolega przesiadł się z VW klekota, którego używał do dostojnego przemieszczania, więc na początek musi ogarnąć na prostej i ... na rondach ;)

Myślałem o oponach typowo deszczowych np. Uniroyal, ale przypomniała mi się osobista przygoda, gdzie po hamowaniu na suchym, na autostradzie - 2 tylne opony ścieło w jednym miejscu do praktycznie zera i poszły na śmietnik. Any idea?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subarowo to będą geolandary g035, albo g040.

taaa... w profilu 35 na tył i "rzondzi"  ;)

 

Swoją drogą jak patrzę na klimat UK, to tam zimówek nie trzeba brać. Letnia wystarczy.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Falken ZE 914 - Dobra cena i nieźle kleją, na mokrym nie ma wielkich rozczarowań :)
I dość trwałe ..
Wiadomo im opona mniej trwała tym lepiej klei i odwrotnie :)

Najlepiej Federal - http://federaltire.pl/
Nawet na Kielcach klei :P
Edytowane przez Fortis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, zostałem zawołany :)

Jeżdżę na dokładnie takim samym rozmiarze na Brigstone RE050A, osobiście na runflat'ach- rozmiar BMW i Porsche tylko o.O

Osobiście nie zakładam zimówek, bo szkoda "piniendzy" najzwyczajniej. Śniegu może nie być w ogóle a jeśli się pojawi to na dzień lub dwa. W dużym śniegu i fwd i tak jestem szybszy na wielosezonowej jak nieogarnięci wyspiarze na zimowej :D

Temperatura owszem spada poniżej 7stopni wg pana Andersa Celsiusa, ale zziębnięta guma mniej trzyma się czarnego, co ułatwia podróżowanie bokiem ;)

Wcześniej miałem Conti 5 (fajna guma) na Clio RS, obecnie Yoko sDrive, (bo kiepski rozmiar) a na Bmw jakieś Michelin'y, ale jakie nie pamietam.

Podsumowując brałbym RE050

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o oponach typowo deszczowych np. Uniroyal, ale przypomniała mi się osobista przygoda, gdzie po hamowaniu na suchym, na autostradzie - 2 tylne opony ścieło w jednym miejscu do praktycznie zera i poszły na śmietnik.

 

To dziwne. Ja upalałem na rainsportach 2 na suchym i wytrzymywały dużo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Than_Junior, taaaa.... bezzwrotny ;) 

 

 @@skiba STI dzięki za info :) 

 

Szanowni - pozostałym równiez dzięki za sugestie - poszła rekomendacja na RE050 i jako drugie Dunlopy. Mam nadzieję, że chłopina ogarnie różnice 300 KM pomiędzy obecnym i obecnym samochodem i nie zrzuci ewentualnych problemów na karb opon ;)

 

 

 

Ja upalałem na rainsportach 2 na suchym i wytrzymywały dużo...

Akurat te opony były do codziennego użytku w samochodzie <200KM i faktycznie była to bardzo miękka guma. Jak znajdę foty to wrzucę - jak je ścięło.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kim jesteś, ale właśnie sugerujesz, że mój dobry znajomy jest złodziejem. Chcesz to podtrzymać, czy tylko coś przez pomyłkę napisałeś?

Jakie ma znaczenie KIM jestem?

- edit po poście Leona ...

 

Nic przez pomyłkę nie napisałem i podtrzymuję .... 

Ale skoro podpierałem się Dekrą i Tuv - który ani danych ani wiedzy na temat zbycia/kupna/kradzieży nie posiada to pewnie miałem na myśli żart którego ty najwyraźniej nie zrozumiałeś. 

I nie piłem tu konkretnie do Kolegi ani Ciebie jedynie powołałem się na "legendę" posiadaczy BMW ...

Dodatkowo dodam że "emotikon" - to coś co wyraża emocję a na końcu mojej wypowiedzi znalazł się o taki : [ ;) ] - uśmiech z przymrużeniem oka co w pewien sposób mogło Cię naprowadzić że to "żart" ....

Edytowane przez Fortis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

to pewnie miałem na myśli żart którego ty najwyraźniej nie zrozumiałeś.  I nie piłem tu konkretnie do Kolegi ani Ciebie jedynie powołałem się na "legendę" posiadaczy BMW ...
 

zatem zwracam szacunek :) Przepraszam, że się uniosłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...