Skocz do zawartości

Rejestracja "anglika" bez przekładki od 1 stycznia 2015


valdiiaga

Rekomendowane odpowiedzi

Darku :D

 

Robisz przekładkę. Jedziesz na przegląd. Dostajesz negatywny ze względu na krótki VIN. Wysyłasz pismo o odstępstwo od warunków technicznych. Dostajesz zgodę. Jedziesz z dokumentami i rejestrujesz. To dość proste i wcale nie męczące :P

Z reszta rejestracja Twojego auta nie ma nic wspólnego z tematem..

 

To jedź i zrób przegląd angola,wtedy pogadamy.

Powodzenia

Yyy no jedziesz i robisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo i jesteś proszony o św homologacji że auto przystosowane jest do ruchu po prawej,orzeczenie rzeczoznawcy na temat przeróbki plus rachunki na części i za wykonaną przekładkę.

Nie mówię że się nie da bo kumaty diagnosta widząc przekładkę w subaru widzi że auto jest w zasadzie do tego przygotowane już w fabryce.

Mówiłem że diagności mają wytczne żeby takich przeglądów nie podbijać i już.

W każdym większym mieście można podjechać i zapytać czy zrobi przegląd przełożonego auta.

Zdziwicie się odpowiedziami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ostatnią prostą co do rejestracji japońca w Polsce. Nie chce mi się opisywać jak to wyglądało , ale generalnie maaaaskrrra !

Urzędnicy , stacje  diagnostyczne nie znają przepisów i nawet nie chcą ich czytać!

To Ty musisz na każdym kroku wszystko udowadniać i dowozić nie potrzbne dokumenty.

Moim zdaniem Polska to kraj absurdu!

 

Przed rejestracja Japońca na krótkim Vinie naczytałem się właśnie takich farmazonów na ten temat, że aż przez myśl przeszło zrobić to "na lewo" pomijając staranie o odstępstwo skoro to taka maassssaaakra :facepalm: 

Na szczęście w gąszczu takich narzekań znalazło się i rzeczowe (a zarazem jak się okazało prawdziwe) przedstawienie sytuacji przez jednego kolegę wraz z instrukcją :)

Rzecz naprawdę banalna w rzeczywistości, zajmująca w sumie raptem parę godzin (wizyta u notariusza, pokserowanie czego trzeba, zrobienie parę zdjęć, ich wydrukowanie i napisanie dwuzdaniowego wniosku :rolleyes: )

Poniesione koszty w sumie śmieszne bo opłata skarbowa 10 zł i notariusz 30 zł aha i polecony do Ministerstwa 8 zł :biglol: 

Niecałe 3 tygodnie i odstępstwo w domu. Przegląd (jeśli jest wszystko ok w aucie to formalność) i rejestracja jak każdego innego sprowadzonego auta  :rolleyes: Nic nie brakowało ani nie trzeba było donosić bądź wyjaśniać ;)

 

Także Darku nie strasz ludzi bo rejestracja w PL na krótkim VIN-ie to nie rejestracja promu kosmicznego... Wystarczy że przekładkę Forka tak przedstawiasz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo i jesteś proszony o św homologacji że auto przystosowane jest do ruchu po prawej,orzeczenie rzeczoznawcy na temat przeróbki plus rachunki na części i za wykonaną przekładkę.

Nie mówię że się nie da bo kumaty diagnosta widząc przekładkę w subaru widzi że auto jest w zasadzie do tego przygotowane już w fabryce.

Mówiłem że diagności mają wytczne żeby takich przeglądów nie podbijać i już.

W każdym większym mieście można podjechać i zapytać czy zrobi przegląd przełożonego auta.

Zdziwicie się odpowiedziami.

ja nie bede przekladal kierownicy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Cześć,

 

Mam takie pytanie: Czy ktoś wie z autopsji, jaka jest różnica w stawce OC w przypadku "anglika" i auta LHD? Chciałbym kupić auto z Japonii, bo tam są zadbane Subarki, ale nie wiem jak to wygląda w przypadku kosztów utrzymania? Czy to się w jakiś sposób kalkuluje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że złotówka dostała jak zwykle po wiadomo czym razem z Funtem, bo w innym wypadku bym wykupił całego ebay'a :biglol:

 

 

No to teraz chyba kto chce jeszcze sprowadzac RHD z UK powinien sie spieszyc, co? ;)

Obstawiam, że kompletnie nie. Unia gospodarcza zostanie i żadnych ceł itp nie będzie. Takie moje zdanie.


Edit. Nie pomyślałem o tym, że auto musi być wcześniej zarejestrowane w UE. Ciekawe co z tym zrobią :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...