Skocz do zawartości

Trójmiejskie spoty


Bergen

Rekomendowane odpowiedzi

a niumen'a pytałeś? ZTCW jest w Wawie :roll:

 

no pytałem, prawie wyszło.

ktoś tu niedługo jedzie do 3city. odpisali Ci na warszawskich spotach.

 

Co do ASO w Gdańsku - części zawsze mam w przyzwoitych cenach, czy jak kupowałem do GT czy teraz do Forka.

Co do robocizny to nie wiem, ale ten pan Marek wydaje się sensowny, ale to na razie "pierwsze wrażenie" - zobaczymy, jak im się uda z 'customowym' ABS-em w Forku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atmosfera w ASO faktycznie spoko, zaprosili mnie na halę, super się gadało...potem wyszedłem zadzwonić, wypiłem kawę, oni skończyli i wyjechałem...pod garażem patrzę a wszystko utaplane w smarze do przegubów, spadła źle założona przez nich osłona...szkolny błąd bo nie założyli opasek w tych miejscach co trzeba tylko obok...załamałem się. Liczę na to że poziom usług się zmieni bo czasem potrzebuję zrobić coś na szybko i fajnie by było mieć zaufanie do prawdziwego autoryzowanego serwisu z kompetentną obsługą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czepiacie się :mrgreen:

 

coś mi brżeczął oprzy kolektorach - kukam a tam wudzę przerdzewała punkty mocowania, pojechałem do aso abu to potwierdzić - potwierdzone - a co taki ze mnie spec :mrgreen: 8)

 

po n tyg przuszła osłona

 

o dziwo nie przestało brzęczeć :shock:

 

w niedzięlę w ramach poszukiwań łomotów odkryłem że zgodnie z mojąsugestią wyminili dolną osłonę ale klient nic nie mówił o górnej :?

 

IMGP7332.jpg

 

"robimy dokładnie tak jak chce klient" To, że problem pozostał to inna sprawa. Po tym jak to zobaczyłem Wkur :evil::evil::evil::evil: się okrutnie. Rozwierciłem te przerdzewiałeotwory aby nie obijały ię o mocowania na kolektorze

 

co do dolnej osłonu

 

była krzywa fabrycznie, opierała się o lambdę oraz o kolektor wiec też dzwoniła - Oczywiście ja potrafiłem ją "poprawić"

 

no wkurw na maxa. Gdyby nie to, że na dzisiaj miałem ostateczny termin na znalezienie źródła stuków więcej nie pojadę. CHCESZ MIEĆ ZROBIONE DOBRZE TO ZRÓB TO SAM.

 

mam lekko przypoconą miskę przy filtrze oleju - generalnie sucho ale widac tą plamę - nie miem czy to upaćkali przy wyminie oleju czy coś omyka

 

to samo przy osłonie rozrządu tam gdzie się dolewa olej. Fakt, czasem nie idealnie trafię i nieszczęśliwie potrafi conieco uciec no i nie wiem czy coś tam może ciec olej przy rozrządzie czy nie - kazałem sprawdzić. Plam olejowych nie zostawiam. Jak nic nie znajdą szukam alternatywnego serwisu :evil:. Do aso tylko na przeglądy (dla historii serwisowej) ale bez, żadnych dodatkowych prac chyba, że nie da się inaczej.

 

tak mnie wkur :evil::evil::evil:

 

Kropek, jak nie brzęczy auto dużo lepiej jeździ.

 

Pozdrawiam

 

-- 28 wrz 2010, 09:11 --

 

aha i jeszcze jeden wkurw :evil::evil::evil::evil:

 

jakiś przewód ciśnieniowy (klima?) opera się o osłonę turbo. Jest osłona wytłuczona plus przewód jest tam dość mocno sfatygowany.

 

i jak ja mam się nie wściekać?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CHCESZ MIEĆ ZROBIONE DOBRZE TO ZRÓB TO SAM.

 

Tego się trzymam od początku. Po doświadczeniach z mechanikami naprawiającymi moje poprzednie auta nie wyobrażałem sobie, że jakiś dzięcioł robi mi coś przy aucie na odpie...... :roll:

Jedynie silnik zostawiłem fachowcowi i ogarnął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z sugestia kropkowicza (dzieki, kropkowicz) przenoesze pytanie do watku 3Miejskiego: Jezeli macie dobre doswiadczenia z trojmiejskim serwisem, majacym doswiadczenie w porzadnym zajeciem sie audio w Legacy, bylbym zobowiazany za wskazanie namiarow. Dzieki z gory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecano mi serwis na Kubusia Puchatka w Gdańsku

 

Z pewnością serwis godny polecenia, ale z tego co się orientuję najdroższy w Trójmieście...

 

Kubusia (ARAT) przecwiczylem przy okazji innego auta: praca raczej staranna, ale: ceny jakies 150% wyzsze niz w innych (niegarazowych) serwisach, poza tym - jezeli trafimy do nich z zaplanowanym budzetem - postaraja sie sprzedac nam jak najdrozszy sprzet, niekoniecznie szukajac optymalnego rozwiazania (kilka lat temu dla Forstera i budzetu na poziomie 2.5 k pln zapropnowali mi w tej cenie wymiane glosnikow we wszystkich drzwiach na DLS-y czy inne podobne z gornej polki - i kropka. Na moje pytania o wyprowadzenie z radia sygnalu niskonapieciowego, wzmacniacz zewnetrzny i jakis sub w bagazniku sympatyczny pan powiedzial ze w wyprowadzanie sygnalu niskonapieciowego, to raczej sie nie bawia - a juz w zadnym razie nie w takich cenach... W koncu Forestera robili mi jacys ludzie z Chwarzna - ktiorych juz tam nie ma - i w kwocie 2 k zlotych zmiesciolem sie z wymiana glosnikow w przednich drzwaich, wyciagnieciem sygnalu niskonapieciowego, wzmacniaczem i 25 subem sinuslive w miare porzadnie wsadzonym w miejscu oryginalnego suba foresterowego. Bylo calkiem ok, i zdecydowanie bardziej optymalnie niz propozycja z Kubusia.

 

-- 28 wrz 2010, o 18:03 --

 

Ja od dłuższego czasu planuję coś zrobić w OBKu, ale nie mogę się zebrać.

 

Aga: przecwicze i - o ile nie dopadnie mnie agresywna skleroza - dam znac, jak wyszlo. Podobna architektura (bo tez kombi) - wiec moze moje obserwacje Ci sie przydadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga: przecwicze i - o ile nie dopadnie mnie agresywna skleroza - dam znac, jak wyszlo. Podobna architektura (bo tez kombi) - wiec moze moje obserwacje Ci sie przydadza.

Trzymam za słowo, mam nadzieję, że nie zapomnisz :wink: 8)

W środku OBK i Legacy to to samo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Autoradzie, zamiast pomóc mi zdiagnozować / naprawić rozwaloną instalację antenową radia (prawdodobnie albo antena, albo wzmacniacz, albo kabel antenowy nie działają) zaproponowali mi antenę zewnętrzną.

 

A prosiłem o zdiagnozowanie i naprawę tego co jest, a nie bylejakie rozwiązanie problemu.

Zapłaciłem 20 zł za "diagnozę" i odjechałem z niedziałającym radiem. Dziękuję, wolę sam się pomęczyć, znaleźć czas (swój i kogoś chętnego do pomocy) i naprawić, co się popsuło. Jak będę chciał alternatywną antenkę, byleby szybko "spławić klienta", to nie potrzebuję firmy, sam sobie kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No się nie dziw, że Cię spławili jak z jakąś popierdółką przyjechałeś. Jakbyś powiedział, że masz do zainwestowania parę kawałków w jakieś fajne audio, to zainteresowanie byłoby na pewno bardzo duże :D A tak na serio, to - jak pisałem - tylko kiedyś słyszałem, że niby są ok. Widać, że przynajmniej czasem tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się pobawiliśmy z tym wzmacniaczem i raz było lepiej raz gorzej. kabloteka wyglądała ok.

zabrakło specjalistycznego sprzętu do pomiaru mocy sygnału 'antenowego' w kablu, żeby znaleźć usterkę.

tzd, parę stacji w końcu wyłapaliśmy, czy się znów pogorszyło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzd, parę stacji w końcu wyłapaliśmy, czy się znów pogorszyło?

jak gmerałeś przy kabelkach z tyłu to łapanie sygnału było najlepsze. po wyjeździe za bramę się pogorszyło.

generalnie jest tak:

jak dotykam radia, to sygnał jest lepszy.

mam nastrojone 103FM i 96.4FM i nawet czasem bez szumów gra- do pracy i z powrotem jest w miarę spoko :)

jak padał deszcz i włączyłem wycieraczki, to rytmicznie radio szumiało, lub łapało sygnał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dotykam radia, to sygnał jest lepszy...

jak padał deszcz i włączyłem wycieraczki, to rytmicznie radio szumiało, lub łapało sygnał :D

Tomek - jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś to sprawdź dokładnie złączki radia, chodzi głównie o "dobrą" masę.

Może psiknij trochę preparatu do poprawiania kontaktów elektrycznych, sprawdź wiązkę nie tylko przy radiu ale jak możesz to dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dotykam radia, to sygnał jest lepszy...

jak padał deszcz i włączyłem wycieraczki, to rytmicznie radio szumiało, lub łapało sygnał :D

Tomek - jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś to sprawdź dokładnie złączki radia, chodzi głównie o "dobrą" masę.

Może psiknij trochę preparatu do poprawiania kontaktów elektrycznych, sprawdź wiązkę nie tylko przy radiu ale jak możesz to dalej

 

dzięki, jak będę zasiadał do kompleksowego dnia z radiem, to spoko - chociaż myślę, że ma to ścisły związek z tym, że odbiór odbywa się de-facto bez anteny :) lub bez wzmacniacza antenowego... nie znam się na tym :)

btw. jak jesteś w Gdańsku to może dałoby radę ogarnąć od Ciebie przepływkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...