Skocz do zawartości

Subaru Forester [SJ] (MY13=>MY19)


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Czyzby pojawil sie nowy konkurent dla FXT?  Wiem, ze cena nieco wyzsza, ale cos w tym jest co by moglo przechylic szale na strone Lexa. B)

 

http://www.lexus-polska.pl/car-models/nx/nowy-nx200t/index.tmex?utm_source=Onet_Podwojny_Panel_NX200t&utm_medium=FF&utm_campaign=NX200t#/SpecificationsOverviewNX200t

Też to zauważyłem i jest to w pewnym sensie konkurent, jednak bez jakichkolwiek aspiracji terenowych czy nawet 'Subariadowych'. Zresztą dynamika i Vmax gorsze od XT.

Jesli jednak chodzi o design zewnętrzny, wystrój wnętrz, czy jakość materiałów, foteli, tapicerki, mozliwości konfiguracji - cóż :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

.... Zresztą dynamika i Vmax gorsze od XT....

 

Ta dynamika to nie koniecznie - raz piszą 7.1 a gdzie indziej 7.0. Natomiast vmax 200 wygląda na pomyłkę przy takiej mocy. Ale jak się promocja skończy, to raczej niech się BMW obawia a nie Subaru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jesli jednak chodzi o design zewnętrzny, wystrój wnętrz, czy jakość materiałów, foteli, tapicerki, mozliwości konfiguracji - cóż :mellow:

 

 

Ale jak się promocja skończy, to raczej niech się BMW obawia a nie Subaru :)

Co do jakosci  i designu wnetrza Subaru jest daleko z tylu za konkurencją. Auta nie wygladaja juz tak zle jak kiedys , powiedzialbym nawet ze nowy Forek, XV, i impreza sa ladne i moga sie podobac. Czy to BMW ma sie obawiac- nie sadze. Ludzie kupuja japońskie auta m.in dlatego ze slyna z bezawaryjnosci. Nie kazdy potrzebuje tak zaawansowanego napedu awd jakim jest s-awd. Wystarczy zobaczyc ile jezdzi nowych rav-4-codziennie widze po pare egzemplarzy w przeciwienstwie do Subaru. Ten NX moze byc naprawde niezla alternatywa dla XT i zabrac Subaru klientów "zafascynowanych" japońska motoryzacja. W szczegolnosci ze przeciez nowy XT tez jest caly czas sprzedawany w cenie promocyjnej. W dodatku na zapytanie kolegow czym jezdzisz odpowiedz : jezdze lexusem- brzmi dumnie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bluźnij. Co może być fajnego w Tojocie?  :huh:  :unsure:  ;)

 

Jest to klasyczny przykład SUV-a,  którym była dyskusja w sąsiednim wątku. Jest ładny, ładnie wykończony, ale już z zewnątrz widać, że nie będzie w nim więcej miejsca niż w aucie klasy kompakt, zdolności terenowe skończą się pewnie na wyższym krawężniku (zwłaszcza w wersji z napędem na jedną oś), a zresztą szkoda byłoby go wytaplać w błocie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tego Forek zostanie na 300% w domu. On w środku jest prawie jak Forek,ale wykończenie środka to jednak inny level. Mnie niestety dotyka temat, że czasem ludzie patrzą czym szef firmy jeździ :( a niestety Forek dla laika to zwykle auto :(

Edytowane przez bukmacerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

że nie będzie w nim więcej miejsca niż w aucie klasy kompakt, zdolności terenowe skończą się pewnie na wyższym krawężniku (zwłaszcza w wersji z napędem na jedną oś), a zresztą szkoda byłoby go wytaplać w błocie.

do jazdy po miescie czy w trase nic wiecej do szczescia nie trzeba. A porzadne wykonczenie wnetrza cieszy oko. W dodatku mozesz sie  polansowac  takim wozem w Zakopcu :)

Jutro jak znajde czas podjade do salonu lexa na legnickiej obejrzec to cudo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do jazdy po miescie czy w trase nic wiecej do szczescia nie trzeba. A porzadne wykonczenie wnetrza cieszy oko.

Co do wykończenia - tu nie ma dyskusji. Ci z FHI co projektują fotele powinni u Lexusa odbyć przymusowe szkolenie :)

Co do reszty (napęd, uniwersalność - NX ustępuje FXT) - jednak nie każdy docenia technikę, czy zjeżdża z ubitych dróg, a nawet z asfaltu...

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Już wymieniasz MY13 na MY15?

 

Wymieniam Outbacka MY11 2.5i :)

 

Super, pochwal się potem porównaniem MY15 vs MY13.

 

Dla tego Forek zostanie na 300% w domu. On w środku jest prawie jak Forek,ale wykończenie środka to jednak inny level. Mnie niestety dotyka temat, że czasem ludzie patrzą czym szef firmy jeździ :( a niestety Forek dla laika to zwykle auto :(

Ja do tej pory myślałem, że to największa zaleta. W Szwajcarii szefowie firm jeżdżą Subaru, w tym pan Filipiak z Comarch-u.

 

do jazdy po miescie czy w trase nic wiecej do szczescia nie trzeba. A porzadne wykonczenie wnetrza cieszy oko. W dodatku mozesz sie  polansowac  takim wozem w Zakopcu :)

Jutro jak znajde czas podjade do salonu lexa na legnickiej obejrzec to cudo

Ja wolę się lansować białym XT-ekiem ze Świnią jak wjeżdżam na każdą zaspę w Zakopanem i parkuje tam, gdzie ten Lexus bałby się nawet podjechać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@,- Może Rav'ka ?  - Będzie taniej ;)
Ładny ten lex, jak większość Lexusów ale jak już kolega powyżej z napędem słabo a nawet jak już to szkoda takiej bulwarówki do taplania po bagnach :)

Nie za bardzo ogarniam ten temat lansu i bouncu, zawsze kupowałem auta takie jakie chciałem i twierdziłem że potrzebuję. 
Chciałem i potrzebowałem kombiaka - kupiłem praktycznego Japońsko/Angielskiego kombiaka, nigdy nie zastanawiałem się czy wyglądam w nim poważnie i czy mam +10 do zajebistości, choć pomalowałem w nim felgi na czarno, bo tak mi się podobało,i choć fejm miałem dobry ... 

to teraz kupiłem Suva bo chciałem mieć suva, bo jest wygodny a ja mam zapędy terenowe to się akurat nada a i przy okazji nie będę malował 3 razy przedniego zderzaka przez krawężniki. 

I tak się zastanawiam czy jestem bardziej zajebisty mając Subaru czy Lexa ? 

Lexa bym kupił tylko w wypadku gdy było by mnie na niego stać a po drugie potrzebował bym takiego wypasu jaki on proponuje, czyt: miał takie a nie inne wymagania dotyczące wnętrza i materiałów. 

Bo reszta nie jest warta aż takich pieniędzy.

Ale dla zajebistości i lansu bym go na pewno nie kupił i to też z dwóch powodów po pierwsze nie stać mnie na niego i jego utrzymanie, a po drugie źle bym się czuł skupiając na sobie wzrok ludzi dla których go kupiłem ... 

Edytowane przez Fortis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nawet jak już to szkoda takiej bulwarówki do taplania po bagnach

a xt za podobne $$ nie szkoda??? :) To AWD w nowych Toykach wcale nie jest takie zle jak wam sie wydaje panowie a w kazdym razie do wyjazdu z zaspy czy blota wystarczy. Tak naprawde zalety s-awd doceni tylko ten kto czesto smiga po bezdrozach , kopnym sniegu czy grzaskim terenie. A tak taki lex czy rav-4 na wyjezdzie na narty pare razy w roku spisze sie bdb. Ja kupujac auto wybralem Subaru bo chcialem miec najlepszy naped- ale nie kazdy go potrzebuje. Zreszta widac to na naszych drogach. Zauwazcie ile osob smiga rav-4'kami  czy crv a ile Subarakami

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

50 tyś - to spora różnica .

no faktycznie spojrzalem na najubozsza wersje z awd. Co nie zmienia faktu ze kosztuje ona tyle co xt platinum:) 

zeby doposazyc nx we wszystkie bajery ktore ma platinium trzeba wywalic sporo sporo gotowki i chyba wiecej niz 50k pln. Tak czy siak ja bym takiego nx nawet golasa przytulił :) Jezeli chodzi o SUV'a do 150k pln z takimi osiagami to bez watpienia xt'ek jest najlepszym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do lansu - wszystko zalezy od charakteru i typu czlowieka. Jeden potrzebuje posiadac rzeczy podkreslajace jego status spoleczny inny nie ma takiej potrzeby-. Znam paru wlascicieli naprawde dochodowych firm ( wszyscy to ludzie starej daty grubo po 60'tce) ktorzy smigaja autami pokroju stary opel corsa, stare musso  - za to ich dzieci smigaja niemieckimi limuzynami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie zdolności terenowe podobne, a fun z jazdy STI nieporównywalny.  :evil2:  ;)

 

 

Jako drugie auto, gydybm miał wywalić za NX AWD za min 181 000 zł, to wolałbym łyknąć STI'15. Olać spalanie, nikt by mi nie podskoczył na starcie spod świateł:

:biglol:;)

 

Wniosek jest jeden. Między światłami nie może być więcej niż jedna mila.  :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...