Jump to content

BMW - czyli Będziesz Miał Wydatki


pumex1

Recommended Posts

Szanowni, kolega zanabył drogą kupna BMW M3 E46 2004 rocznik. Jako, że jest obecnie płatnikiem podatku ku chwale Królowej Angielskiej - to przyszedł zapytać jakie opony byłyby dobre na ten kraj, kiedy wiosna, lato, jesień i zima są podobne - czyli po prostu pada. Rozmiar jak na klasyczny dresowóz przystało: 255/35R18 (tył) i 225/40R18 (przód). Zastosowanie? na początek nauka jazdy benzyną o zacnej mocy. Kolega przesiadł się z VW klekota, którego używał do dostojnego przemieszczania, więc na początek musi ogarnąć na prostej i ... na rondach ;)

Myślałem o oponach typowo deszczowych np. Uniroyal, ale przypomniała mi się osobista przygoda, gdzie po hamowaniu na suchym, na autostradzie - 2 tylne opony ścieło w jednym miejscu do praktycznie zera i poszły na śmietnik. Any idea?

Link to comment
Share on other sites

Subarowo to będą geolandary g035, albo g040.

taaa... w profilu 35 na tył i "rzondzi"  ;)

 

Swoją drogą jak patrzę na klimat UK, to tam zimówek nie trzeba brać. Letnia wystarczy.   

Link to comment
Share on other sites

Taa, zostałem zawołany :)

Jeżdżę na dokładnie takim samym rozmiarze na Brigstone RE050A, osobiście na runflat'ach- rozmiar BMW i Porsche tylko o.O

Osobiście nie zakładam zimówek, bo szkoda "piniendzy" najzwyczajniej. Śniegu może nie być w ogóle a jeśli się pojawi to na dzień lub dwa. W dużym śniegu i fwd i tak jestem szybszy na wielosezonowej jak nieogarnięci wyspiarze na zimowej :D

Temperatura owszem spada poniżej 7stopni wg pana Andersa Celsiusa, ale zziębnięta guma mniej trzyma się czarnego, co ułatwia podróżowanie bokiem ;)

Wcześniej miałem Conti 5 (fajna guma) na Clio RS, obecnie Yoko sDrive, (bo kiepski rozmiar) a na Bmw jakieś Michelin'y, ale jakie nie pamietam.

Podsumowując brałbym RE050

Link to comment
Share on other sites

Myślałem o oponach typowo deszczowych np. Uniroyal, ale przypomniała mi się osobista przygoda, gdzie po hamowaniu na suchym, na autostradzie - 2 tylne opony ścieło w jednym miejscu do praktycznie zera i poszły na śmietnik.

 

To dziwne. Ja upalałem na rainsportach 2 na suchym i wytrzymywały dużo...

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem kim jesteś, ale właśnie sugerujesz, że mój dobry znajomy jest złodziejem. Chcesz to podtrzymać, czy tylko coś przez pomyłkę napisałeś?

Link to comment
Share on other sites

@@Than_Junior, taaaa.... bezzwrotny ;) 

 

 @@skiba STI dzięki za info :) 

 

Szanowni - pozostałym równiez dzięki za sugestie - poszła rekomendacja na RE050 i jako drugie Dunlopy. Mam nadzieję, że chłopina ogarnie różnice 300 KM pomiędzy obecnym i obecnym samochodem i nie zrzuci ewentualnych problemów na karb opon ;)

 

 

 

Ja upalałem na rainsportach 2 na suchym i wytrzymywały dużo...

Akurat te opony były do codziennego użytku w samochodzie <200KM i faktycznie była to bardzo miękka guma. Jak znajdę foty to wrzucę - jak je ścięło.  

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem kim jesteś, ale właśnie sugerujesz, że mój dobry znajomy jest złodziejem. Chcesz to podtrzymać, czy tylko coś przez pomyłkę napisałeś?

Jakie ma znaczenie KIM jestem?

- edit po poście Leona ...

 

Nic przez pomyłkę nie napisałem i podtrzymuję .... 

Ale skoro podpierałem się Dekrą i Tuv - który ani danych ani wiedzy na temat zbycia/kupna/kradzieży nie posiada to pewnie miałem na myśli żart którego ty najwyraźniej nie zrozumiałeś. 

I nie piłem tu konkretnie do Kolegi ani Ciebie jedynie powołałem się na "legendę" posiadaczy BMW ...

Dodatkowo dodam że "emotikon" - to coś co wyraża emocję a na końcu mojej wypowiedzi znalazł się o taki : [ ;) ] - uśmiech z przymrużeniem oka co w pewien sposób mogło Cię naprowadzić że to "żart" ....

Edited by Fortis
Link to comment
Share on other sites

 

 

to pewnie miałem na myśli żart którego ty najwyraźniej nie zrozumiałeś.  I nie piłem tu konkretnie do Kolegi ani Ciebie jedynie powołałem się na "legendę" posiadaczy BMW ...
 

zatem zwracam szacunek :) Przepraszam, że się uniosłem. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...