Skocz do zawartości

Moje Subaru


jako

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 13,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

No to może i ja opowiem co nieco o swojej srebrnej strzale.

 

Subaru Impreza WRX 2003r. Rejstracja 2004r.

Samochód kupiłem na przełomie listopada i grudnia 2012 z przebiegiem 68000km. Długo szukałem ładnego niepomęczonego WRX'a. Wybrałem się po niego na drugi koniec polski i wróciłem nim do domu :)

Sadzę, że jest to jeden z ciekawszych egzemplarzy tego modelu w kraju.

Najważniejsze modyfikacje:

  • Zamontowany stworzony na zamówienie Customowy układ wydechowy EL-TEC. Cały układ wydechowy o średnicy 2,5” został wykonany z nierdzewnej stali
  • Zamontowany również w firmie EL-TEC uppipe i downpipe.
  • Całość została zestrojona w nie-ASO w Katowicach i na chwilę obecną dzięki powyższym przeróbkom auto legitymuje się mocą 262KM i 380Nm.
  • Nowe amortyzatory KYB – najwyższy model dedykowany wersji WRX.
  • Zamontowany wlot powietrza od modelu STi (został on odpowiednio przystosowany od wew. strony, aby w jak najlepszy sposób pochłaniał powietrze chłodzące intercooler)
  • Zamontowane spoilery boczne zderzaka przedniego od wersji STI
  • Zamontowane boczne listwy aerodynamiczne na progach z STI

  • Bagażnik samochodu został profesjonalnie wygłuszony, aby po zmianie układu wydechowego nie było słychać zbyt wiele w kabinie ( wygłuszenie całego dołu oraz boków nadkoli)
  • Zamontowana druga wykładzina podłogi od takiego samego modelu dla całej kabiny, aby pozbyć się zbyt dużego hałasu wydobywającego się spod podwozia.
  • Zamontowany nowy układ hamulcowy z modelu sti – wszystkie części nowe, zaciski Brembo, tarcze, klocki.

Przed remapem został wymienione/zrobione:

-przepływomierz

-turbosprężarka

-uszczelki pokrywy zaworów oraz całego układu wydechowego.

-świece NGK PFR6G

-wąż łączący intercooler z turbosprężarką (y-pipe) z plastikowego na silikonowy renomowanej firmy.

Samochód bezwypadkowy. Wszystkie te modyfikacje wykonane były przy przebiegu około 60 tyś km

 

Takim opisem "zaatakował" :D mnie poprzedni właściciel. I jak się okazało była to prawda.

 

Po przyjeździe do domu samochód pojechał do MTS Dzierżoniów i tam zajął się nim Pan Marek.

Wymieniono:

rozrząd, paski klinowe, rolkę klimatyzacji, świece, oleje w silniku, skrzyni biegów i napędach pióra wycieraczek.

Po około miesiącu przyszła kolej na kompletne sprzęgło, tarcza docisk, koło zamachowe.

Aktualny przebieg 72000km

Jeździ super i jestem mega zadowolony. ale jeszcze klika tematów chciałbym w nim zrobić/poprawić.

Na przyszłość zaplanowane mam:

  • Rozpórka przednia górna
  • Wymienić stabilizatory na sztywniejsze
  • Wymienić gumy w zawieszeniu na poliuretany
  • Poprawić sprzęt grający (wymiana głośników i wygłuszenie drzwi)
  • Wymienić spojler na wyższy

A następne będzie STi :biglol:

Tak wygląda moja Bunia

post-12324-0-01706100-1368053048_thumb.jpg

post-12324-0-68497000-1368053062_thumb.jpg

post-12324-0-40433300-1368053098_thumb.jpg

post-12324-0-35507800-1368053121_thumb.jpg

post-12324-0-23703400-1368053142_thumb.jpg

post-12324-0-75976600-1368053183_thumb.jpg

post-12324-0-77072100-1368053446_thumb.jpg

Edytowane przez macias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macias, zaloz watek w nielegalu... B)

 

swietny spec.D Ci wyszedl ;) , gratki

Dziękuję :)

W nielegalu zaraz mnie obśmieją :biglol: Moje auto jest warte tyle co koła z oponami niektórych projektów tam umieszczonych :biglol:

Żeby wyglądał jak spec.D chyba nie powinienem zmieniać spojlera na wysoki, a nawet naleśnika wypadałoby zdjąć :)

Edytowane przez macias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macias super opis i ładne auto. Każdy idzie swoją drogą i to, że nie włożyłeś w swoje auto piedryliarda złotych nie jest równoznaczne z tym żeby nie pokazać fajnego auta w obszerniejszym temacie.

Ja z Twojego opisu skorzystałem bardzo bo mi przypomniałeś o firmie EL-TEC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej myślałem o nielegalu ale uznałem że mój samochód jest za bardzo zwykły i prawie seryjny. Ale pomyślę bo może w nielegalu ktoś by mi coś ciekawego podpowiedział czy doradzil w sprawie modyfikacji.

Dziękuję za zachętę i dobre komentarze :)

Edytowane przez macias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piaskos powiem Ci, że czytałem chyba większość wątków o STi z rocznika mojego zainteresowania i faktycznie te projekty budzą we mnie kurcze ogromny podziw, wielokrotnie zbierałem szczękę z biurka i podziwiam autorów takich projektów... ale nie wszyscy chcą modyfikować swoje auta aż tak znacznie. IMO sposób umieszczania tam opisów aut oraz kryteria nie przystają do czasów oraz faktu, że jest całą rzesza zakochanych w Subaru którzy właśnie posiadając takie auta spełniają swoje marzenia i chcą je pokazać, poprosić o pomoc, poczytać komentarze o tym co może być lepiej ale... każdy ma swój rozum i swoją drogę. To, że mamy różne podejścia jako ludzie czyni świat ciekawym, można się wiele nauczyć od innych :D

 

Wg mnie jedyna droga żeby zbierać kompleksowo informacje. Oczywiście są fora ogólne i techniczne ale przejrzenie tego wszystkiego jest bardzo czasochłonne, część informacji zdezaktualizowana, gdzieś indziej jeszcze spory...

 

macias, rób jak radzi H4lik, po Plejadach nasz albo wyrzucą albo zrobią odpowiedni dział :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to nie wiem czy dobrze zrozumiałeś co miałem na myśli.

 

Chodziło mi o to, że część ludzi uważa, że nielegal powinien być tylko dla tych co mają dużo $$$ i nakupia fruktów za Bóg wie ile.

A inni, co mają mniej kasy, mniejsze projekty są po prostu gorsi i powinni kupić forda czy VW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Piaskos, nie może być aż tak źle. Ja z chęcią czytam wątki niekawiorowe bo to jest też mój pułap cenowy ewentualnych modyfikacji, a pomysły w takich wątkach są rozmaite i inspirujące do działania. Że się komuś nie podoba ilość złotówek poświęconych na dowolny upgrade... czytać nie musi ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Piaskos, nie może być aż tak źle. Ja z chęcią czytam wątki niekawiorowe bo to jest też mój pułap cenowy ewentualnych modyfikacji, a pomysły w takich wątkach są rozmaite i inspirujące do działania. Że się komuś nie podoba ilość złotówek poświęconych na dowolny upgrade... czytać nie musi ^_^

 

Tru ! :)

 

Ja też tak uważam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macias, zaloz watek w nielegalu... B)

 

swietny spec.D Ci wyszedl ;) , gratki

Dziękuję :)

W nielegalu zaraz mnie obśmieją :biglol: Moje auto jest warte tyle co koła z oponami niektórych projektów tam umieszczonych :biglol:

Żeby wyglądał jak spec.D chyba nie powinienem zmieniać spojlera na wysoki, a nawet naleśnika wypadałoby zdjąć :)

i felgi srebrne powinny byc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...