Skocz do zawartości

Problem ze skrzynią wrx


SOpEL

Rekomendowane odpowiedzi

hejo!
 
Opisywałem już problem w moim temacie w nielegalu (baby blue)
Mam problem ze skrzynią. Jadąc wszystko jest ok, natomiast między 2,5 a 3,5tys. obrotów przy puszczonym gazie jest brzęczenie/buczenie/mielenie - każdy to sobie nazwie inaczej.
Gdy tylko nacisnę delikatnie sprzęgło lub gaz albo jedzie na luzie... dźwięk ustaje. Kolega wczoraj zaciągnął delikatnie ręczny podczas jazdy i podobno dźwięk też zniknął.
Gdy podniosłem autko to było słychać dźwięk w dupce skrzyni. Myśleliśmy, że to może łożyska i po rozebraniu dupki wysłałem dyf. centralny, łożyskai wałki z kołami zębatymi na oględziny do mistrza i zostały wymienione 3 z 4ch łożysk. Niestety po złożeniu okazało się, że dźwięk jest nadal. Jestem w przyszłym tygodniu umówiony na obsłuchanie skrzyni w warsztacie zajmującym się tylko subaru, ale może macie jakieś przykłady co to może być - może ktoś z Was też tak miał.
PS: może to w ogóle nie skrzynia :P

FILM:

Edytowane przez SOpEL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Wczoraj byłem u mechanika subarowego i powiedział, że zna problem, lecz.... nie doszli do tego co to może być. Podobno wymieniali, skrzynię, wał, łożyska na sprzęgle, drążek zmiany biegów i.... dźwięk nadal był. Najgorsze jest to, że to słyszalne jest głównie przy konsoli centralnej, czyli idealnie jakby skrzynia która nią nie jest :/ oznacza to, że coś niesie nieźle dźwięk

Padł pomysł, że może piasta tylna?! realne to jest? 

 

Naprawdę jestem nielicznym przypadkiem, gdzie COŚ, brzęczy i nie wiadomo co ? nikt nie miał podobnych dźwięków ? smutek wielki! :( hamowanie silnikiem brzęczy między 2,5-3,5 k rpm, dotykam gaz/sprzęgło ustaje. 

 

no WTF!?!?! 

 

WIem, że "najlepiej osłuchać na żywo a nie przez filmik", ale to jest na tyle specyficzne (moim zdaniem) hałasowanie, że filmik a w szczególności końców, gdzie słychać najbardziej powinno przypomnieć tym którzy coś takiego mieli. 

Można powiedzieć, że nie jest to związane z prędkością a obrotami... jest możliwe, aby taki dźwięk do konsoli centralnej przenosiło coś związanego z rozrządem?

Edytowane przez SOpEL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnieś subaru na podnośniku koła w ruch a druga osoba ze stetoskopem pod samochód mi tez coś zezi zmieniałem poloski i dalej to samo chyba trzeba sie przyzwyczaić do stuków puków w subaru jak nie panewka to co innego takie uroki tej marki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mojej zony jak nim jeździ to tam nic nie stuka ani warczy. To i twoja nic nie zajarzy. Sti to sti ja mam 50% sti w wrx. Zeby to paliło mniej i te opłaty za co2 masakra ale napęd na 4 i kolce w zimę i frajda z bączków jest dzis tu spadł śnieg i juz pierwsze baczki mam za sobą. I adrenalinka tez była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie warto wiecej kasy ładować w samochód tak nikt go nie kupi za to co wniego zainwestowałem

To raczej standard, spodziewałeś się, że będzie inaczej? Ale generalnie ja takiego podejścia nie chwalę. U mnie wszystko musi być na tip top, nie ma półśrodków, że coś odpuszczam ;).

 

a ja kupię np. sti :D

... i będziesz miał jeszcze większe zagwostki :).

 

Podobno wymieniali, skrzynię, wał, łożyska na sprzęgle, drążek zmiany biegów i.... dźwięk nadal był. Najgorsze jest to, że to słyszalne jest głównie przy konsoli centralnej, czyli idealnie jakby skrzynia która nią nie jest :/ oznacza to, że coś niesie nieźle dźwięk

Padł pomysł, że może piasta tylna?! realne to jest? 

Może schowek z drobniaków opróżnij :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, osłony były sprawdzane. Osłony pozostały mi jedyna na kolektorze i uppipe. Dla osób mówiących o stetoskopie - samochód buczy przy obciążeniu, czyli hamując silnikiem, więc niestety stetoskop i rozpędzony samochód nic nie da bo dźwięku NIE MA.

BA! Dziś nawet był podniesiony rozpędzony aż do 120km/h i w obrotach w jakich hałasuje podczas hamowania silnikiem i dźwięku.... BRAK

Najlepiej by było dać go na rolki i wejść do kanału :D


wyjąłem nawet dzisiaj podnośnik z bagażnika... :P i też nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie ten hałas to zużyte poduszki pod silnikiem i skrzynią biegów. Gdy hamujesz silnikiem naprężenia powodujące zatrzymanie całego pojazdu przez silnik odbijają się na poduszkach i wtedy skrzynia podnosi się i uderza np karoserie lub w osłonę termiczną wydechu pod tunelem środkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SOpEL, ja też mam takie objawy. Też przy odpuszczeniu gazu słychać jakieś brzęczenie, buczenie. Skrzynia chodzi normalnie, sprzęgło niedawno po wymianie...?? Dzwoniłem dzisiaj do KRK nie ASO, mam podjechać po Wszystkich Świętych na diagnozę.

 

SOpEL PW.


Według mnie ten hałas to zużyte poduszki pod silnikiem i skrzynią biegów. Gdy hamujesz silnikiem naprężenia powodujące zatrzymanie całego pojazdu przez silnik odbijają się na poduszkach i wtedy skrzynia podnosi się i uderza np karoserie lub w osłonę termiczną wydechu pod tunelem środkowym.

Mam nadzieję, ADK90 że masz rację, po dzisiejszej konsultacji przez telefon z mechanikiem... stanęło na jakiś krzyżakach przy skrzyni i łożyskach???, a kwota końcowa to 4 tyś. To jedna czwarta wartości GieTka :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie ten hałas to zużyte poduszki pod silnikiem i skrzynią biegów. Gdy hamujesz silnikiem naprężenia powodujące zatrzymanie całego pojazdu przez silnik odbijają się na poduszkach i wtedy skrzynia podnosi się i uderza np karoserie lub w osłonę termiczną wydechu pod tunelem środkowym.

no ciekawe, nie wiem czy to było zmieniane w tamtym aucie to testowali wymianę wszystkiego. Ja natomiast jak rozbierałem dupkę skrzyni do zdejmowałem również poduszkę i montowałem ponownie - jakoś wydaje mi się, że powinien się chociaż trochę dźwięk zmienić, ale jest tak samo. 

 

SOpEL, ja też mam takie objawy. Też przy odpuszczeniu gazu słychać jakieś brzęczenie, buczenie. Skrzynia chodzi normalnie, sprzęgło niedawno po wymianie...?? Dzwoniłem dzisiaj do KRK nie ASO, mam podjechać po Wszystkich Świętych na diagnozę.

 

SOpEL PW.

Według mnie ten hałas to zużyte poduszki pod silnikiem i skrzynią biegów. Gdy hamujesz silnikiem naprężenia powodujące zatrzymanie całego pojazdu przez silnik odbijają się na poduszkach i wtedy skrzynia podnosi się i uderza np karoserie lub w osłonę termiczną wydechu pod tunelem środkowym.

Mam nadzieję, ADK90 że masz rację, po dzisiejszej konsultacji przez telefon z mechanikiem... stanęło na jakiś krzyżakach przy skrzyni i łożyskach???, a kwota końcowa to 4 tyś. To jedna czwarta wartości GieTka :( .

Krzyżaki? łożyska? 4k zł ? ojj to by bolało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

stanęło na jakiś krzyżakach przy skrzyni i łożyskach???, a kwota końcowa to 4 tyś

 

Możesz rozwinąć co dokładnie ma tyle kosztować?

 

 

 

Mam nadzieję, ADK90 że masz rację

 

Jeśli się nie mylę z dźwiękiem (bo go słabo słychać na filmiku)  to ten dźwięk występuje w wielu starszych samochodach i jest powodowany przez zużyte poduszki skrzyni/silnika.

 

@@SOpEL, nagraj lepszej jakości dźwięk to będę bardziej pewny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok nagraj i wrzucaj.  Zrób na nagraniu test na 1-szym biegu w sensie gaz do podłogi do 6 tys obrotów i niech sam silnikiem hamuje. Powinno wtedy ten dźwięk słychać najbardziej dla porównania zrób też dwójce i trójce i czwartym biegu.

A na wstecznym też cokolwiek słychać jak się rozpędzisz do tyłu na wprost i hamuje silnikiem? Też nagraj :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok tak zrobię.

Na wstecznym nie rozpędzam się nigdy do 2500-3500 obrotów :D - pobawimy się :D

na piątce tego dźwięku nie ma. Czaaaasem pojawi się na 4ce. 

 

Aha podobno mało możliwe, aby to była poduszka - tak usłyszałem

Edytowane przez SOpEL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADK90 ta wycena na 4 tyś. jak i diagnoza to na razie przypuszczenia, wszystko okaże się za dwa tygodnie jak pojadę do mechanika i wszystko sprawdzi. 

Jak tylko uda się coś ustalić, to będę na bieżąco informował. Niestety jade dopiero po Wszystkich Świętych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...