Skocz do zawartości

Subaru na gaz


kriskristoffers

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 2 pytanka do forumowiczów:

 

1. Co sądzicie o Subaru Impreza 2.0 125 KM zrobionej na gaz?

 

2. Czy takowa Subaryna 2.0 125 KM wydaje z siebie taki miły pomruk silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 pytanka do forumowiczów:

 

1. Co sądzicie o Subaru Impreza 2.0 125 KM zrobionej na gaz?

 

2. Czy takowa Subaryna 2.0 125 KM wydaje z siebie taki miły pomruk silnika?

-Pyt.1 - będzie taniej wiec dlaczego nie? -pyt.2 - listonosz który prawie codziennie pomyka koło mojej siedziby ma Alfę Romeo 145 z odetkanym wydechem i bardzo ciekawie bulgota (Alfa nie listonosz)...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miły pomruk? no słychać, że to boxer ale nie brzmi jak gietek bo jest duuuużo cichszy. natomiast śmiem twierdzić, że jest osiągalne brzmienie gtka w wolnym ssaku tylko trzeba ciut pieniążków w wydech zainwestować. w końcu i jeden i drugi to 2.0 więc nie wiem dlaczego 2.0 N/A miałby nie brzmieć równie fajnie jak GT (oczywiście N/A nie będzie robił pssssst)

 

P.S.

gaz mam od wtorku. dla jednych to profanacja, dla innych dobry sposób na oszczędzenie paru pln. ja bym proponował przenieść się do wątku o LPG w technicznym bo tutaj Cie zaraz zlincznują :-)

 

[ Dodano: Pią Wrz 01, 2006 10:43 pm ]

Pyt. 1 - jesli zalozysz instalacje 'oszczednosciowa' to na pewno straci na mocy..wiec czy jest sens ? A jesli nie przewidujesz wersji tanszej, to po co ja zakladac ;)

 

3,5k pln przy dzisiejszych cenach pb i lpg może się bardzo szybko zwrócić, zwłaszcza jak ktoś dużo jeździ.

 

ale faktycznie, instalki z mixerem w dolocie za 2k nie ma co wkładać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miły pomruk? no słychać, że to boxer ale nie brzmi jak gietek bo jest duuuużo cichszy. natomiast śmiem twierdzić, że jest osiągalne brzmienie gtka w wolnym ssaku tylko trzeba ciut pieniążków w wydech zainwestować. w końcu i jeden i drugi to 2.0 więc nie wiem dlaczego 2.0 N/A miałby nie brzmieć równie fajnie jak GT (oczywiście N/A nie będzie robił pssssst)

 

 

Wolnossąca ma kompletnie inna konstrukcję układu wydechowego i nigdy nie będzie brzmieć jak turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolnossąca ma kompletnie inna konstrukcję układu wydechowego i nigdy nie będzie brzmieć jak turbo.

 

a czy zamontowanie wydechu z gt nie da nam tego dzwięku? dlatego napisałem o konieczności zainwestowania troche biletów narodowego banku polskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolnossąca ma kompletnie inna konstrukcję układu wydechowego i nigdy nie będzie brzmieć jak turbo.

 

a czy zamontowanie wydechu z gt nie da nam tego dzwięku? dlatego napisałem o konieczności zainwestowania troche biletów narodowego banku polskiego.

 

Wg mnie taka przerobka po pierwsze by slono kosztowala, a po drugie.. to turbina tez tam ma troche w sprawie dzwieku.. tak mi sie wydaje przynajmniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnetofon... - i jakiś duuuży sprzęt nagłaśniający w bagażniku...? :mrgreen: ;-)

też o tym myślałem :mrgreen: dobrze, że mam kombi.

 

czyli KrisKristoffers. nie dość, że bedziesz miał impreze na gaz to jeszcze nie będzie brzmiała jak prawdziwa impreza. nie kupuj :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli KrisKristoffers. nie dość, że bedziesz miał impreze na gaz to jeszcze nie będzie brzmiała jak prawdziwa impreza. nie kupuj :wink:

 

To mi zasponsoruj chociaż taką żeby brzmiała jak prawdziwa impreza - na gaz sam sobie przerobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KrisKristoffers, wolnossące subaru nie będzie brzmiało tak jak zaturbione. Nawet jak wydech sobie przelotowy zrobisz, owszem wtedy na wolnych obrotach będzie miło bulgotało, ale jazda czymś takim po mieście albo w trasie to męczarnia dla Ciebie i otoczenia będzie, bo tak głośno będzie chodzić. W zaturbionych autach za tłumik robi turbina, która nie kaleczy tak bulgotu jak tłumiki z wolnossących. Zresztą co to znaczy prawdziwa impreza? Czy wolnossąca wyprodukowana przez subaru nie jest prawdziwa?

Jeżeli będziesz chciał eksperymentować z dźwiękiem to całkiem sensowne efekty daje lekka modyfikacja ostatniego tłumika, gdzie zamiast oryginalnych rurek wspawuje się końcówkę średnicy takiej jak w STI :) Jest nieco głośniej, ale całkiem sympatycznie.

Możesz też poeksperymentować z kompletem H&S, ale obawiam sie, ze cena takiego wydechu może przekroczyć 20% ceny auta jakie planujesz kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nawet wolnossąca to prawdziwa Impreza. Nie chodzi mi żeby chodziła jakoś specjalnie głośno, tylko żeby silnik fajnie bulgotał. Pytam bo wypatrzyłem 2 autka które wydają mi się interesujące:

 

http://www.allegro.pl/item124933778_sub ... lnie_.html

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1483101

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...