Skocz do zawartości

"Pomogły"


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

Dodaj jeszcze opcję: "wsio rawno", albo "mi to zwisa, czy są, czy nie" - wtedy zagłosuję ;-)

 

A mówiąc poważnie - jako forma dziękowania dla tych forumowiczów, którzy rzeczywiście robią na forum za "pogotowie ratunkowe" i często służą innym radą, pomocą techniczną czy organizacyjną, etc. (Aflinta czy Abt znakomitymi, choć nie jedynymi przykładami) - byłoby to fajne.

Niestety - odkąd parę osób zaczęło sobie z tego robić jaja, to straciło natychmiast pierwotny sens...

 

Więc - j.w.

 

Ja i tak wiem, kto tu jest "pożyteczny" ;-), a kto np. jedynie "zabawny"... i żadne znaczki i dodatki tego nie zmienią.

Ty też wiesz... i Pan wie, i Pani wie... :-D

 

Mogą se guziczki do przyciskania zostać - jako zabawka dla dzieci i gadżet, zamiast grzechotki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że coraz powszechniejszą praktyką stało się dawanie "pomogłów" jak leci. Czy to oznacza że nie chcecie tej funkcji/? Uważacie ją za smieszną? Wyłączamy?

Wyłączamy. Dla powodów przedstawionych powyżej (tj. powyższy cytat oraz wcześniejsze wypowiedzi).

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie jestem pomocny :-(

 

Zgadzam się z przedmówcami. Niestety niektózy rozpętali wojne przeciwko "pomogłom" np. Fido__

 

Wojna to chyba za mocno powiedziane. Próbowałem na początku protestować przeciwko szarym paskom, które są zwyczajnie denerwujące. A ostatnia "akcja" miała pokazać absurdalność tego mechanizmu.

 

IMHO funkcjonalność "pomógł" jest bardzo kulawa. To miałoby może jako taki sens, gdyby:

 

1. Można było wybrać jedną jedyną odpowiedź w wątku, która jest faktycznie pomocna (*)

2. Jeśli w ogóle to ma rację bytu, to na forum technicznym, gdzie faktycznie ludzie szukają pomocy

 

 

*) Implikacją jednak takiego podejścia byłoby to, że ludzie, którzy coś wnieśli, a nie zostaliby przez autora docenieni, czuli by się nieswojo. A po co nam to?

 

 

Moim zdaniem zupełnie zbędny gadżet. I jeszcze ten dodatkowy kolor nie wiadomo po co. Wszyscy wiemy dobrze, kto na forum jest naprawdę pomocny i komu można w różnych kwestiach ufać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadżet może byłby dobry, ale według mnie z trzema modyfikacjami:

- zgadzam się z Fido__: wyszarzanie out

- bez licznika "pomogłów" pod nickiem (od tej uprzejmości na forum niedługo będzie można pawia puścić. Jak po zepsutym pasztecie :mrgreen:)

- z możliwością dawania "pomogłów" przez każdego forumowicza, który wypowie się w danym wątku - często zdarza się, że dla uniknięcia zdublowania wątku ktoś się "podłącza" ze swoim podobnym, ileś osób mu odpowiada, dając cenne rady i co? I nic.

 

To tyle pomysłów racjonalizatorskich 8).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie przedstawione argumenty i opinie są wyłącznie moimi opiniami na ten temat i nie miały na celu obrażenia kogokolwiek tylko przedstawienie mojego punktu widzenia.Tym do których nie trafia powyższe wyjaśnienie polecam moje motto.

 

Myślałem, że my wszyscy tutaj na tej zasadzie... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomógł

 

Jedna funkcja i tyle emocji u dorosłych przedstawicieli Narodu :lol: (.....)

 

Hubeeeeeeeeert ( ;)) - problem nie tyle w tym, że są "pomogły" i inne takie (łączenie postów, etc.), ale w tym, że jest to takie trochę "uszczęśliwianie na siłę" - coś jak "karmienie" tych gęsi na pasztet z przetłuszczonych wątróbek.

 

Niech se będą "pomogły", ale:

1. tam (i tylko tam) gdzie ma to sens (dz. "techniczny", ew. "kupię/ sprzedam"), i

2. niech to będzie wyłączalne z poziomu użyszkodnika - tak jak inne "gadżety".

 

Uważam, że dla prostoty i łatwości obsługi jakiegokolwiek systemu nie należy dodawać żadnych "ułatwień" i dodatkowych opcji, o ile nie jest to rzeczywiście uzasadnione.

Ostatnimi czasy jednak, mam wrażenie, u forumowych samodzierżców górę bierze podejście: "Warum einfach, wenns auch kompliziert geht?".

Takie bajery i wodotryski, które przyciągają wzrok i sprawiają że młodzież rozdziawia się szeroko i mówi ŁAŁ - ale poza tym to niewielki z nich pożytek.

Jest funkcja? To włączamy. Po co? Nieważne, włączamy.

 

Co dają "pomogły"? IMO nic. Jak już inni zauważyli, wszyscy wiedzą, kto jest pomocny, a kto nie. Aflinta został modem technicznego - dlatego, że faktycznie był (jest) pomocny, a nie dlatego, że miał ochnadziesiąt "pomogłów".

 

A poza tym, uszczęśliwianie kogoś nową wstążką przy kapeluszu podczas gdy buty są dziurawe (a szewca nie widać) jest takie trochę... irytujące, nie sądzisz? ;)

 

M.

 

PS: Link do dyskusji mitsumaniaków otwiera mi stronę logowania... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że dla prostoty i łatwości obsługi jakiegokolwiek systemu nie należy dodawać żadnych "ułatwień" i dodatkowych opcji, o ile nie jest to rzeczywiście uzasadnione.

Ostatnimi czasy jednak, mam wrażenie, u forumowych samodzierżców górę bierze podejście: "Warum einfach, wenns auch kompliziert geht?".

Takie bajery i wodotryski, które przyciągają wzrok i sprawiają że młodzież rozdziawia się szeroko i mówi ŁAŁ - ale poza tym to niewielki z nich pożytek.

Jest funkcja? To włączamy. Po co? Nieważne, włączamy.

 

Maruda, lejesz miód na moje serce i czytasz w moich myślach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa słowa - forumsię rozrasta, "pomogły" i tym podobne rzeczy są przydatne dla nowych uzytkowników którzy dopiero próbują sie zorientowac na forum - weźcie to pod uwagę.

 

 

Jeszcze jedna uwaga - pojawia się wiele hasełjak coś pownno działac - fjanie tylko kto poprogramuje taką funkcjonalność? Niestety działamy w ramach tego co potrafi phpBB by Przemo, w dodatku z bardzoograniczonym supportem ze strony admina - nie a co go tu winić szczególnie że zdaje się że z bazą i jej błędami walczy od dawna i uporczywie.

 

Co do "wodotryskowości". Jak chcecie ocenić czy cośma sens czy nie bez odpalenia tego. Jest masa funkcji na forum które wam się spodobały po wprowadzeniu - kiedyśnp. nie było szybkiej odpowiedzi. Brak szybkiego cytownaia mnie boli bardzo, a tego tez kiedyś nie było. Scalanie postów - brakowało mi tego od dawna, jest na innych forach na które pisze i bardzo mi się podoba - wam nie, OK ankieta przeważy, ale skąd mam wiedzieć czy wam się spodoba bez odpalenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszyscy wiedzą, kto jest pomocny, a kto nie

 

Którzy wszyscy?

 

Wszyscy, którzy tutaj bywają dłużej niż jedna, dwie wizyty. Po co nowym użytkownikom wiedza o tym kto jest użyteczny a kto nie? Czy kiedy wchodząc w realnym świecie w jakieś towarzystwo dowiadujesz się, że ten to chętnie pożycza kasę, a z tym warto pójść na laski, a ten z kolei ma warsztat przetwórczy mięsa i wędlin i może tanio załatwić? A tamta z kolei to ma dwa doktoraty i jest świetna z fizyki kwantowej? Odpowiedź brzmi: nie. Ludzi poznaje się w miarę przebywania z nimi, a nie poprzez przyklejanie jakichś etykiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubeeert, teraz to ja mam dość. Jesteś tu nowy i od razu się szarogęsisz i próbujesz "wprowadzać" zasady takie, jak są na Twoim forum.

 

Jest forum mitsubishi, stricte motoryzacyjne - niech sobie będzie. Kto mu broni?

 

A my tu mamy forum kulturalno-motoryzacjne. Zważ na fakt, że niektórzy userzy prawka nie mają, nie wspominając o własnym samochodzie.

 

Więc - "hold your horses", jak to mówią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długi wywód. W wiekszości zgadzam się z Tobą. Ale to byłby temat na dyskusje w innym topicu.

 

Czasem trudno ocenić co dla kogo było pomocne. Jednym wystarczy prosta odpowiedź typu "zadzwoń do ....." a innym mało wykładu na poziomie akademickim. Może z czasem wszyscy nieco ochłoną i rzeczywiście zacznie to coś znaczyć? Czyli póki co - zostawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa słowa - forum się rozrasta, "pomogły" i tym podobne rzeczy są przydatne dla nowych uzytkowników którzy dopiero próbują sie zorientowac na forum - weźcie to pod uwagę.

Masz rację, o tym nie pomyślałem.

Ale, z drugiej strony, jeśli "pomogły" są traktowane tak jak są, to dla nowicjusza też wielkiej pomocy z nich nie będzie...

I jeszcze: "pomogły" (...) są przydatne dla nowych uzytkowników którzy dopiero próbują sie zorientowac na forum - wciąż nie widzę w jaki konkretnie, istotny sposób miało by to nowicjatowi pomóc.

Raczej nie sądzę, by "nowy" (który często nie potrafi nawet trafić z przywitaniem do "Tutaj się witamy") od razu zaczynał od sprawdzenia "Top Ten List of 'Pomogły'" i walił PW do Przodownika Pomagania - raczej, sądzę, że walnie po prostu nowy wątek z pytaniem - i nie zada sobie nawet trudu sprawdzenia czy już może ktoś kiedyś na to pytanie przypadkiem nie odpowiedział.

(Powyższe to tylko moje subiektywne opinie, oparte na obserwacji zachowań ludzi w ogólności i froumowiczów w szczególności.)

 

A tak "w ogóle", jedna uwaga: mój wcześniejszy post faktycznie wygląda na taki trochę "z grubej rury" - ale to tylko jest takie moje marudzenie... ;)

 

Trochę mi się ulało, bo jestem uczulony na bajery - np. moja komórka to Ericsson R320s. Już raz miałem Nokię 6310i (za złotówkę, w ramach programu lojalnościowego) - po tygodniu wylądowała na Allegro.

Miesiąc temu znowu "wymieniłem" telefon - Sony Ericsson K 750i. Leży na półce, "za chwilę" pójdzie do ludu. Ale ale, do rzeczy.

 

pojawia się wiele haseł jak coś pownno działac - fajnie tylko kto poprogramuje taką funkcjonalność? Niestety działamy w ramach tego co potrafi phpBB by Przemo, w dodatku z bardzo ograniczonym suportem ze strony admina - nie ma co go tu winić, szczególnie że zdaje się że z bazą i jej błędami walczy od dawna i uporczywie.

Zdaję sobie sprawę z tego, że możliwości są ograniczone tym, co może phpBB, oraz mam świadomość, że admin ma roboty powyżej uszu.

Pisząc o "umożliwieniu wyłączania" nie chodziło mi o to, że Flipper ma usiąść i napisać kod, tylko o uruchomienie takiej opcji (konfigurowalności przez użytkownika) - o ile jest ona w ogóle dostępna.

A jeśli nie jest - to tym bardziej powinno się zastanowić dwa razy nad uruchomieniem tego czy innego "ułatwienia".

 

Co do "wodotryskowości". Jak chcecie ocenić czy coś ma sens czy nie bez odpalenia tego. Jest masa funkcji na forum które wam się spodobały po wprowadzeniu - kiedyś np. nie było szybkiej odpowiedzi. Brak szybkiego cytowania mnie boli bardzo, a tego tez kiedyś nie było. Scalanie postów - brakowało mi tego od dawna, jest na innych forach na które pisze i bardzo mi się podoba - wam nie, OK ankieta przeważy, ale skąd mam wiedzieć czy wam się spodoba bez odpalenia?

Az, masz rację. Przepraszam jeszcze raz, ulało mi się wcześniej.

Teoretycznie, można by NAJPIERW zrobić ankietę: :jest taki a taki bajer - uruchomić, czy nie?" - ale i tak skończyłoby się "a skąd mamy wiedzieć, jeśli nie spróbowaliśmy?"

 

Może warto by wrzucać na organizacyjnym -po uruchomieniu tego czy innego bajeru- wątek z ankietą, coś -n.p.- w stylu:

Tytuł: Scalanie postów.

Treść: Właśnie uruchomiliśmy opcję pod tytułem "scalanie postów". Zrobiliśmy to gdyż uważamy że ta funkcja pozwoli nam na ..... , ułatwi funkcjonowanie forum przez ..... , a także dzięki temu że ..... będzie tu większy porządek.

Prosimy o wzięcie udziału w ankiecie i wypowiedzenie się w tej kwestii.

 

 

 

Poza tym:

 

1. Różnica pomiędzy takim n.p. szybkim cytowaniem a łączeniem postów jest zasadnicza: z szybkiego cytowania (graficznych emotek, avatara, podpisu, i kupy innych gadżetów) mogę skorzystać (jeśli chcę), ale nie muszę - jeśli nie chcę.

I to właściwie powinno starczyć za całe uzasadnienie.

 

Z "pomogła" nie muszę skorzystać, ale jeśli ktoś "mi to zrobi", to wyszarza to post i zmniejsza czytelność (która i tak jest nie najwyższej próby).

Co do "zmiany ustawienia opcji kolorystycznych", które ma ten problem rozwiązać (ktoś o tym gdzieś pisał, ale nie mogę teraz znaleźć) to po pierwsze w "profilu" wogóle nie ma (obecnie) możliwości zmiany ustawień kolorystycznych, a poza tym (jak to widziałem na innym forum phpBB) ustawienie owo jest "realizowane" tylko jak jest się zalogowanym. Czyli, "tak se".

 

 

2. Jeśli jakaś opcja "ułatwia życie adminom i modom", a jest "upierdliwa dla użyszkodników", to -moim zdaniem- należy zastosować tu zasadę nosa i tabakiery.

Na podobnej zasadzie w realu opiera się funkcjonowanie "waadzy" i "plebsu": plebsowi wolno wszystko, co nie jest zakazane, waadzy wolno tylko to, na co ma przyzwolenie (przepisami prawa).

 

Na koniec chciałbym zadać pytanie podobne do postawionego wcześniej, w innym organizacyjnym wątku:

A konkretnie, w jaki sposób ta (czy inna) funkcja "jest pomocna" i "ułatwia"? Bo albo ja tego zobaczyć nie umiem, albo to jest tylko takie zaklęcie-mantra...

 

Pytanie to jest poniekąd retorycznym - i właściwie ideałem by było, żeby znajdować na nie odpowiedź przed uruchomieniem jakiejkolwiek nowej funkcji.

 

 

pzdr,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemeq,

 

fido ma interaktywny podpis. pozdrawia wszystkich, u zalogowanych widnieje w pozdrowieniu ich nick a u niezalogowanych widnieje gosc.

 

dawaj pomogiela :P

 

Jakbym mógł, to bym dał - nawet ze trzy "pomogły" :D.

 

A tak to ograniczę się do postawienia Ci breezera w ego w przyszły wknd 8).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malutka tylko uwaga do wypowiedzi Marudy bo musze lecieć:

 

 

Nowe funkcje pojawiły się wraz z nowa wersją forum i jej konfigurowaniem - pojawiłysię masowo, razem z błędami i problemami, powstał wtedy wątek na organizacyjnym w którym zbieralismy głosya wszelkie tematy, wiec nie można mi tutaj zarzucić że włączam sobie co chce jak i się nudzi i chcę polikać.

 

Ustawienia kolorystyki są dostępne z poziomu admina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...