Skocz do zawartości

jazz nie jazz


Knurek1111

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ mam słabość do awangardy jazzowej (i innych jazzowych poboczy) w nieradykalnym wydaniu (a czasu na własne poszukiwania mało) - proponuję wątek ;) Może ktoś ma swoje typy w tym klimacie.

 

Na początek:

 

albo:

 

i żeby nie było za wesoło:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, Szkoci fajnusi. I dodatkowo część bandu dobrze wygląda ;)
 
Skalpel rządzi! Długo nie mogłem uwierzyć że grają z sampli. I widzę, że nowa płyta powstała.

 

A skoro Skalpel to Robotobibok:

https://www.youtube.com/watch?v=I5p6HMjqeRw&index=5&list=RDHCOVPewDKBHz4

Edytowane przez Knurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie skalpelowie zaczynali od dj-enia po klubach jeśli dobrze pamiętam, to nie dziwota że na samplach się umieją :)

Robotobibok jakoś mi w ręce wcześniej nie wpadł. Zaraz się go przesłucha po wszystkich płytach do sucha :)

Piękny jest dźwięk mooga czy to jazz, progrock czy inna stylistyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy u nas dobrego grajka (mój dobry kumpel)

namówię go na subaru bo jeździ dotychczas reno scenikiem :biglol:

 

Możdżer? Rozmawiałem z nim ~10 lat temu w Amsterdamie. Namawiałem żeby się do Krakowa przeprowadził (skutecznie na jakiś czas)  :biglol:

Mnie bardziej podoba się ta wersja:

Zresztą całą płytę bardzo lubię! Znawcą Komedy nie jestem ale wg mnie Możdżer bardzo subtelnie 'podkręcił klimat' jego muzyki.

 

Hehe, wczoraj klikając po YouTube natknąłem się na nich. Spodobało mi się ale nie wiedziałem że to rodacy ;)

A kontynuując temat dobrze wyglądających perkusistek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

mamy u nas dobrego grajka (mój dobry kumpel)

namówię go na subaru bo jeździ dotychczas reno scenikiem :biglol:

 

Możdżer? Rozmawiałem z nim ~10 lat temu w Amsterdamie. Namawiałem żeby się do Krakowa przeprowadził (skutecznie na jakiś czas)  :biglol:

Mnie bardziej podoba się ta wersja:

Zresztą całą płytę bardzo lubię! Znawcą Komedy nie jestem ale wg mnie Możdżer bardzo subtelnie 'podkręcił klimat' jego muzyki.

 

Hehe, wczoraj klikając po YouTube natknąłem się na nich. Spodobało mi się ale nie wiedziałem że to rodacy ;)

A kontynuując temat dobrze wyglądających perkusistek:

 

Hmmm...wyglądająca? No moooże  ;) Ale grająca?  :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możdżer to nie mój kolega ;) To kolega mojego kolegi, który z nim studiował. Ale bardzo lubie słuchać Możdżera - także tego co mówi (nie tylko gra).

 

Ale tu akurat gra (na wypadek gdyby ktoś jeszcze Waglewskiego lubił):

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

mamy u nas dobrego grajka (mój dobry kumpel)

namówię go na subaru bo jeździ dotychczas reno scenikiem :biglol:

 

Możdżer? Rozmawiałem z nim ~10 lat temu w Amsterdamie. Namawiałem żeby się do Krakowa przeprowadził (skutecznie na jakiś czas)  :biglol:

 

 

Kobita jeszcze na studiach wynajmowała mieszkanie pod nim, całe dnie słuchania muzyki za darmo. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze na Forum czasem wpaść. Ładnie gracie.


To ja napisze trzy słowa o mojej drodze do jazzu. Dawno temu katował mnie tato...Pink Floydami i jazzem. Tak skutecznie, że PF pokochałem dopiero 10 lat temu, a jazz zdecydowanie później. Floydów znalazłem sam. Jazz przyniósł mi Jan Ptaszyn w Trzech Kwadransach Jazzu w Trójce. Ptaszyna pamiętniczki przeplatane muzyką spowodowały, że teraz ja męczę dziecko w samochodzie właśnie Ptaszynem, Namysłowskim i Stańkiem. Mam nadzieję, że młody mi wybaczy..po latach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja droga do jazzu jeszcze trwa ;) Ponieważ nie znam się na muzyce kompletnie, słucham to co mi się podoba. A to oczywiście ewoluuje :biglol:

 

Skoro mowa o Pink Floyd to może Pink Freud:

 

Cała płyta jest wg mnie świetna. Konkretna, dynamiczna, gdyby nie powstała mnie bardzo by jej brakowało ;)

https://www.youtube.com/watch?v=UELUTjlEQYI


A bluesa nie lubisz? :)

 

Jak dotąd trzepnęlo mną tylko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...