Skocz do zawartości

Problem ze skrzynią wrx


SOpEL

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

niestety nadal nie. Dźwięk się nie pogłębia, nie katuję skrzyni i czekam, aż kolega podniesie hamownie (ma być w te wakacje) - jak będzie podnoszona to poszukam źródła dźwięku bo bez obciążenia dźwięk nie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i to mnie boli.... ta kwota :)

na razie chciałbym zdiagnozować co to jest a potem będę kombinować. Domyślam się, że pewnie nie obejdzie się bez rozłożenia skrzyni, ale puki co.... w sumie wymiana skrzyni mnie taniej wyniesie bo sam sobie wymienię  :P

Edytowane przez SOpEL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie martw się, za chwilę moja będzie do wzięcia, mocniejsza i nic nie rzęzi :biglol:

 

Matsil zanabywasz kłówkę czy może jeszcze grubiej sekwencję ?
Zwykłą 6MT DCCD z lanosa, leży i czeka :).

 

 

 

Nie martw się, za chwilę moja będzie do wzięcia, mocniejsza i nic nie rzęzi :biglol:

 

Tylko twoja skrzynia z 2.5t wymaga zmiany i sprzęgła i zamachu
Wszystko będzie w komplecie + półosie, dyfer, wał itd. ;). Sprzęgło jest nowe bo przejechało 3k km i to na docieraniu silnika, więc ciężko nie miało :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie cena 3500 odstrasza to co dopiero Twój pełen zestaw 5mt :) chociaż taki swapik do wrxa 2.0t niczego sobie :)

Za mniej więcej tyle ile Cię odstrasza kupisz taki zestaw :). a jak sprzedasz swoje graty, to będzie jeszcze do przodu :biglol:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3500 za rewizje skrzyni 5 mt to przyzwoita cena. Ktoś kiedyś pisał ze w skrzynie włożył ok 8 tys a potem i tak na 6mt sti wstawił

3500 za rewizje skrzyni 5 mt to przyzwoita cena. Ktoś kiedyś pisał ze w skrzynie włożył ok 8 tys a potem i tak na 6mt sti wstawił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak mnie cena 3500 odstrasza to co dopiero Twój pełen zestaw 5mt :) chociaż taki swapik do wrxa 2.0t niczego sobie :)

Za mniej więcej tyle ile Cię odstrasza kupisz taki zestaw :). a jak sprzedasz swoje graty, to będzie jeszcze do przodu :biglol:.

Daj znać jak założysz 6mt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3500 za rewizje skrzyni 5 mt to przyzwoita cena. Ktoś kiedyś pisał ze w skrzynie włożył ok 8 tys a potem i tak na 6mt sti wstawił

Było, pamiętam. Ale 6MT to koszt znacznie wyższy, praktycznie dwukrotnie, bo wiele innych elementów włącznie z tylnymi zwrotnicami i hamulcami trzeba wymieniać.

 

 

 

 

Jak mnie cena 3500 odstrasza to co dopiero Twój pełen zestaw 5mt :) chociaż taki swapik do wrxa 2.0t niczego sobie :)

Za mniej więcej tyle ile Cię odstrasza kupisz taki zestaw :). a jak sprzedasz swoje graty, to będzie jeszcze do przodu :biglol:.

Daj znać jak założysz 6mt :)

 

OK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sopel coś nowego w temacie?

U mnie było tak

Zaczęło chrobotać przy hamowaniu silnikiem(po rozgrzaniu) krótko po wymianie sprzęgła na Valeo(plus odelżony zamach)

Po ok. 2 miesiącach padła Viskoza(nie wiadomo czy ma to związek)

Zmieniłem skrzynię na 5MT + dyfer tylny z Legacy i z początku dżwięku nie było,ale wczoraj po wizycie kontrolnej na podnośniku (na ''nowej skrzyni pojawiły się delikatne uderzenia w budę przy zmianie biegów i puszczeniu sprzęgła- prawdopodobnie tuleje mocujące dyfra póki były nie ruszane to trzymały,po wymianie dyfra się poddały.Będę wymieniał na poli ia poduszkę pod skrzynią zaleję klejem do szyb)

A więc jak wracałem z podnośnika do domu zauważyłem powrót dżwięku z przed wymiany skrzyni(ale dużo cichszy).

Więc alno wiskoza w tej skrzyni zaraz padnie(mam nadzieję że nie)

Abo jak mechanik sprawszał breszką poduszki(dżwigał skrzynię itp) podgiął gdzieś osłonę termiczną i teraz rezonuje

Alboprzez słabe poduszki skrzyni/dyfra podczas chamowania silnikiem całość się lekko odgina i gdzieś dotyka/rezonuje.

Edytowane przez Bo_Lo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sopel coś nowego w temacie?

U mnie było tak

Zaczęło chrobotać przy hamowaniu silnikiem(po rozgrzaniu) krótko po wymianie sprzęgła na Valeo(plus odelżony zamach)

Po ok. 2 miesiącach padła Viskoza(nie wiadomo czy ma to związek)

Zmieniłem skrzynię na 5MT + dyfer tylny z Legacy i z początku dżwięku nie było,ale wczoraj po wizycie kontrolnej na podnośniku (na ''nowej skrzyni pojawiły się delikatne uderzenia w budę przy zmianie biegów i puszczeniu sprzęgła- prawdopodobnie tuleje mocujące dyfra póki były nie ruszane to trzymały,po wymianie dyfra się poddały.Będę wymieniał na poli ia poduszkę pod skrzynią zaleję klejem do szyb)

A więc jak wracałem z podnośnika do domu zauważyłem powrót dżwięku z przed wymiany skrzyni(ale dużo cichszy).

Więc alno wiskoza w tej skrzyni zaraz padnie(mam nadzieję że nie)

Abo jak mechanik sprawszał breszką poduszki(dżwigał skrzynię itp) podgiął gdzieś osłonę termiczną i teraz rezonuje

Alboprzez słabe poduszki skrzyni/dyfra podczas chamowania silnikiem całość się lekko odgina i gdzieś dotyka/rezonuje.

Ciekawe co piszesz. Ja całą dupkę skrzyni wysłałem do Nowego Sącza kurierem i poza wymianą 2ch łożysk nie stwierdzili problemów z centralnym... Ja zauważyłem, że jak ruszałem wydechem i poduszką skrzyni to dźwięk był inny, ale to może być przypadek. Cały czas czekam, aż mój remapowiec podniesie hamownie i posłucham samochód od spodu. Liczę, że do 2ch miesięcy już się wszystko wyjaśni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ciagu miesiaca bede na podnosniku,wymienie te tuleje dyfra,zaleje poduszke klejem(jak sie wyrobie w czasie) i spradze te oslony.Dam znac co i jak.

 

Wysyłane z mojego WT19i za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez Bo_Lo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...