Skocz do zawartości

takie cus


adamusmax

Rekomendowane odpowiedzi

znalazlem na ebayu takie cus. http://tiny.pl/789b

wyczytalem ze przez ta puszke przechodzi olej i ze ona niby czysci, pozbawia olej zwiazkow wegla itp.

 

ale czy ktos sie z takim czyms spotkal i czy jest sens takie cus montowac?

i jak to na prawde sie zachowuje i co toto tak na prawde daje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie bo koszt tego jest niewielki - a ciekawe jak to dziala

 

to dodatkowy pojemnik na olej.Odma jest tak skonstruowana ze czesc oleju wraca przewodami do dolotu przy okazji brudzac caly dolot od srodka, a majac "oil catch can" masz dolocik czysciutki bo caly syf leci do tego zbiorniczka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie bo koszt tego jest niewielki - a ciekawe jak to dziala

 

to dodatkowy pojemnik na olej.Odma jest tak skonstruowana ze czesc oleju wraca przewodami do dolotu przy okazji brudzac caly dolot od srodka, a majac "oil catch can" masz dolocik czysciutki bo caly syf leci do tego zbiorniczka...

 

czyli co - opyla sie takie cus zakupi czy nie - bo koszt to bedzie jakies 200-250 plnow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak, chyba jest to bez sensu. Ja robie inny patent. Wyprowadze odmy przewodami na zew. które wsadze w puszke po coli. I jak odmy będą pluć olejem to olej będzie mi się zbierał w tej puszce. Co jakiś czas trzeba będzie olej tylko wylać i dolać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz nasza rodzima motoryzacja zalecala w 126p wyprowadzenie odmy do puszki lub butelki po oleju i zamocowaniu jej po lewej stronie komory silnikowej. Dziala tak samo, tylko ze ladniej wyglada ;)

nie tak samo, sprawa ekologii się kłania. cały syf z odmy pójdzie w "eter".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz nasza rodzima motoryzacja zalecala w 126p wyprowadzenie odmy do puszki lub butelki po oleju i zamocowaniu jej po lewej stronie komory silnikowej. Dziala tak samo, tylko ze ladniej wyglada ;)

nie tak samo, sprawa ekologii się kłania. cały syf z odmy pójdzie w "eter".

 

ekologie hie hie - to dlatego sobie zakupilem auto z turbo i planuje wycias wydech i wspawac pusta rure 2,5 cala od turbiny - zeby dostac sprawnosc z ekologii :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile moja pusta rura ma cali i nie wiedziałem też że za to można dostać sprawność z ekologii ale wiem że po przeróbce nie zalecane jest przejeżdżanie koło mundurowych łapówkarzy na biegu bez gazu i zbyt gwałtowne przyspieszanie gdyż powoduje to wzmożone i niezdrowe zainteresowanie wyżej wymienionych...Miłego bulgotu życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

dodam ze oil catch tank sluzy do zbierania oparow oleju, a nie samego oleju.

zamontowanie takiego zapobiega brudzeniu sie przeplywomierza.

 

jednoczesnie te opary 'wykorzystywane' sa do smarowania przepustnicy.

jezeli chodziloby o sama ekologie to fabryka pewnie by zrobila odprowadzenie nie do dolotu a do miski olejowej ; )

 

tez nie mozna zapomniec ze poprowadzic przewod pod samochod z drugiego wejscia (do pierwszego idzie przewod od odmy) bo inaczej usyfi sie olejem troche pod maska.

 

no ale zeby byc 'ekologicznym' to mozna poprowadzic przewod z powrotem do miski olejowej (nie za dobry pomysl bo opary przepalonego oleju zostana dodane do 'zdrowego' oleju.)

 

takze przewodzik pod samochod i nie stawac na wlasnym podjezdzie ; ) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...