Skocz do zawartości

Problem ze skrzynią wrx


SOpEL

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie temat to sprzęgło nie OEM, wiele osób pisze o tym, że exedy zamiennik hałasuje, choć może faktycznie mogą być to poduszki pod silnikiem i skrzynią. 

Masz na myśli łożysko? wcześniej było OEM i hałasowało po zmianie na exedy nic się nie zmieniło. Czy poduszki... nie wiem - obyście mieli rację. Mam pomysł, aby umieścić dyktafony pod samochodem na środku i z przodu i gdzie będzie głośniej - może to coś da.

Nooo i te biegi + wsteczny dla ADK90 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja mam właśnie sprzęgło Exedy... przed wymianą wszystko było okey, a później po krótkim czasie od wymiany zaczęło coś delikatnie zgrzytać.

Więc mój super mechanik (bez komentarza)... powiedział, że skrzynia się chyba kończy.

 

Oby to były poduchy :rolleyes: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie temat jest podobny, szorowanie pojawiło się po wymianie sprzęgła na zamiennik exedy, nastąpiła reklamacja sprzęgła, ale tylko łożysko i docisk, tarcza została, przez jakiś czas problem został zlikwidowany i niestety powrócił, jeżdżę z tym od dłuższego czasu i nic się nie dzieje, szkoda mi kasy na sprzęgło oem i samą wymianę, zresztą nie jestem pewien czy to dokładnie to. U mnie też wymieniane łożyska w tyle skrzyni, ale nic to nie dało. Teorii różnych się już nasłuchałem, mój mechanik mów że to skrzynia, 4T że to dyfer powoli hałasuje, kudłaty że to przedni dyfer, teraz jeszcze wątek poduszek pod silnikiem. Nie wiem jak dla mnie temat związany ze sprzęgłem, przed wymianą problemu nie miałem, po wymianie mam, po reklamacji łożyska i docisku kilka tygodni był spokój i temat wrócił. Taka moja historia. Czekam jak tam wyjaśni się wasza historia. 

Edytowane przez Herostrates
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Herostrates, ale dźwięk masz dokładnie taki sam ? tzn. przy odpuszczeniu gazu w konkretnych obrotach? i jak dotkniesz gaz/sprzęgło to ustaje?

Jak mówiłem - w nie-aso próbowali już wiele - wymienili skrzynie, tylny dyfer, wał, wybierak i nadal był dźwięk 

 

Mi się jeszcze jedno przypomniało - jak jest hałas i jadę po falującym terenie to jak samochód na górce się "wybija" tzn. ma mniejszy styk z podłożem to dźwięk zanika, czyli coś daje/rezonuje ten dźwięk poprzez trzymanie się podłoża. 

Edytowane przez SOpEL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powodzenia! ja w czwartek jeszcze będę kombinował bo akurat będę miał kanał :) zerknę na poduszki itp. zamontuję dyktafon i takie tam zabawy które pewnie profi mechaników by rozbawiły widząc co robię :D

AHA: Ważne!! wymęcz ich mocno tzn. dowiedz się czy mieli już taki przypadek czy są pewni stawiając diagnozę czy to tylko domysły. Bo ja już słyszałem diagnozy postawione po 2sekundach słuchania dźwięku, ale okazało się, że nigdy takiego przypadku nie mieli i zakładają po prostu że "to to". 

Edytowane przez SOpEL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zaczyna się już robić, taka mała rodzinka z problemikiem :P . Już nie mogę się doczekać jutra, ale będą jaja jak się okaże, że to jakaś błahostka i Pan Sylwester ogarnie temat w pięć minut.... oby :huh: .

Edytowane przez Pablito79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się stało... byłem dzisiaj u Pana Sylwestra w KRK, diagnoza jest taka, że na 99% zaczyna się coś ze skrzynią dziać niedobrego.

Już sam nie wiem, bo jak wracałem z KRK, to wydawało mi się że słyszę te dźwięki z tyłu :wacko: .

Generalnie masakra... nawet mi się piwa odechciało....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś ze skrzynią dziać  ? to jest diagnoza? 

dość ogólnikowe.... a zaznaczam, że w nieASO wymieniali skrzynię, wał, dyfer i ten dźwięk NADAL był

Ja jutro jadę do kolegi na kanał i we 4ch będziemy główkować.

Niedługo planuję zjawić się w ASO Koper na rozmowę w tym temacie

Edytowane przez SOpEL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że dość ogólnikowo, ale ja rozkładam ręce... mechanikiem nie jestem a Pan Sylwester powiedział, że trzeba wyciągnąć skrzynię, rozebrać i wtedy zobaczyć co się w środku dzieje...

 

SOpEL cóż mogę więcej napisać, główkuje właśnie czy rozbierać, czy jeździć do momentu jak padnie w chole...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi mówią 'jak padnie to dowiesz się co było powodem" :D

Ja postanowiłem przestać gdybać tylko udam się do ASO może oni znają tą przypadłość i powiedzą po osłuchaniu co to za problem. 

Ja tak mam od chyba marca i nic się nie dzieje poza uciążliwym dźwiękiem wewnątrz i na zewnątrz.

 

Na razie tak jeździj. Po świętach umówię się z ASO i zobaczymy co powiedzą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja jutro jadę do kolegi na kanał i we 4ch będziemy główkować.

Weźcie dużo nurofenu albo 2KC bo może bardzo głowa boleć od tego główkowania :biglol:.

 

 

Tak może się skończyć, że 2KC będzie potrzebny :D

czasem w takim "pewnym stanie" przychodzą do głowy niby głupie pomysły, aleeeee ale przypadkiem trafia się w sedno sprawy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchając tego filmiku , wg. mnie jest to charakterystyczny dzwięk jak sie ma wsadzone elementy poliuretanowe w tylnej części. mocowanie dyfra lub ( i ) mocowanie belki ( samolotu ) do nadwozia . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damn... Nie mam tam puliretanów :/

A może zużycie tych starych?

 

sprawdż na 100% czy ich nie masz :) możesz mieć powerfleksy ( niebieskie lub czarne ) i możesz nawet o tym nie wiedzieć . lub guma już jest tak twarda, ja zdecydowanie bym szedł w kierunku mocowania tylnego dyfra i całej ramy do nadwozia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzisiaj zerknę porobię fotki itp. :) dzięki!!

ale fajnie, że wspominasz o tyle samochodu bo właśnie spostrzeżenia są takie, że niby w kabinie słychać ten dźwięk w rejonach skrzyni, ale wiele osób mówi, że jakby niósł się z tyłu

 

 

APDEJT:

gumy są seryjne i miękkie z tyłu.

stawiam jeszcze na poduszkę skrzyni i jej mocowanie / ew. mocowanie wydechu bo wczoraj poruszyłem i dźwięk jest teraz inny (cichszy) i w innych zakresach obrotowych. Nic więcej nie ruszałem, więc być może to.

Edytowane przez SOpEL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...