Skocz do zawartości

Wycieczka 2015 na "Plejady" do Japonii, ojczyzny Subaraków


pchelek

Rekomendowane odpowiedzi

1919 zł za 9 nocy - Wydaje mi się w miarę ok .. 

Hotel ma dobre Opinie..

Co wy na to ?

Będę szukał dalej mam kilka opcji. załatwiam również przewodnika -mam już kilka ofert 

Dam znać jak będę miał konkretne wytyczne :)

 

Cena, wyposażenie - wygląda dobrze :) Troche niepokojące to "małe podwójne łóżko", nie wszyscy lecą z żoną :biglol:

Nie wiem jak będzie ze znalezieniem kilku pokoi na jeden termin, a w sumie najlepiej gdybyśmy mieli 1 hotel, ewentualnie jakieś 2 w bliskim sąsiedztwie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywalilo mi wczorajszy wpis. Znalazlem przez hostelbookers koszty noclegu w hostelach - od 90 do 120 zet za lozko w pokojach dwu do 8 osobowych. Hostele sa w centrum. Mi. im w dzielnicy Shinzuku [chyba tak sie pisze]. To tam gdzue ja bylem. Zaraz obok dworca kolejowego do ktorego dojezdza wiekszosc pociagow w tym ten z lotniska. Jest metro.Jest muzeum narodowe, duzy park. Dwa przeystanki od wiezy widokowej. Znam troche te dzielnice to byloby latwiej sie poruszac. Przez ten sam portal znalazlem dwugwiazdkowy hotel po 120 zet za nocleg - tez w tej dzielnicy.

 

Skalkupowalem wstepnie w zlotych

 

przelot 2300

 

hotele - 1200

 

metro, zwykle pociagi - jakies 500

 

sinkansen bo mus pojechac szczegolnie ze teraz uruchomili taki co jedzie 500 \na godz. ja jechalem tylko 300. Tak wiec sinkansen do Osaki i Kobe to jakies 500 w obydwie strony.

 

jedzenie jakies 100- 120 dziennie [trudno skalkulowac bo tam jedzenie jest pyszne.

 

W 5000 tys mozna sie zmiescic.

 

Zona prawie przekonana.

 

Ja przyznam ze z tych kilkudziesieciu odwiedzonych i zobaczonych krajow to mi brakuje i czuje niedosyt Japonii. Zobaczycie sami. Kraj i ludzi z innej planety.


Apropo hoteli. W tym okresie nie ma turystow prawie a hoteli maja milion - tak wiec bez obaw.


Hotel- hostel  [dwie gwiazdki] palace japan - pokoj jednoosobowy 900 zet za 9 nocy - czteroosobowy 600 zet za 9 nocy. Ma duzo pokoi. Jest w dobrym miejscu. jest kuchnia do pichcenia

 

http://www.booking.com/hotel/jp/palace-japan.pl.html?aid=311264;label=tokyo-C3vF0Ab6qhXgQ%2A4Q0Qxn3QS34243679083%3Apl%3Ata%3Ap1540%3Ap2%3Aac%3Aap1t1%3Aneg;sid=96f9db6f15274ac4d50e21dba28217d9;dcid=4;checkin=2015-10-22;checkout=2015-10-31;ucfs=1;srfid=cfae379b700b9d342597279eac576dda03f657e0X2#availability


Oak Hostel Zen. Nowy otwarty w 2014. Chyba najlepszy. Nie ma co sie obawiac ze to hostel bo Japonia trzyma standardy uslug na najwyzszym poziomie i tam nawet w miejskim szalecie jest czysciej jak w Europie w szpitalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jaki termin jest rozpatrywany konkretnie? mam rozumieć że 5 tysięcy za przelot dwóch osób by wystarczyło do tego 2500 za hotel, mam przeznaczone 10 tyś :)

Czyli dam rade ? :) a raczej damy bo jak mówie x2 

Tylko konkretny termin musze ustalić to ze zmiennikiem na statku no i zona urlop :)


 

 

przelot 2300

skąd jakie linie? czy w dwie strony?jakoś nie chce mi się wierzyć 

 

 

Obiecujące, ale 4os. tj. 4x1 czy 2x2 ?

albo 3x1 jak kto woli :)


 

 

Hotel- hostel  [dwie gwiazdki] palace japan - pokoj jednoosobowy 900 zet za 9 nocy - czteroosobowy 600 zet za 9 nocy. Ma duzo pokoi. Jest w dobrym miejscu. jest kuchnia do pichcenia   http://www.booking.c...X2#availability

 

Oglądam tę stronke i powiem szczerze jestem pod wielkim wrażeniem, jest z czego wybierać. Tam dwie gwiazdki to jak u Nas pięć :)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 5000 tys mozna sie zmiescic.

 

pchelek to jest nierealne, nawet w jakimś mega biednym wariancie, dodaj absolutnie minimalne stawki na przelot (2500), hostel (1000), jedzenie (1500), bilety na pociąg (jeden bilet shinkasen kosztuje 500?) i już masz prawie 6000, a gdzie codzienne przejazdy, nocleg w kioto, bilety na wstępy, pamiątki itd.? Lepiej przyjąć bezpieczny zakres minimum 7.500 a bardziej realnie to pewnie z 10.000 

 

 

Hotel- hostel  [dwie gwiazdki] palace japan - pokoj jednoosobowy 900 zet za 9 nocy - czteroosobowy 600 zet za 9 nocy. Ma duzo pokoi. Jest w dobrym miejscu. jest kuchnia do pichcenia

 

http://www.booking.com/hotel/jp/palace-japan.pl.html?aid=311264;label=tokyo-C3vF0Ab6qhXgQ%2A4Q0Qxn3QS34243679083%3Apl%3Ata%3Ap1540%3Ap2%3Aac%3Aap1t1%3Aneg;sid=96f9db6f15274ac4d50e21dba28217d9;dcid=4;checkin=2015-10-22;checkout=2015-10-31;ucfs=1;srfid=cfae379b700b9d342597279eac576dda03f657e0X2#availability

Oak Hostel Zen. Nowy otwarty w 2014. Chyba najlepszy. Nie ma co sie obawiac ze to hostel bo Japonia trzyma standardy uslug na najwyzszym poziomie i tam nawet w miejskim szalecie jest czysciej jak w Europie w szpitalu.

 

U nich wszystkie hostele są ze wspólnym WC? Bo ja już z czasów studenckich wyrosłem dawno temu i lubię mieć trochę "luksusów"  ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2300 w DWIE strony pezez Moskwe.

Jezeli chodzi o hostele to maja kilka przewag nad hotelami.

 

mieszkalem w hostelu w Gruzji w Tbilisi. Pokoje wieloosobowe, pietrowe lozka, jakies w sumie 50 osob. Glownie ludzie mlodzi, prawdziwi podroznicy, fantastyczna atmosfera bo bractwo sie samoorganizuje, jednoczy i lata po miescie. Wymienia poglady. jest kuchnia tak ze snadania i kolacje mozna sobie robic. jedni pichca kolacje, drudzy sprzataja. takie studenckie zycie za tanie pieniadze. Drugi hostel w Erewaniu w Armenii. Luksusowy. Pokoje czteroospobowe. jedna lazienka na cztery osoby. Liwing room, full wypas kuchnia.

 

Hostel Ze ma te zalete ze jest zupelnie nowy, ceny sa przystepne. lazienek jest kilka.

 

Nie ma co przeplacac za hotele bo one sluza jedynie do spania. jak sie wychodzi rano to wraca wieczrem. jestem pewien ze bedzie tam miedzynarodowe towarzystwo. Mlodzi ludzie.

 

Atmosfera w hostelach nie jest dretwa jak w hotelach. jest bezpiecznie. Polecam.

 

Jesli chodzi o kibelki to tam one sa z XXIII wieku. Full automat ze spuszczana automatycznie deska, muzyczka, regulowana temperatura deski, podmywanie woda, suszenie [papier zbedny]. Wejdziesz do kibelka to nie bedziesz chcial wyjsc. Oni na punkcie higieny maja bzika i hopla.

 

 

Bilety na wstepy nie sa drogie.

 

Japonia jest superczysta i tam hostele wygladaja tak jak u nas 5gwiazdkowe hotele. Mysle ze warto zrobic wywiad ile by nas to kosztowalo bezposrednio przrez hostel - duza grupa ludzi. To zawsze taniej.

 

Sinkansen w obydwie strony 500 zet. Lozka w hotelach i hostelach jednoosobowe. Oni sa dosc pruderyjni. Para facetow w jednym lozku to dla nich szok i cos nieslychanego.

 

5000 - sie ryplem w obliczeniach. Liczmy 7 z pamiatami. poszalejemy. Dokladna kalkulacje moge zrobic w kilka dni, tylko z konta pospisuje wydatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

mieszkalem w hostelu w Gruzji w Tbilisi.
 

 

No niestety ja nie mogę powiedzieć tego samego o hostelu w Tbilisi (nota bene prowadzonym przez Polaków). :( Było brudno i dziadostwo. Ale może mieliśmy pecha.

 

Co do hostelów, to mam tylko jedną uwagę choć nie wiem jak to jest w Japonii. Jeśli pojedziemy na całodniową wycieczkę, to jak jest z bezpieczeństwem naszych rzeczy pozostawionych w np. 8 osobowym pokoju, do którego (nie wiem jak jest w Japonii) mogą nam w międzyczasie domeldować kogokolwiek bez naszej wiedzy i zgody. 

 

Może myślę zbyt zachowawczo, ale jedziemy (potencjalnie) na drugi koniec świata, więc ...  :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może myślę zbyt zachowawczo, ale jedziemy (potencjalnie) na drugi koniec świata, więc ...  :unsure:

 

 

Myślę podobnie, więc jeżeli nawet hostel, to pokoje 2-3-4 osobowe - tylko dla nas. Jakieś tam minimum komfortu musi być  ;) W ostateczności część jedzie do hostelu, część do hotelu, ale logistycznie to słabe rozwiązanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Zen to pokoje bodajze 4 osobowe. Z tym ze przez agoda.com mozna poszukac. Maja tansze oferty. Hotele beda najdrozsze. My przez 26 dni pobytu, 5 jazd sinkansenem, metro, posilki, bilety wstepu, autobusowe, prezenty, przelot, 6 roznych hoteli ryokan (sa drogie) wydalismy 23k. Wychodzi 400 zet dziennie na osobe.. nie znsjdziecie tanszej wycieczki do Japonii niz circa 15 tys za dwa tygodnie. Uwaga. 9 dni to za malo. To jest tak daleko ze lepiej przyoszczedzic do tego czasu i poleciec na dluzej. Drugiej okazji nie bedzie. Zapewne znacie Europe, Kanade, USA, Karaiby. To wszystko traci blask przy

Japonii. Same subaraki na ulicach Tokio sa tego warte. Ile wydajecie na paliwo, swoje imprezy, pojezdzawki, slicki, tuning i Plejady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy trzeba dać konkretną decyzję? ja śledzę wątek cały czas, wiem że ja mogę się określić po lipcu 2015 wtedy będę znał swoją rotację. Jak na razie są same rokowania, ale jak wszystko będzie ok z podmianami ja jestem na tak by jechać, a raczej lecieć. Tylko zastanawia mnie podróż do Moskwy... niby tańszy bilet, ale do Moskwy nikt za darmo mnie nie przywiezie.

No nic śledzę dalej wątek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bilet 2300 z Warszawy do Tokio przez Moskwe. W Moskwie 3 godz przerwy.. Mysle ze wlipcu tez mozna sie bedzie zalapac


My mielismy "okazje" bo sie tam wybieraly nasze dzieci z wnukiem - a mieszkaja daleko od Polski. Byla okazja wnuka na zywe oczy zobaczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2300 w dwie strony z Warsaw do Tokio to cena super rewelacyjna! Ja będę rozmawiał z biurem by mi załatwili bilet marynarski jest o 50 % tańszy  :)  przynajmniej dla mnie, cenę biletu żony zapłacę cały, i tak cena jest super ! W Moskwie 3 h to super czas by spokojnie znależć gate i odprawić się no i oczywiście wypić browara  :)  Jaka to linia lotnicza? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aerofłot chyba?


@@pchelek, biorąc pod uwagę sytuację, trzeba ustalić plan awaryjny przelotu, może się okazać że trasa przez ruskich będzie niedostępna.

 

Jak już kupimy bilety na ten aerofłot, to będzie po ptokach, bo bilety w innej linii kupowane bez wyprzedzenia będą pewnie kosztowały kupę kasy. To już lepiej od razu szukać tych połączeń przez Katar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robicie zamieszanie ;P z tymi lotami itp . Ceny były podawane odnośnie lotu z katarem i z transferem który jest tam dłuższy niż w Moskwie.

Poza tym to możemy ustalić na samym końcu, są wrzucane połówkowe informacje bez konkretnych danych i bez konkretnego ustalenia.

Jeśli chodzi o loty z Berlina ile możemy zaoszczędzić jakie są różnice ? @@darecki1981, -jak masz możliwość sprawdź proszę :) 

 

Jeśli chodzi o pobyt i hostele/hotele - ustalaliśmy na początku że nie jedziemy na ciśnieniu i bieganiu po wszystkich możliwych atrakcjach i wyjazd ma być lekko luźny. Szczerze powiedziawszy nie za bardzo pasuje mi opcja w pokojach więcej niż 2 osobowych i bez łazienki ale dostosuję się jak będę musiał :P 
Ale po co? mamy Hotel z dobrymi opiniami za dobrą cenę w pobliżu stacji metra itp.. zaznaczyłem tam 9 nocy ze względu na opcję spania przez 2 dni Nara,Kyoto aby nie trzeba było gonić specjalnie do Hotelu bo taka propozycja była przedstawiona. 

zostało 7 Dni :P panowie na ułożenie finalnego planu :) proszę o trzymanie się deadline bo już nam się wątek rozjeżdża :P 
Nie bierzcie mnie za nadgorliwca czy nerwowego napaleńca ale bardzo zależy mi na tym wyjeździe i chciał bym by był on zorganizowany możliwie jak najlepiej i jak najszybciej ze względu na możliwy brak czasu w późniejszym okresie jak i z samego poczucia spokoju że sprawa jest zorganizowana i dopięta na konkretny termin. Tym bardziej że Dyrekcja zapowiedziała pomoc przy wypadzie do fabryki,pod warunkiem posiadania konkretnych danych a z tym co mamy ciężko będzie się "wypuścić" do Dyrekcji z czym kolwiek.

Zatem proszę jeżeli macie jakieś propozycje Hotelowe/hostelowe - konkretne linki z cenami i datami :) - tak aby wszyscy mogli zobaczyć i żebyśmy mogli podjąć konkretną decyzję wspólnie - dodatkowo podpowiem że cena przedstawionego przeze mnie hotelu może ulec zmianie jak dogadamy się na większą ilość osób :)
Ale żeby było jasne nie upieram się przy nim ale bardziej przy jego standardzie i cenie ;) Tak samo proszę o atrakcje turystyczne itp.

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale żeby było jasne nie upieram się przy nim ale bardziej przy jego standardzie i cenie

 

Generalnie, MZ powinniśmy wybrać opcję pasztetową, nie jedziemy tam by się kisić w wyrku, tylko zwiedzać, zwiedzać i grać w Chopina ;-) a łazienkę odwiedzimy rano i wieczorem, no chyba że ktoś zje nieświeżą rybę :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy naprawde wielka kupe czasu by wybrac hotel i go zamowic. Tam nie ma tak ze jak zamawiasz hotel i bukujesz na pol roku wczesniej to bedzie tanszy nic ten zaklepany za miesiac.

 

Cena moze byc za pol roku nie wieksza w roznicy jak 50 zet. 

 

Fortis. Wybrales dobry hotel i tego sie trzymajmy. Ja pod ten hotel ustale linie metra do przejazdu na wystawe samochodowa i do fabryki metra. Mozna tez w tej kwestii poprosic Ojca Dyrektora, lub naszego Kazukiego.

 

Jaki hotel bedzie ostatecznie to zawsze mozna pozniej zmienic - mozna sie zorientowac jaka cena bylaby bezposrednio w hotelu.

 

Za hotel nie bedziesz placil czy rezerwowal teraz bo to za wczesnie. 

 

w Hong Kongu placac bezposrednio w hotelu bylo taniej niz przez internet. w Brunei dostalismy trzypokojowy apartament [bylo nas 6 osob] w cenie jednego pokoju. W Meksyku dostalismy pokoj apartament.

Oni jak maja wolne pokoje - a jest to zawsze - to sa nizsze ceny.

 

Tranzyt przez Moskwe jest o tyle dobry ze tam przylot z Polski i wylot do Tokio jest na tym samym terminalu - do przejscia jest jakies 8 gejtow. Z Berlina leci sie cztery godziny dluzej. Dwie do Berlina z odprawa i dwie z Berlina na wysokosc Warszawy. Z Warszawy do Moskwy dwie godziny. Z Moskwy do Tokio 9,5 godz. Lot nicny niestety co mocno meczy. Ale obsluga bez zarzutu, dobre jedzenie i napitki.

 

Mozna wysondowac ile bedzie przez Katar.

 

Pozostaje jedynie okreslic plan wycieczki. Kiedy do Osaki i Kobe. A kiedy zwiedzamy Tokio. Podac daty - to potrzebne dla dyrekcji subaru

 

Proponuje po przylocie ze trzy/cztery dni w Tokio [ze zwiedzaniem] [i by sie oswoic z tym krajem] z wyprawa do Fuji. Sinkansenem sie jedzie godzinke.

Dwa dni na Osaka i Tokio [w sumie trzy bo beda tam dwa noclegi.

 

I wracamy do naszego hotelu. czyli dwie rezerwacje.

 

Organizacja w Japonii komunikacji zwala z nog. Sinkanseny sa co 20 min. Metro w Tokio co 5 min. Metrem mozna wszedzie dojechac.


Przejrze plan Tokio. troche znam juz to miasto i uklad komunikacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że te 2000 zł nie przebije nic znalazłem tak na szybkiego z Berlina takie połączenia data wylotu 29.10.15, powrót to 12 .11.15, taki rezultat:

http://bluesky.tanie-loty.com.pl/flights/search_result

Ale panowie linie Qatar airlines to są wspaniałe linie lotnicze , leciałem klasa biznes po prostu MEGA ! :) No i przez DOHA :)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...