Skocz do zawartości

Subaru Forester [SJ] (MY13=>MY19)


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

To są całe lampy, trzy w jednym. Oryginalne p.mgielne z żarówką zostały zdemontowane i zastąpione lampami Osram.

 

No i wszystko jasne. Jakos nie do konca mi sie to widzi, moze jakby na zywo obejrzec wrazenia byly by inne. ;)

Czyli na razie szukamy Jakiejs zarowki P13Y, ktora wejdzie w oryginalna lampe bez problemow. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/72753-nowy-subaru-forester-my2013/page-366

 

Jedna strona do tyłu :)

 

Weszła bez problemu. Montowali w ASO Michalczewski i bardzo im się podobało.

Na stronie Osram'a znajdziesz dedykowane lampy do modelu auta. Pełnią funkcję lamp p-mgielnych, dziennych

i doświetlanie zakrętów przy włączonym kierunkowskazie.

 

Pozdrawiam

cewie

 

attachicon.gifDSC_0184.JPG

 

tak wygląda wyłączona lampa w biały dzień

ja zrozumiałem że Cewie właśnie takie zamontował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/72753-nowy-subaru-forester-my2013/page-366

 

Jedna strona do tyłu :)

 

Weszła bez problemu. Montowali w ASO Michalczewski i bardzo im się podobało.

Na stronie Osram'a znajdziesz dedykowane lampy do modelu auta. Pełnią funkcję lamp p-mgielnych, dziennych

i doświetlanie zakrętów przy włączonym kierunkowskazie.

 

Pozdrawiam

cewie

 

attachicon.gifDSC_0184.JPG

 

tak wygląda wyłączona lampa w biały dzień

ja zrozumiałem że Cewie właśnie takie zamontował...

 

 

Dzięki za odpowiedź. 

Pytałem ponieważ pogubiłem się w tym kto co i jak zamontował :)

A był byś na tyle uprzejmy żeby podać jakiś konkretny numer katalogowy np na PW :) albo tutaj? bo jakoś tego nie mogę zlokalizować

Pozdrawiam

Proszę bardzo.

 

http://www.osram.com/osram_com/news-and-knowledge/automotive-special/automotive-design-lamps---eye-catchers-with-that-stylish-look/automotive-lighting---stylish-and-trendy/fog-lights-retrofit-or-upgrade-to-led/ledriving-fog---led-fog-lights/index.jsp

 

Na powyższej stronie można znaleźć wykaz samochodów, do których dedykowane są lampy.

 

 

http://www.osram.pl/osram_pl/produkty/lampy/oswietlenie-pojazdow-i-rowerow/samochody/led-exterior-lighting/ledriving-fog/index.jsp

 

Lamy Osram zamontowali mi w salonie jeszcze przed odbiorem auta, tak że od pierwszych kilometrów świecą fantastycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za namiar, pewnie skorzystam :)

Rozumiem że doświetlanie zakrętów u ciebie działa bez problemowo ?

A Jak już to działa też na autostradowym, delikatnym uruchomieniu kierunków? 

pytam ponieważ na stronie producenta nie ma żadnej informacji o doświetlaniu :) 

 

 

Obszar zastosowań 
  • Światła do jazdy dziennej
  • Światła przeciwmgłowe
  • Nadaje się do pokładowych systemów zasilających 12 V i 24 V

Pozdrawiam

Edytowane przez Fortis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie :)
Tutaj jest pokazane jak wpinają się do Kierunkowskazów. 

Zapewne w jakimś celu natomiast już nie pokazali jak to działa w 2m:20sec

 

 

Znalazłem 

 

 

LEDriving FOG to pierwsze na rynku światła w technologii LED, które pełnią funkcję zarówno lamp do jazdy dziennej jak i przeciwmgłowych. Mają homologację ECE R19 F3 E1 na światła dzienne (RL), przeciwmgłowe (B), a także na dodatkową funkcję doświetlania zakrętów (K). Te ostatnie włączają się po uruchomieniu kierunkowskazu, poszerzając strumień światła o 30 do nawet 45 stopni. Światła dzienne wykonano w technologii LightGuide, która zapewnia jednolitą linię z niewidocznymi pojedynczymi punktami świetlnymi. Światła przeciwmgłowe i doświetlania zakrętów są także wykonane w technologii LED. Dzięki swoim rozmiarom lampy pasują do standardowych otworów na światła przeciwmgłowe o średnicy 90 mm.

Czyli nie musi być dodatkowego sterowania.

Edytowane przez Fortis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem manual z powyższego linku. Jednak jest to rozwiązane bardziej prymitywnie niż myślałem. Podłączają je bezpośrednio do kierunkowskazów.

Dziala jak działają kierunkowskazy. Jednak przy takim rozwiązaniu ingerujesz w układ elektryczny, co może być w razie problemów równoznaczne z utratą gwarancji (chyba że montuje to ASO i bierze na siebie ew. problemy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za namiar, pewnie skorzystam :)

Rozumiem że doświetlanie zakrętów u ciebie działa bez problemowo ?

A Jak już to działa też na autostradowym, delikatnym uruchomieniu kierunków? 

Pozdrawiam

Doświetlanie zakrętów działa bezproblemowo, tylko trochę mam śmiechu na drodze ekspresowej, bo jak włączę kierunek n/p przy wyprzedzaniu to świeci lewa lub analogicznie prawa lampa p-mgielna i gaśnie po kilku sekundach od wyłączenia kierunkowskazu. Pomaga to znacznie kierowcom przyklejonym do lewego pasa ruchu w dostrzeżeniu nadjeżdżającego z tyłu Forestera. :) 

Lecz funkcja doświetlania zakrętów działa tylko przy włączonych światłach mijania i mijania z drogowymi. 

 

Autostradowych kierunków mój model Forestera nie posiada jak i innych udogodnień występujących w moim11-to letnim Renault Vel Satis ;) 

 

Pozdrawiam

cewie 

Przeczytałem manual z powyższego linku. Jednak jest to rozwiązane bardziej prymitywnie niż myślałem. Podłączają je bezpośrednio do kierunkowskazów.

Dziala jak działają kierunkowskazy. Jednak przy takim rozwiązaniu ingerujesz w układ elektryczny, co może być w razie problemów równoznaczne z utratą gwarancji (chyba że montuje to ASO i bierze na siebie ew. problemy).

Moje lampy montowało ASO, a auto na gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra.! Cały czas kręcimy się w kółko bo już wyżej było napisane że nie pasują rozmiarowo do forestera od 2013r a ty masz MY12 więc sprawa zamknięta.

Dzięki za informacje i cierpliwość.

Pozdrawiam

Dokładnie tak jak pisze @Przemekka, do MY2013, też powinno pasować, chociaż jak jeszcze nie miałem swojego wolnego ssaka czyli rok temu, to na forum poruszne były te lampy i wtedy jeszcze do naszego rocznika nie było.

W PDF z w/w linku (reference guide) stoi jak byk, że pasują do Forestera SJ czyli od 2012 wzwyż.

Podobają mi się te lampy, myślę, że ich linia w kloszu pasowała by do lini pozycyjnej w Forku. Nie mogę się tylko przekonać do wcinania się w kable. Wiem, że hak się tak montuje, ale nadal jakoś...

Edytowane przez wilkor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A nie można by tego zrobić tak żeby ta "dzienna" żarówka w halogenach zapalała.razem z obramówką w światłach normalnych jako AUTO a jak się zciemni to Xenon ?

I to jest gud ajdia :)

 

Ten pomysł jest faktycznie bardzo dobry. Trzeba by moim zdaniem dopracować takie połączenie, aby dzienne świeciły się z pozycyjnymi (te ramki w reflektorach) ale bez przechodzenia tablicy rozdzielczej w tryb nocny oraz bez tylnych świateł i oświetlenia tablicy rejestracyjnej. Funkcja auto działałaby standardowo włączając światła mijania + ściemnienie deski rozdzielczej + tylne.

Generalnie zadanie dla ogarniętego elektryka dysponującego schematem elektrycznym instalacji. Ale pomysł uważam bardzo dobry :thumbup:

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skoro juz przy zarowkach sie krecimy to moze, ktorys z kolegow spotkal sie ostatnio z "WY21W Philips SilverVision"?

Nigdzie tego nie moge znalezc, a kilka sklepow z netu odpowiedzialo, ze nie maja i nie wiadomo kiedy beda. :mellow:

Nawet "wujek Google" nie jest w stanie pomoc, moze komus z Was sie w oczy gdzies rzucily?

Ze cztery sztuki by sie na auto nadaly, zawsze to zmiana na plus w wygladzie. B)

Dzieki za ewentualne info. :)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o LEDfogach Osrama dwie strony do tyłu, wyraźnie zaznaczyłem, że wszystko jest fajnie, oprócz tego, że NIESTETY nie pasują rozmiarowo do Forestera IV !

@@cewie ma III generację.

 

Fizycznie miałem LEDfogi Osrama, przymierzałem i jak napisałem - bez rzeźby nie wchodzą plug and play !

 

http://www.osram.pl/osram_pl/produkty/lampy/oswietlenie-pojazdow-i-rowerow/samochody/led-exterior-lighting/ledriving-fog/index.jsp

 

led-fog-and-daytime-running-light-kit-le

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o LEDfogach Osrama dwie strony do tyłu, wyraźnie zaznaczyłem, że wszystko jest fajnie, oprócz tego, że NIESTETY nie pasują rozmiarowo do Forestera IV !

@@cewie ma III generację.

 

Fizycznie miałem LEDfogi Osrama, przymierzałem i jak napisałem - bez rzeźby nie wchodzą plug and play !

 

Koledzy - cały wątek na ten temat już rozpocząłem kilka miesięcy temu - wówczas nie było takiego zainteresowania - ale warto spojrzeć!

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/71221-forester-xt-my-2013-a-%C5%9Bwiat%C5%82a-led/

 

Jeśli chodzi zaś o same LEDy - zakupiłem takie w ASO w wakacje - kilka fotek wrzuciłem w galerię wraz z komentarzem też jakiś czas temu

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/gallery/member/15606-jozef1972/

 

Reasumując - na pewno poprawiają wygląd XT -ale to co zauważyli inni - zdecydowanie pogorszona jest widoczność pojazdu!!!

I to nie tylko jeśli dodtąd używaliśmy świateł mijania ale też i tych fabrycznych dziennych...

 

To co każdy wrzuca na foto na forum - to zdjęcia z bliska lub wieczorową nocną porą - wóczas tak efekt jest znakomity!

 

Ale proszę spojrzeć na foto robione przez mnie z odległości ok 20-30m - wówczas widoczność jest już bardzo ograniczona....

 

Wszystko dlatego, że te Ledy:

 

- to są tylko małe lamki bez odbłyśników - więc moc świetlna niestety niewielka

- kształ ich montaż w skrzelach powoduje, iż zdecydowanie mocniej świecą na boki - tak 30 % bardziej niż normanie na przód - co powoduje, iż z daleka są mało widoczne - a dopiero z ostatnich metrów dla nadjeżdżającego samochodu - widać to też na moim foto...

 

Zatem mam używam - ale zadowolony nie jestem wcale - tym bardziej iż poszło na to ok 1200,00zł

 

Wcześniej kupiłem też takie dedykowane chińskie na Alieexpress - z odbłysnikiem i w kloszu - ala oryginał Subaru - tylko 7 -8 led

ale tam było jeszcze gorzej - bo dotarły do mnie już uszkodzone... więc tylko był problem z reklamacją i odsyłaniem - no i jeszcze brak faktury i część nieoryginalna a auto na gwarancji....

 

Co do zarówek Led P13W - owszem można je zastosować - ale tak naprawdę klosz jest nieprzystosowany do tego - brak odpowiedniej homologacji i w przypadku przeglądu technicznego lub szczegółowej kontroli drogowej - mogą być problemy....

 

Zatem generalnie trudno coś doradzić - każdy musi kombinować sam - pewnie po LF w 2017 - dzienne będą wreszcie korzystać z tych postojowych - tylko zostanie zwiększona ich wydajność - ale czemu nie można bylo tego zrobić od początku????

Edytowane przez jozef1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://m.aliexpress.com/item-desc/905378222.html

 

Te wydają się nie duże. Domyślam się, że problemem jest długość żarówki.

... nie tylko, długość nie powinna przekraczać 30mm od czerwonej uszczelki. Problemem jest jeszcze średnica czarnego cokołu przy tejże właśnie czerwonej uszczelce, jeśli jest większa niż 17-18mm to nie wejdzie w otwór reflektora dwufunkcyjnego w Forku IV. Padło pytanie o czynności przystosowujące żarówki P13W które poczyniłem ... właśnie zmniejszenie średnicy przez oszlifowanie tego czarnego cokołu do ok. 18mm ... reszta pasuje i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...