Skocz do zawartości

Rejestracja "anglika" bez przekładki od 1 stycznia 2015


valdiiaga

Rekomendowane odpowiedzi

troche z innej beczki, ale poszukuje pomocy w przerejestrowaniu auta ktore sprowadzone z UK zakupilem juz w PL. 

moze mi ktos opisac - moze byc na PW zeby nie zasmiecac - jak mam tego czynu dokonac. 

dodam ze nie pali sie zbytnio bo auto ( skorupa w sumie tylko ) sprowadzona byla do kraju juz dluzszy czas temu. mam jakies tam kwity wystawione in-blanco i nie chce powpisywac glupot czy strzelic sobie w kolano przed urzednikiem.

 

auto bedzie przelozone, pozbawione tylniej kanapy i paru jeszcze innych spraw:) chce miec mozliwosc wjazdu na ulice i wykupienia ubezpieczen. 

HELP! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A ja przez głupi przepis nie mogę sciągnąć R34 GT-R ;-)

 

Ten przepis jest trochę nie konsekwentny, zrobili tyle ile musieli i nic ponadto (tylko rynek UE). Rejestracje rhd spoza UE i tak byłyby marginesem, do tego zacnym bo stamtąd sprowadzane są tylko czadowe modele :)  Cóż, mnie głupota i bezsens w polskim prawie nie dziwi. Jest na porządku dziennym.

 

BTW widział ktoś już tego Janusza w tej skodzie lub golfie rhd? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche z innej beczki, ale poszukuje pomocy w przerejestrowaniu auta ktore sprowadzone z UK zakupilem juz w PL. 

moze mi ktos opisac - moze byc na PW zeby nie zasmiecac - jak mam tego czynu dokonac. 

dodam ze nie pali sie zbytnio bo auto ( skorupa w sumie tylko ) sprowadzona byla do kraju juz dluzszy czas temu. mam jakies tam kwity wystawione in-blanco i nie chce powpisywac glupot czy strzelic sobie w kolano przed urzednikiem.

 

auto bedzie przelozone, pozbawione tylniej kanapy i paru jeszcze innych spraw:) chce miec mozliwosc wjazdu na ulice i wykupienia ubezpieczen. 

HELP! 

podstawa to czy masz v5 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odswieze troche... cos sie zmieniło w rejestracji anglikow? Ile czasu potrzebuje zeby ogarnac sie z tymi wszystkimi papierkami? Kupiłem clio sporta i bede rejestrowal w PL, i targal z powrotem do Uk na track daye

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglada rejestracja z eu? Bo nie bardzo wiem ile czadu i kasy nabto przeznaczyc... Gdzies czytalem ze recyclingu juz sie nie placi? Jest jakas inna oplata zamiast niego?

 

Bez specjalnego szukania ubezpieczenie wyszlo mi 1030zl na stronie rankomat czy cos takiego, wiec podejrzewam ze ogarniety broker zorganizuje jeszcze taniej.

 

Co do swiatel to wiem o tym... Jedak licze ze to nadal Polska... I da sie wszystko zalatwic.

 

Ubezpieczenie w uk to 1600funtow, do tego 265 rocznie za podatek drogowy, wiec wydaje mi sie ze warto pokombinować

Edytowane przez boorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto warto,za clio sport 182 płaciłem 600 funtów ,za wrx 800 plus podatek drogowy,ale ja to stary jestem.

Weź pod uwagę że jak będziesz jeździć na polskich nr w UK zbyt długo to możesz furkę stracić właśnie ze względu na brak opłaty podatku drogowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak to tez biore pod uwage, ale widze ile samochodow jezdzi na zagranicznych tablicach i jak dlugo... I, przynajmniej u mnie ryzyko jest niewielkie. Jesli przyjdzie co do czego to mam nadzieje ze potraktuja mnie troche lagodnie bo mam zarejestrowane i oplacone w UK drugie auto.

 

P. S. Zmieniles 182 na wrx? Ja pozedlem wczesniej w odwrotnym kierunku, teraz mam drugie 182... Jesli nadal mieszkasz w UK wpadnij kiedys na spota;)

Edytowane przez boorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są stawki za nieprzełożone auto?

 

Parę firm podniosło stawki ale są inne które tego nie zrobiły :P  Ja płacę niecałe 400 na rok.

 

Jest nieoficjalna zmowa stacji diagnostycznych żeby angolom jak i przekładkom nie wydawać badań ze skutkiem pozytywnym,zależy gdzie będziesz robił,poza tym lampy musisz zmienić itd.

 

Pierwsze słyszę :rolleyes: Ja nie miałem problemów i wielu kolegów także więc nie wiem skąd to info.

Jedyne co dało się zauważyć odnośnie "nieprzełożonego RHD", to przetrzepanie auta od a do z niczym na niemieckim TUV-ie :biglol:  Sam diagnosta przyznał że mają wytyczne sprawdzać bardzo dokładnie i skrupulatnie auta RHD pod względem technicznym. Jak zapytałem czemu tak nie sprawdzają dokładnie wszystkich aut to się tylko uśmiechnął ;) Jestem pewien, że połowa aut lhd co tam podjeżdża nie przeszła by takiego przeglądu jak fundują "anglikom" :rolleyes:

 

Jeśli taka praktyka jest wszędzie na stacjach to faktycznie zmowa... Ale to dobra zmowa moim zdaniem  :rolleyes:  Jak masz technicznie auto w odpowiednim stanie to się nie ma czego obawiać  :)

Niech się tak zmówią na wszystkie auta niezależnie czy rhd czy lhd czy cokolwiek to ubyło by coś tego szrotu z dróg który nie wiem jakim cudem przechodzi okresowe badania ;)

Edytowane przez Gaceq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakazu wstępu nie mają,ale pozytywnego badania nie dostaną.

O zmowie powiedzieli mi koledzy którzy są diagnostami.

Niestety 99% przekładek to ulepy co pan Henio obsmarkał migomatem wspawując ścianę grodziową.(nie dotyczy subaru).Jazda RHD przy ruchu lewostronnym to inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacje diagnostyczne musiały zainwestować i wyposażyć się w sprzęt do obsługi tych anglików. Chociażby osobne urządzenie do sprawdzania świateł. Nie wiem tylko czy każda stacja to musi mieć i ma. Kupili sprzęt warty ileś tam tylko po to, aby nie puszczać anglików. To przecież nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Stacje diagnostyczne musiały zainwestować i wyposażyć się w sprzęt do obsługi tych anglików.

 

Z tego co wiem to musiały zainwestować w taki kijek biało czerwony  :biglol:  Pan diagnosta prosi kolegę lub jak jest sam, to petenta, żeby stanął w określonym rozporządzeniem miejscu za samochodem ze wspomnianym kijkiem w ręce, a sam zasiada za sterami i patrzy w lewe lusterko czy widzi ten kijek :) Jak go widzi lusterka są w porządku ;)

 

A światła wiadomo przecież trzeba zmienić na takie lhd. I czym się takie auto pod tym względem różni od takiego co ma kierownicę normalnie po lewej  żeby wymagało innego sprzętu do badania oświetlenia...  :rolleyes: 

 

 

 

Właściciel diagnostyki mi mówił, że mają przygotowane osobne stanowisko do anglików.

 

Dziwne ;) No chyba że ten kijek mają w wersji stacjonarnej, a nie mobilnej takiej jak ja widziałem i trzymałem :biglol:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FastAndFurious

Zmowa stacji diagnostycznych ?  Legendy miejskie nigdy nie przestana zaskakiwac. I wielka tajemnica sie w tym kryje, bo przeciez zadnego interesu w tym miec nie moga :biglol:

Polska wyglupila sie panikarstwem w sprawie ,,anglikow'', byla wielka medialna afera, nawet kilka milionow kary Polska zaplacila za te fanaberie histerycznej pensjonarki.

Nigdzie w Europie problemu nie bylo i slusznie.

Przejmowac to sie nalezy poniemieckim, powypadkowym zlomem jaki jest dopuszczony do ruchu na polskich drogach. Ale gdyby rzetelnie podejsc do badan technicznych przynajmniej 25 procent pojazdow zniknie z drog.

Edytowane przez FastAndFurious
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ostatnią prostą co do rejestracji japońca w Polsce. Nie chce mi się opisywać jak to wyglądało , ale generalnie maaaaskrrra !

Urzędnicy , stacje  diagnostyczne nie znają przepisów i nawet nie chcą ich czytać!

To Ty musisz na każdym kroku wszystko udowadniać i dowozić nie potrzbne dokumenty.

Moim zdaniem Polska to kraj absurdu!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...