Skocz do zawartości

Subaru Forester [SJ] (MY13=>MY19)


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Kukson - dokladnie. Nie moga byc uzywane jako dzienne?

Wyżej masz odpowiedź. Wystarczy przeczytać.

Dodatkowo mogę Ci jeszcze powiedzieć, że możesz jeździć na pozycyjnych. Musisz tylko pamiętać, że na samych pozycjach jest inne podświetlenie kokpitu.

Nie wiem czy mozesz sobie na nich tak jezdzic bezkarnie, tych swiatel w dzien praktycznie nie widac! Co innego wieczorem czy np. w garazu. Ale w normalny dzien to policja moze stwierdzic brak wlaczonych swiatel. Pozatym wtedy swieca takze tylne pozycyjne oraz nie mozesz korzystac z trybu auto dla swiatel.

Dokładnie to chciałem napisać. Dziękuję.

Jak się człowiek uprze to pojedzie, ale jest dokładnie tak jak napisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem do niego pytanie. Myślałem po prostu, że wiesz. Nigdy się nie przyglądałem naszym halogenom , czy tam jest jedna żarówka odpowiadająca za jazdę dzienna i za halogeny, czy dwie żarówki. Sorry za tak tendencyjne pytanie.

Pewnie o mnie mowa :-) Przepraszam ale nie potrafiłem wstawiać zdjęć na forum. 

W Mitsubishi ASX i Outlander mamy IDENTYCZNY reflektor dwufunkcyjny jak w Foresterze XT. Jedna z żarówek to dzienna P13W. Dostepne na rynku nie mieszczą się w otworze reflektora i wymagają delikatnej obróbki.

Jasność świecenia nie powala ale odbłyśnik dla żarówki dziennej  nie jest zbyt duży. Temperatura barwowa za to zupełnie inna i widoczność silnie wzrosła.

Miłej zabawy :-)

post-14810-0-46864900-1415280851_thumb.jpg

post-14810-0-30401200-1415281319_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jasność świecenia nie powala ale odbłyśnik dla żarówki dziennej nie jest zbyt duży. Temperatura barwowa za to zupełnie inna i widoczność silnie wzrosła. Miłej zabawy :-)

 

mnie się  podoba bardziej niż te ledy w skrzelach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

 

 

To co jest montowane, to wariacje ASO, lub indywidualne zabiegi.

Nie. Oferowane jest lokalne rozwiązanie z homologacją ( dostępne w każdym ASO)

 

Pozdrowienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To co jest montowane, to wariacje ASO, lub indywidualne zabiegi.

Nie. Oferowane jest lokalne rozwiązanie z homologacją ( dostępne w każdym ASO)

 

Pozdrowienia

Być może użyłem zbyt dużego skrótu myślowego.

Nie są to w każdym razie te ledy które występują w katalogu akcesoriów z Japonii, one nie mają homologacji. SIP zrobił co mógł by nam pomóc.

 

Wysłałem do niego pytanie. Myślałem po prostu, że wiesz. Nigdy się nie przyglądałem naszym halogenom , czy tam jest jedna żarówka odpowiadająca za jazdę dzienna i za halogeny, czy dwie żarówki. Sorry za tak tendencyjne pytanie.

Pewnie o mnie mowa :-) Przepraszam ale nie potrafiłem wstawiać zdjęć na forum.

W Mitsubishi ASX i Outlander mamy IDENTYCZNY reflektor dwufunkcyjny jak w Foresterze XT. Jedna z żarówek to dzienna P13W. Dostepne na rynku nie mieszczą się w otworze reflektora i wymagają delikatnej obróbki.

Jasność świecenia nie powala ale odbłyśnik dla żarówki dziennej nie jest zbyt duży. Temperatura barwowa za to zupełnie inna i widoczność silnie wzrosła.

Miłej zabawy :-)

Po pierwsze, dziękuję.

Po drugie, czy mógłbyś powiedzieć na czem polega drobna obróbka w Twoim wypadku?

Po trzecie, jakiej firmy kupiłeś żarówkę?

Edytowane przez wilkor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To co jest montowane, to wariacje ASO, lub indywidualne zabiegi.

Nie. Oferowane jest lokalne rozwiązanie z homologacją ( dostępne w każdym ASO)

 

Pozdrowienia

Być może użyłem zbyt dużego skrótu myślowego.

Nie są to w każdym razie te ledy które występują w katalogu akcesoriów z Japonii, one nie mają homologacji. SIP zrobił co mógł by nam pomóc.

 

Hmm, to dziwne. Jakoś na stronie foresterlive.com gdzie jeżdżą ewidentnie japońską wersją forka też mają ledy w skrzelach - tyle że po 4 szt. Co do innych europejskich dealerów (jak rozważałem zakup przez brokera) też normalnie dostałem katalog z akcesoriami i tam ledy były normalnie wyszczególnione i wycenione.

Co do urody to co się komu podoba - mi osobiście przypadły do gustu. Pewnie gdyby w kloszach te pozycyjne świeciły mocniej i nadawały się do jazdy dziennej w opcji auto (czyli automatyczne włączanie świateł jak się zciemni, lub w garażu/tunelu) też bym nie montował w skrzelach. Co do samych ledów czy to w skrzelach czy jazdy na halogenach przerobionych na ledy zastanawia mnie tylko jedna najważniejsza rzecz - ile przez takie rozwiązanie jestem mniej widoczny. Nie da się ukryć, że jazda na ledach w skrzelach czy halogenach stwarza większe niebezpieczeństwo w dzień. Zawsze samochód jadący na normalnych światłach mijania jest lepiej widoczny czy to w lusterku, czy kątem oka (tak wiem oko nie ma kąta :)) nadjeżdżający np. z boku. Dlatego zastanawiam się czy wogóle w okresie jesienno-zimowym nie używać świateł mijania i dziennych razem by być po prostu lepiej widocznym.

 

Pozdrawiam, promil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wysłałem do niego pytanie. Myślałem po prostu, że wiesz. Nigdy się nie przyglądałem naszym halogenom , czy tam jest jedna żarówka odpowiadająca za jazdę dzienna i za halogeny, czy dwie żarówki. Sorry za tak tendencyjne pytanie.

Pewnie o mnie mowa :-) Przepraszam ale nie potrafiłem wstawiać zdjęć na forum. 

W Mitsubishi ASX i Outlander mamy IDENTYCZNY reflektor dwufunkcyjny jak w Foresterze XT. Jedna z żarówek to dzienna P13W. Dostepne na rynku nie mieszczą się w otworze reflektora i wymagają delikatnej obróbki.

Jasność świecenia nie powala ale odbłyśnik dla żarówki dziennej  nie jest zbyt duży. Temperatura barwowa za to zupełnie inna i widoczność silnie wzrosła.

Miłej zabawy :-)

 

A nie można by tego zrobić tak żeby ta "dzienna" żarówka w halogenach zapalała.razem z obramówką w światłach normalnych jako AUTO a jak się zciemni to Xenon ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że można. Kwestia podłączenia. Nie znalazłem na razie schematu elektrycznego od forka, tylko czy to ma sens? Ja osobiście jeżdżę na włączonych światłach mijania cały czas i jestem widoczny, dziennych nie używam bo jak dla mnie są słabe. Myślę że FHI bardziej by mogło się postarać w kwestii świateł dziennych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jakby rzezby za duzej nie bylo to te P13W daly by rade, wreszcie jakiejs normalnej barwy swiatlo, a nie to co te oryginalne "swieczki" w oprawkach daja. Jakby bylo wiadomo czy to da sie przeprowadzic bez wiekszych problemow to dalbym w serwisie przy odbiorze autka, zeby zalozyli. ;)

A propos moglibyscie mi podac symbol zarowki, ktora obsluguje swiatla drogowe (dlugie), bo ta tez chyba srednio ciekawie swieci, jesli chodzi o barwe (a nie mam dostepu do instrukcji, z kolei boje sie, ze kanadyjska moze mnie w blad wprowadzic). Zawsze irytowaly mnie auta wyposazone w "ksenony" gdy w momencie wlaczenia dlugich bylo widac zolte swiatlo. <_<

 

Moge sie tez pochwalic, ze (jesli nic sie nie obe..a) to za jakies 10 dni tez juz bede FXT hulal.

A taka slicznotka jak na fotkach na mnie czeka. :D

 

post-7411-0-86757700-1415292185_thumb.jpg

 

post-7411-0-77593400-1415292394_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

swiatla drogowe (dlugie), bo ta tez chyba srednio ciekawie swieci,

 

Piszesz "chyba", znaczy nie widziałeś jak świecą?

 

Ja nie narzekam. Wręcz przeciwnie. Świecą naprawdę przyzwoicie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jakby rzezby za duzej nie bylo to te P13W daly by rade, wreszcie jakiejs normalnej barwy swiatlo, a nie to co te oryginalne "swieczki" w oprawkach daja. Jakby bylo wiadomo czy to da sie przeprowadzic bez wiekszych problemow to dalbym w serwisie przy odbiorze autka, zeby zalozyli. ;)

A propos moglibyscie mi podac symbol zarowki, ktora obsluguje swiatla drogowe (dlugie), bo ta tez chyba srednio ciekawie swieci, jesli chodzi o barwe (a nie mam dostepu do instrukcji, z kolei boje sie, ze kanadyjska moze mnie w blad wprowadzic). Zawsze irytowaly mnie auta wyposazone w "ksenony" gdy w momencie wlaczenia dlugich bylo widac zolte swiatlo. <_<

 

Moge sie tez pochwalic, ze (jesli nic sie nie obe..a) to za jakies 10 dni tez juz bede FXT hulal.

A taka slicznotka jak na fotkach na mnie czeka. :D

 

attachicon.gifIMG_1794.jpg

 

attachicon.gifIMG_1797.jpg

Gratulacje.

Grill obklejałeś czy można zamówić taki garfitowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ireq

 

Gratki. Wygląda super. Dokładnie w taki sam zestaw (kolor + sport grill) bym uderzał przy ewentualnym kupnie. Moim zdaniem wygląda najlepiej ponieważ przy lakierze 61K metalowe elementy nadwozia fajnie zgrywają się z matowymi plastikami (szczególnie z progami). Proponuję dodać jeszcze mały element jak na poniższych fotach. Duuuużo daje! ;)

 

 

post-5523-0-71858500-1415293604_thumb.jpg

post-5523-0-36930900-1415293619_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Faktycznie jakby rzezby za duzej nie bylo to te P13W daly by rade, wreszcie jakiejs normalnej barwy swiatlo, a nie to co te oryginalne "swieczki" w oprawkach daja. Jakby bylo wiadomo czy to da sie przeprowadzic bez wiekszych problemow to dalbym w serwisie przy odbiorze autka, zeby zalozyli. ;)

A propos moglibyscie mi podac symbol zarowki, ktora obsluguje swiatla drogowe (dlugie), bo ta tez chyba srednio ciekawie swieci, jesli chodzi o barwe (a nie mam dostepu do instrukcji, z kolei boje sie, ze kanadyjska moze mnie w blad wprowadzic). Zawsze irytowaly mnie auta wyposazone w "ksenony" gdy w momencie wlaczenia dlugich bylo widac zolte swiatlo. <_<

 

Moge sie tez pochwalic, ze (jesli nic sie nie obe..a) to za jakies 10 dni tez juz bede FXT hulal.

A taka slicznotka jak na fotkach na mnie czeka. :D

 

attachicon.gifIMG_1794.jpg

 

attachicon.gifIMG_1797.jpg

Gratulacje.

Grill obklejałeś czy można zamówić taki garfitowy?

 

Pozwolę sobie odpowiedzieć równolegle z @Ireq

 

Ten grill dostępny jest w sklepie:

http://www.sklep.subaru.pl/pl/p/Atrapa-chlodnicy%2C-grill/478

 

Cena (bez montażu!) moim zdaniem przegięta. Poszperałem w necie i można taki sam dostać z przesyłką za prawie 1/2 ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Faktycznie jakby rzezby za duzej nie bylo to te P13W daly by rade, wreszcie jakiejs normalnej barwy swiatlo, a nie to co te oryginalne "swieczki" w oprawkach daja. Jakby bylo wiadomo czy to da sie przeprowadzic bez wiekszych problemow to dalbym w serwisie przy odbiorze autka, zeby zalozyli. ;)

A propos moglibyscie mi podac symbol zarowki, ktora obsluguje swiatla drogowe (dlugie), bo ta tez chyba srednio ciekawie swieci, jesli chodzi o barwe (a nie mam dostepu do instrukcji, z kolei boje sie, ze kanadyjska moze mnie w blad wprowadzic). Zawsze irytowaly mnie auta wyposazone w "ksenony" gdy w momencie wlaczenia dlugich bylo widac zolte swiatlo. <_<

 

Moge sie tez pochwalic, ze (jesli nic sie nie obe..a) to za jakies 10 dni tez juz bede FXT hulal.

A taka slicznotka jak na fotkach na mnie czeka. :D

 

attachicon.gifIMG_1794.jpg

 

attachicon.gifIMG_1797.jpg

Gratulacje.

Grill obklejałeś czy można zamówić taki garfitowy?

 

 

 

Oryginalny Subaru, tani w morde nie byl, ale mysle, ze warto bylo. ;)

@Ireq

 

Gratki. Wygląda super. Dokładnie w taki sam zestaw (kolor + sport grill) bym uderzał przy ewentualnym kupnie. Moim zdaniem wygląda najlepiej ponieważ przy lakierze 61K metalowe elementy nadwozia fajnie zgrywają się z matowymi plastikami (szczególnie z progami). Proponuję dodać jeszcze mały element jak na poniższych fotach. Duuuużo daje! ;)

 

Milo mi, ze sie autko podoba w takiej konfiguracji kolorystycznej. Sam go jeszcze na zywo nie widzialem, ale mysle, ze bedzie dobrze. :D

Nie naleze niestety do tych co znaczkiem (w tym wypadku STI) dodaja mocy swemu pojazdowi. :P  Ale gdyby do tego co jest dodac program "japonski" (na 100 oktanowe paliwko) plus troche ich hardware'u to juz by bylo cos. :)

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie o światłach dziennych, to pozwolę sobie zamieścić świeżutkie zdjęcia.

 

światła pozycyjne

attachicon.gifDSC_0185.JPG

 

światła dzienne led Osram

 

attachicon.gifDSC_0186.JPG

 

światła mijania

 

attachicon.gifDSC_0187.JPG

 

mijania i drogowe

 

attachicon.gifDSC_0188.JPG

 

Pozdrawiam

cewie

 

Czesc cewie te "dzienne led Osram" to co to konkretnie jest za zarowka? I czy weszla do oprawy dzienne/przeciwmgielne bez problemu?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/72753-nowy-subaru-forester-my2013/page-366

 

Jedna strona do tyłu :)

 

Weszła bez problemu. Montowali w ASO Michalczewski i bardzo im się podobało.

Na stronie Osram'a znajdziesz dedykowane lampy do modelu auta. Pełnią funkcję lamp p-mgielnych, dziennych

i doświetlanie zakrętów przy włączonym kierunkowskazie.

 

Pozdrawiam

cewie

 

post-16194-0-00327600-1415311452_thumb.jpg

 

tak wygląda wyłączona lampa w biały dzień

Edytowane przez cewie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Weszła bez problemu. Montowali w ASO Michalczewski i bardzo im się podobało. Na stronie Osram'a znajdziesz dedykowane lampy do modelu auta. Pełnią funkcję lamp p-mgielnych, dziennych i doświetlanie zakrętów przy włączonym kierunkowskazie.

 

Ale ty tylko wymieniłeś żarówkę tak ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...