Skocz do zawartości

Wycieczka 2015 na "Plejady" do Japonii, ojczyzny Subaraków


pchelek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Jestem Japończykiem i studiuję polonistykę w Tokio.

Słyszałem, że część z Was planuje wyjazd do Japonii.

Niestety nie znam się na samochodach, ale znam polski i Japonię, więc jeśli przy planowaniu macie jakies pytanie dotyczące Japonii to możecie mnie zapytać.

Będę się starać, żeby odpowiedzieć na wszystkie pytania, chociaż uczę się polskiego od dwóch i pół roku i w związku z tym jeszcze go nie opanuję.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@żuraw, Cześć ;)

Pytań na razie mamy nie wiele bo jesteśmy na etapie organizacji co gdzie i jak.

Jeżeli był byś tak uprzejmy to poprosili byśmy o jakieś wskazówki co i gdzie najlepiej odwiedzić i zobaczyć a może znajdziesz czas i zostaniesz naszym przewodnikiem, oczywiście odpłatnie, ewentualnie może znasz kogoś kto mógł by się nami na miejscu zająć jako przewodnik :)?

Planujemy wyjazd na 14 dni w tym chcemy odwiedzić 5/6 ciekawych miejsc w tym z przejazdem shinkansenem, nie chcemy mieć napiętego i mocnego turystycznie programu :) chcemy poznać kulturę i sztukę Japońską oraz bliżej zapoznać się z Tokio.

Pozdrawiam i dziękujemy za chęć pomocy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fortis

Wyjazd planowany jest na październik przyszłego roku, prawda?

Prawdę mówiąc to nie wiem czy będę wtedy w Japonii. 

Ale moi koledzy też znają polski i znam Polaków, którzy dobrze umieją japoński, więc ewentualnie mogę ich poprosić o pomoc, jakby co.

 

Jako mieisce zwiedzania to Kioto jest koniecznością. Architektura, widoki, świątynia ulice wszystko jes piękne.

Osaka, która znajduje się obok Kioto, jest znana jako miasto jedzenia.

Tokio, jak wiadomo, jest olbrzymim miastem. Zawsze są jakieś wydarzenia. Nawet można wsponać się w góre, która ciągnie największą na świecie ilość ludzi.

Na końcu października w przyszłym roku w Tokio odbywa się wielki event tzw. Tokio Motor Show. Skoro jesteście wielbicielami samochodów to warto zobaczyć, choć może termin nie odpowiada Wam, niestety.

 

Przypuszczam, że chcecie zwiedzać fabrykę Subaru, ale problem w tym że musi być więcej niż 10 osób żeby zobaczyć co w środku, z tego co wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Osace bylismy 5 dni skad byly wypady na zwiedzanie. Osaka to faktycz ie miasto jedzenia, szczegolnie targ rybny gdzie na widok tych pysznych ryb dostaje sie nieustajacego wzwodu. A jakie to puyszne. Wrazenie robi tez pasaz handlowy dlugosci ze 3 km. W Kioto bylis y tez 5 dni. Jest co zwiedzac. Przygotuje fotoprezentacje co mozna z tych m iast pozwiedzac. Na Tokio to chyba trzeba ze. Dwa miesiace. Moze zbieze sie z 10 osob. Mysle ze malo kto buyl w Japonii. Popularne kierunki to Usa, Kanada, Kanary, Dominikana. Jaki wariat leci do Japonii, przeciez tam nic nie ma. Gucio prawda. Ja mam niedosyt. bylismy w gorach. Bylismy w Tokio 6 dni. Malo. Jest duzo czasu na zorganizowanie takiej wyprawy. Bilety lotnice przez Moskwe nie sa drogie. Bo Japonia nie jest krajem turystycznym. Jest droga, tak sie mowi. Naprawde mozna tanio sie posilic. Taniej jak w Polsce. Drogie sa hotele ale mozna poszukac jakiegos lokum prywatnego, hosteli, akademikow. Kazuki sie wlaczy1 do pomocy. Sa tu tacy co zorGanizowali juz trzy subariady samochodami. Mozna zorganizowac japonskie Plejady!

Sorki jest juz nasz ziomal z Tokio. Jak bedziecie mieli okazje z nim sie spotkac i porozmawiac po polsku to miny wam zrzedna jak po zaledwie roku nauki mozna mowic po polsku. Profesor Miodek i Bralczyk moga sie od zurawia uczyc polszczyzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na końcu października w przyszłym roku w Tokio odbywa się wielki event tzw. Tokio Motor Show.

!

Proponuję zmianę Daty wyjazdu :)

@@zuraw, Dziękuję za szybką odpowiedź.  

Z Fabryką Subaru nie powinno być większych problemów ja od siebie mam dodatkowo jedną osobę więc ze mną już 3 + Leon i Greg= 5 :P a jeszcze został prawie rok do organizacji :)

@@zuraw,Boje się że możemy sobie nie poradzić z samą pomocą i osobiście wolał bym "zatrudnić" swego rodzaju przewodnika który powie co w danym momencie zrobić,zobaczyć,- przynajmniej przy podróżowaniu żebyśmy się nie pogubili i żeby nie było nerwów że wysiedliśmy z pociągu 450km dalej niż powinniśmy :).

Czy jest tam taka osoba która dysponuje odpowiednią ilością czasu i chęci [podkreślam że odpłatnie]

Pozdrawiam

 

BTW 

 

 

na widok tych pysznych ryb dostaje sie nieustajacego wzwodu.
 

To żeś poleciał.. 

Ciężko mi sobie to wyobrazić nawet :) 

@@pchelek, Dzięki za zaangażowanie :)

Edytowane przez Fortis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z Fabryką Subaru nie powinno być większych problemów ja od siebie mam dodatkowo jedną osobę więc ze mną już 3 + Leon i Greg= 5 a jeszcze został prawie rok do organizacji

 

I ja to będzie już 6 :D

 

A można przywieść z Japonii katanę? Czy raczej to nie przejdzie na lotnisku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żuraw, jakbyś nie napisał, że jesteś Japończykiem to pewnie nikt by nie poznał.

Lepiej Ci to wychodzi niż nie jednemu polakowi :D

to samo chciałem napisać,

! Niesamowite, że w tak krótkim czasie aż tak opanowałeś język polski.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten wątek zmienił tytuł?

Tak :)

top_title2.png   top_title3.png

Musimy przesunąć tą datę wyjazdu na koniec Października żeby zaliczyć tą wystawę 

 

OKEJJJJJ ??

 

OK co prawda pchelek pisał, że koniec września / początek października to optymalna pora - ale pewnie koniec października też nie będzie zły pogodowo :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

 

Cześć żuraw - ty jesteś jak rozumiem Kazuki? Polski znasz genialnie :) Ale wcale mnie to nie dziwi, bo spotkałem kilka razy w życiu Japończyków i widziałem, jak ciężko potrafią pracować nad sobą :o

Jest jakaś max. ilość osób np. max 15 bo przewodnik nas nie ogarnie ? ;)

 

Możemy przyjąć, że potrzebujemy 10 - jeżeli faktycznie to jest minimum, które pozwoli na zwiedzanie fabryki itd. 15 to byłaby już bardzo górna granica - będzie ciężko ogarnąć logistycznie. Może parszywa 12-tka? ;)

 

Na razie mamy na pierwszej liście rezerwacyjnej, jak rozumiem: Fortis (+ 1 osoba towarzysząca), Leon, GREGG, MichallD, Pan Dziedzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukam z archiwum linkow do hoteli ryokan w Japonii. Wrzuce link do chyba najwiekszego dilera Subaru w Tokio. Mysle ze warto z nimi nawiazac kontakt. Wycieczka do ich salonu i kazdy z nas kupuje jednego subaraka. Hurtem bedzie taniej. W samym centrum Tokio jest biurowiec subaru gdzie tez maja jakies wystawy i muzeum. A na scisanie wieczorem wyswietlane jest video subaru. Cos pieknego. Jest rok czasu czyli bardzo duzo. Kazuki dzieki za wsparcie.

Katane mozna przywiezc. Znam nawet sklep w Kioto gdzie za 5 tys jenow kupilem noz kucheny z tej ichniej wielokrotnie kutej stali. Brzytwa przy nim jest tepa. Musze Wam jeszcze powiedziec ze zalamie Was nie tylko ten kraj ale i sklepy z elektronika. Taniej jak u nas i jest wszystko czego dusza zapragnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umówmy Się że ja co jakiś czas będę wrzucał podsumowanie ustaleń aż do momentu zamknięcia listy życzeń i osób [w miarę potwierdzonych]

 

Fortis              - 2+1[2] 
Leon               - 1
GREGG          - 1
MichallD         - 1
Pan Dziedzic  - 1 
W sumie 7/8 osób 
Wyjazd Planowany Druga połowa Października tak aby zahaczyć o 29/30 Października ze względu na 
 Tokio Motor Show [29.10.15-08.11.15]
Jedziemy na 14 Dni.
Dwa najważniejsze punkty wyprawy to [kolejność przypadkowa]

1.Fabryka Subaru 

2.Tokio Motor Show 

Jeżeli chodzi o ilość osób nie widzę większego problemu, żeby było to nawet ok 18 osób - Umawiamy się na Konkretne godziny i już.

Kto gapa siedzi w Hotelu i wydaje ostatnie Polskie pamiątki :P
Jedno Jest pewne Przewodnik [opiekun] na miejscu musi być żeby zaoszczędzić czasu i pieniędzy - osoba która powie nam co gdzie zjeść i pojedzie z nami w miejsca które nas interesują żeby nie tracić czasu na wycieczki po całej Japonii, i żeby logistyka nie padła po minięciu drzwi Hotelu.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fortis wszystko OK, z przewodnikiem też pełna zgoda - zdecydowanie warto się zrzucić i kogoś wziąć, bo się nam to zwróci wielokrotnie

 

Ilość osób - wiesz jak jest, rano zebrać 18 Polaków o jednej porze zajmie ze 2 godziny ;)

Edytowane przez GREGG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 Polaków pojedzie 

2 Zginie 2 dni wcześniej

4 Będzie w amoku i będzie spało 

2 Będzie robiło pożytek z Suvenirów ze Żelazowej Woli 

Jakoś to będzie :P

Ustalamy że nie czekamy i już.

Jak pojadę sam będę albo w tej 4 albo 2 :)

Edytowane przez Fortis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Żelazowej Woli ;)

 

Fajna inicjatywa, jako uczestnik dwóch Subariad, wiem, że takie forumowa wyjazdy "wypalają". Chyba muszę poważnie pomyśleć o przyszłorocznych planach, bo zrobiliście mi smaka. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...