Skocz do zawartości

Wycieczka 2015 na "Plejady" do Japonii, ojczyzny Subaraków


pchelek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Czesc

Wybieram sie juz niedlugo, 4. kwietnia. Moze ktos bedzie mial jakies rady/uwagi/spostrzezenia?

Plan wstepnie taki:

1 dzien wylot,

2 dzien przylot, nocleg w Tokio

3, 4, 5 dzien nocleg w Tokio

6 dzien wyjazd do Kamakury, nocleg tamze

7 dzien Yokohama i wyjazd do Kioto

8 dzien nocleg w Kioto

9 dzien wyjazd do Hiroszimy, nocleg tamze

10 dzien Hiroszima/

11 dzien Osaka

12 dzien ? albo okolice Osaki/Kioto, albo gdzies po drodze w okolicach Mt.Fuji

13 dzien wyjazd do Tokio

14 dzien Tokio

15 dzien powrot

 

To tak z grubsza, nie opisywalem szczegolow typu wyjazd do Nikko czy na wyspe kolo Hiroszimy. Bedziemy jechac z malym dzieckiem, wiec raczej spokojnie i bez gonitwy w stylu "8 stolic w tydzien". Postaramy sie odwiedzic muzea subaru i sti, jesli znajdziemy ;-)

 

Dzieki takiemu rozplanowaniu miescimy sie w tygodniowym JRPassie na JR i Shinkanseny (Yokohama-Kioto-Hiroszima-Osaka-Tokio), a na pozostale dni planukjemy kupic SUICA na JR i metro. Z noclegami roznie: troche hotele zwykle, troche ryokany, troche airbnb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiji. Nie odzywalem sie bo bylem poza cywilizacja. Puscilem maila do Kazukiego. W Tokio mam fajny niedrogi hotel. To takie tradycyjne hotele, ryokan, w centrum, spi sie na podlodze, pokoj jak pudelko zapalek, ale tylko trzy pokoje. W Kioto tez mam i w Osace. Poszukam stronek. Ja jestem po operacji, wszzak drobnej, ale mam karencje na dalekiepodrozze. Ale zobaczymy. Zaplanoewany urlop na Martynice wypadl z grafiku. Mysle ze do tego pazdziernika sie wykuruje. Jestes moze na fejsie.

Jak jestes na fejsie to szukaj Jerzy Plonski.

Ile ten JR kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kiedy zbieracie jakieś depozyty na zarezerwowanie lotów itp itd? Do października jeszcze trochę czasu, ale Japonia chodzi nam po głowie już od dawna i może się skusimy. Z tym że ja zamiast targu rybnego raczej odwiedzę jakiś salon z grami video. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka akcja, myślałem że jakieś grupowe zniżki wycyganiłeś. :-) Się odezwiemy gdyby wyszło w takim razie.

Taka akcja, myślałem że jakieś grupowe zniżki wycyganiłeś. :-) Się odezwiemy gdyby wyszło w takim razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bilety przez Moskwe. Circa 2000, 2200. Jedyny dopuszczony hazard to pacinko. Takie spadajace kulki. Wszedzie zakaz palenia, pozaknajpami z wydxielonymi miejscami. Sake to takie cienkie wino. Jesli chodzi o wylot to najlepiej w grupie. Choc przejazd z Lotnisksa w Tokio to latwizna. Warto tez zarezerwowac wspolny hotel.

Targ rybny jest o 5 rano. O 8 zamykaja. Automaty do gry czynne cala dobe i sa wszedxzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bilety przez Moskwe. Circa 2000, 2200. Jedyny dopuszczony hazard to pacinko. Takie spadajace kulki. Wszedzie zakaz palenia, pozaknajpami z wydxielonymi miejscami. Sake to takie cienkie wino. Jesli chodzi o wylot to najlepiej w grupie. Choc przejazd z Lotnisksa w Tokio to latwizna. Warto tez zarezerwowac wspolny hotel.

Targ rybny jest o 5 rano. O 8 zamykaja. Automaty do gry czynne cala dobe i sa wszedxzie.

Mam nadzieję, że uda mi się z Wami wybrać:-) Póki co zerkam od czasu do czasu na oferty biletów na tej trasie. Jest szansa na bilety w podobnych cenach lecąc bezpośrednio z Warszawy. Ostatnio w Turkish Airlines były bilety po 1699 na trasie Warszawa-Tokio-Warszawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam gdzies mailowy adres na salon subaru, moze ci pomoga. Trzeba znalezc subarowe forum w Japoni, ja nawet kiedys cos takiego znalazlem, bylo sporo fajnych tematow, po angielsku nawet

Oni tez maja spoty :)

Tunerzy tez byli. Kazuki pomoze, on tez ma ten adres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jestes na fejsie to szukaj Jerzy Plonski.

Ile ten JR kosztuje?

Nie jestem na fejsie, max to linkedin, ale za to najszybszy kontakt ze mna poza mailem to BBM: 2BE0772B.

Strona z rozkladem pociagow JR: http://www.hyperdia.com/

JRPass mozna kupic tutaj: http://www.japan-rail-pass.com/

http://www.readyforboarding.pl/wskazowki-praktyczne/podrozowanie-po-japonii-z-jrp-czyli-jr-pass.html

Noclegu mozna szukac np tutaj http://www.toyoko-inn.com/eng/index.html ale booking.com tez daje rade. Warto sprawdzic airbnb.com, moze byc cos ciekawego. Polecam ksiazke, youtube i blog Musialowskiego http://kawaii-mrjedi.blogspot.be/

Edytowane przez Fiji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czesc

Wybieram sie juz niedlugo, 4. kwietnia. Moze ktos bedzie mial jakies rady/uwagi/spostrzezenia?

Plan wstepnie taki:

1 dzien wylot,

2 dzien przylot, nocleg w Tokio

3, 4, 5 dzien nocleg w Tokio

6 dzien wyjazd do Kamakury, nocleg tamze

7 dzien Yokohama i wyjazd do Kioto

8 dzien nocleg w Kioto

9 dzien wyjazd do Hiroszimy, nocleg tamze

10 dzien Hiroszima/

11 dzien Osaka

12 dzien ? albo okolice Osaki/Kioto, albo gdzies po drodze w okolicach Mt.Fuji

13 dzien wyjazd do Tokio

14 dzien Tokio

15 dzien powrot

 

To tak z grubsza, nie opisywalem szczegolow typu wyjazd do Nikko czy na wyspe kolo Hiroszimy. Bedziemy jechac z malym dzieckiem, wiec raczej spokojnie i bez gonitwy w stylu "8 stolic w tydzien". Postaramy sie odwiedzic muzea subaru i sti, jesli znajdziemy ;-)

 

Dzieki takiemu rozplanowaniu miescimy sie w tygodniowym JRPassie na JR i Shinkanseny (Yokohama-Kioto-Hiroszima-Osaka-Tokio), a na pozostale dni planukjemy kupic SUICA na JR i metro. Z noclegami roznie: troche hotele zwykle, troche ryokany, troche airbnb.

Byłem w Japonii pod koniec września 2014 i była to idealna pora bo nie za ciepło nie za zimno brak deszczu i innych huraganów. Mieszkałem w Kobe niedaleko Osaki wiec w Tokio bylem tylko kilka godzin (bylo to 520 km(ok 2,5h Shinkansenem) w jedna strone a wycieczka jednodniowa, w Polsce niemożliwe do zrobienia) W Tokio polecam park Hamarikyu Gardens, oczywiście spacer po Ginzie i wjazd na Metropolitan Goverment Building w Shinjuku (wjazd jest darmowy a widoczna jest z góry panorama na Tokio ,a w pogodne dni można nawet zobaczyc stamtad góre Fuji. Niestety byłem tam kilka godzin  i więcej mi sie nie udało zobaczyć. W Kioto natomiast byłem dwa razy polecam tam Złoty Pawilon (Kinkaku-ji) Światynie Kiyomizu-dera, dzielnicę Gion (tam można zobaczyć gejsze) oraz Fushimi-Inari (szlak na niewielką górę cały w japońskich bramach- niesamowite wrażenie).W Hiroszimie trzeba zobaczyć Peace Memorial Park z Muzeum Bomby Atomowej oraz popłynać na Miyajimę (słynna wielka brama w wodzie oraz światynia) W Osace polecam wjechac na Umeda Sky Building najlepiej wieczorem (wspaniała panorama Osaki). Ciekawym miejscem tez było Museum of Housing and Living (odtworzona starojapońska wioska , zmieniają się tam pory dnia oraz można się przebrac w kimono włacznie z japonkami w skarpetkach). W Osace też trzeba zobaczyć Zamek Osaka. Co do fajnych auto to kilka sie trafiło (np r34  :D ) ale wydaje mi się że większość wyjeżdża w nocy.  ;) Co dowrażeń o Japonii to marzę o tym aby tam wrócić jak najszybciej i na jak najdłużej  :lol: Do miejsc godnych polecenia dołączam też Narę. Dołączam kilka zdjęc jakby ktoś chciał wiecej lub miał pytania-piszcie :)

Subaru prowadzone przez szalonego Japończyka, który prawie przejechał mi po stopach:

UUPQTc.jpg

 

R34:

TiGzvx.jpg

 

 

Widok z Umeda Sky Building na Osake:

dO5tkd.jpg

Kinkaku-ji:

BquIO1.jpg

a to widok z okna :P :

JcmYpY.jpg

Miyajima:mySSIK.jpgyNOOUc.jpgBFOl2w.jpgIvgsaB.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha szalony japończyk :)

 

Wspaniały plan.

dzień 12

Jeśli Kioto to proponuje Tetsugaku-no Michi

https://www.google.pl/maps/place/Tetsugaku-no-michi,+Saky%C5%8D-ku,+Ky%C5%8Dto-shi,+Ky%C5%8Dto-fu,+Japonia/@35.0214836,135.7942056,17z/data=!3m1!4b1!4m2!3m1!1s0x6001091b7897f3ef:0xf3f4f65c0a1a41b7

http://www.travel-around-japan.com/k62-30-tetsugaku-no-michi.html

Myśle,że w kwietniu będzie tam pięknie.

Ja mam duszę szwędacza w ostatni dzień powędrowała bym po nieznanych uliczkach :)
Wiadomo ostatnie dni w takim kraju to przede wszystkim zakup prezentów dla bliskich, a jeśli wcześniej już nabędziesz podarunki to może:

http://pl.tripadvisor.com/Attraction_Review-g1066459-d315478-Reviews-Edo_Tokyo_Museum-Sumida_Tokyo_Tokyo_Prefecture_Kanto.html

http://pl.tripadvisor.com/ShowUserReviews-g1066461-d321129-r245516208-Asakusa-Taito_Tokyo_Tokyo_Prefecture_Kanto.html


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Gorzej - te wurce stoja jak sledzie w beczce - jeden kolo drugiego - tez bylem w takim salonie i padlem - mam milion fotek - prospekty tych wszystkich marek - a na dokaldke ten wurc kosztuje znacznie taniej jak w Polsce - ale ten transport. Do japonii tzra pojechac i nie wracac. Japonia dla Europejczykow to inna planeta. Europa dla Japonczykow to zabity dechami skansen. Japonia powala na glebe. szczegolnie te ich pociagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare luznych spostrzezen:

- jakosc zywnosci, smak, zapach - rewelacja. Ogolnie nieco taniej niz w Brukseli, ale ceny owocow zabijaja. Jedno jablko potrafi kosztowac 2-3 euro (inna sprawa ze jest olbrzymie i soczyste). Na obiady jadalismy glownie ramen, czyli wielka miche rosolu z makaronem, kielkami, miesem i mnostwem innych rzeczy, cena okolo 4-6 euro w zaleznosci od miejsca. Wystarcza za caly obiad. Na dwie osoby rzadko lunch kosztowal nas ponad 20 euro, z piwkiem i jakims entree. W Meksyku po kilku dniach mielismy dosc ich kuchni i kukurydzy podawanej na jeden z kilku sposobow. W Japonii codziennie cos kompletnie nowego i rewelacyjnego. Wszystko pyszne, swieze i smaczne.

- zakochalem sie w Tokio. Miasto jest czyste i dziwnie ciche. Moze dlatego ze nie ma tam diesli (poza ciezarowkami), osobowki to benzyna albo hybrydy. Spodziewalem sie olbrzymiego huku - nic z tego (hej, moze dlatego nowe STI takie ciche?:) . Ogolnie jest niewiele samochodow, bo malo miejsc parkingowych i sa drogie (w nocy 1 euro za godzine, w dzien 1 euro za 20 minut). Poruszalismy sie glownie pociagami i rzadziej metrem - Tokio jest wspaniale zurbanizowane i dotarcie do wiekszosci miejsc to tylko kilka(nascie) minut spacerem od najblizszej stacji. Jezdzac po 9 rano jest juz po porannym szczycie. Raz wybralismy sie wczesniej zeby pojechac na targ rybny - i bylo hardcorowo. Upychaczy do pociagow nie bylo, ale i tak pojecie 'tlum' nabiera nowego znaczenia.

- miasta sa bardzo czyste, mimo ze nie ma smietnikow. Moze dzieki temu ze nie ma kultury jedzenia/picia na ulicy. Co klika krokow sa automaty z napojami - a obok smietnik. Kupuje sie, wypija duszkiem na miejscu, wyrzuca puszke/butelke i idzie dalej. Przez 2 tygodnie nie widzielem jednego peta lezacego na ulicy.

- metro, pociagi - regularne, punktualne, sprawne. I ta niezwykla cisza w srodku, nikt ze soba nie rozmawia. Sport narodowy Japonczykow - spanie w srodkach transportu. Albo czytanie/granie na telefonie. Zasada numer jeden - udawaj ze cie nie ma, tak zeby nikomu nie przeszkadzac. To niesamowite jak wiele osob moze sie zmiescic do wagonu, bedac jednoczesnie tak cicho. Ma sie tez wrazenie ze w najwiekszym tloku umieja sie nie dotykac.

- Bylismy tez w Kioto, Osace, Hiroszimie i przez dzien w malym kurorcie (sporo windsurferow) Kamakura. O dziwo po tych wszystkich miastach, bardzo roznych, z radoscia wrocilismy do Tokio. Kioto jest calkiem inne, starsza zabudowa, niska. Tam nieco gorzej z metrem i pociagami, wiecej trzeba jezdzic autobusami.

- Primo: przed wyjazdem do Japonii, a planujac jazde shinkansenem koniecznie kupic voucher na JRPass. Dzieki temu przez pewien czas jazda pociagami JR (nie metrem) jest w cenie, dodatkowo darmowe rezerwacje na shinkanseny. Jesli nie ma sie rezerwacji, trzeba isc do wagonow 1-3 i stac w kolejce na peronie, liczac ze sie znajdzie miejsce. Tak, w shinkansenach tez jezdza stojac w przejsciu miedzy wagonami.

- Secundo: Suica. Zamiast kupowac na kazdy przejazd pociagiem/metrem bilet, lepiej kupic na stacji karte Suica (koszt 500 jenow + doladowanie), mozna nia placic na bramkach metra (znaczek IC), w sklepach, w automatach z napojami. Dziala w olbrzymiej ilosci punktow, nie tylko w Tokio, wiec majac te karte oszczedza sie mnostwo czasu.

- zakupy bezclowe powyzej 10tys jenow (okolo 75 euro), rabat 8%.

Edytowane przez Fiji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czy mogę poprosić admina (@@chojny?) o nadanie możliwości edycji autorowi pierwszego postu celem uproszczenia procedury odnajdywania czegokolwiek w wątku? :P

 

Szef mnie poprosił o zabookowanie urlopów, więc... kurcze, nie wiem czy ten temat dojrzał czy upadł?? Ja nawet już żonę przekonałem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...