Skocz do zawartości

Hamulce - klocki, tarcze itp.


Patryk55XL

Rekomendowane odpowiedzi

JA miałem dwa razy CL i się posypały, odp fr że nie wyczyściłem tarczy było za 1 razem, za drugim podobnie tarcza była nowa i ponad 2 tys w dupę ... słabe podejście ...

 

Bodek nic Ci nie ujmując Ty nie wywiązałeś się odp z felg w moim przypadku, tylko odesłałeś dalej gdzie zapłaciłem normalną cenę , czyli twój bon rabatowy 4000zł był warty tyle co funt kłaków i nigdy nic nie zobaczyłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie opanujcie sie...

spam za spamem, ten wątek o hamulcach ma 27 stron, jakby wyciąć ten spam (czego mody nie robią nie wiem czemu),

to zostałoby treści może z 5 stron,

jestem czytelnikiem, chcę się coś dowiedzieć z doświadczeń i wiedzy userów, a 80% postów to spam i czat przez który się cieżko przebić do wartościowych treści..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie opanujcie sie...

spam za spamem, ten wątek o hamulcach ma 27 stron, jakby wyciąć ten spam (czego mody nie robią nie wiem czemu),

to zostałoby treści może z 5 stron,

jestem czytelnikiem, chcę się coś dowiedzieć z doświadczeń i wiedzy userów, a 80% postów to spam i czat przez który się cieżko przebić do wartościowych treści..

 

Oo dobrze prawi :!: Spamerom śmierć :!: :P:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, mam konkretne pytanie

 

czy OEM tarcza hamulcowa wytrzyma współpracę z DS2000. To samo pytanie dot tylnej tarczy.

 

hamulec to zacisk z WRX 4pot i 2 pot

 

Pozdrawiam

 

-- 13 gru 2010, 12:17 --

 

w necie znalazłem taki test

jednak co ferodo DS to ferodo DS

 

EBC, też super

 

testhamulcw.png

 

źródło

http://tuningmania.pl/tuning&serwis/por ... naczej.htm

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, mam konkretne pytanie

 

czy OEM tarcza hamulcowa wytrzyma współpracę z DS2000. To samo pytanie dot tylnej tarczy.

 

hamulec to zacisk z WRX 4pot i 2 pot

 

Pozdrawiam

OEM tarcze b. dobrze wytrzymuja nawet DS2500 (lekkie pojezdzawki oraz dynamiczna jazda "cywilna" :) )

w obu Subarakach mam taki zestaw i imho jest to calkiem dobre rozwiazanie... tarcze cale, nic sie z nimi nie dzieje, a hamuje jak dla mnie calkiem niezle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytrzymają spokojnie. Ja po oemowych klockach Jurid zapodałem DS Performance (czyli dawne DS2000) i specjalnie różnicy nie było (może minimalnie na korzyść Ferodo). Później kupiłem OMP Road&Sport i były wyraźnie gorsze przy hamowaniu z wyższych prędkości. Teraz poginam na CL RC5+ i jest mega 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz poginam na CL RC5+ i jest mega

 

http://www.seriouslylotus.com/index.php ... ipers.html

takie coś?

na zwykłych tarczach?

 

a po oemowych klockach Jurid zapodałem DS Performance (czyli dawne DS2000) i specjalnie różnicy nie było

 

martwisz mnie :|

 

jaki zacisk?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.seriouslylotus.com/index.php ... ipers.html

takie coś?

na zwykłych tarczach?

 

Tak, takie coś :) Tarcze Brembo gładkie w STi.

 

martwisz mnie :|

 

jaki zacisk?

 

Złoty zacisk w STi. Nie ma się co martwić :) Może jakiś bardziej doświadczony/wyczulony kierowca zauważy większą różnicę, ale wg mnie w normalniej jeździe jest tak jak napisałem wyżej. Pomiarów co do drogi hamowania nie robiłem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JJacek: miałem OMP Road&Sport w STi i.......więcej ich mieć nie będę :mrgreen: dla mnie to pomyłka w takim aucie, chyba że ktoś nie przekracza 60-70km/h.

Do budżetowego auta o niskiej masie może bym zaryzykował, zależy też jak jeździsz - skoro w takim autku masz 140KM to pewnie już jakoś się odpycha :)

Dzięki za info. Na razie zostały zamówione, najwyżej szybko się skończą. Po R&S jest jeszcze 971C Racing Brake Pads i one kosztują ~380 zł przy obecnym kursie funta. Brak wykresu, tylko taki opis:

Friction coefficient: very high (0.48). Friction stability: uniform throughout a wide temperature range (100° to 800° C).

Poczytałem na forach w UK, tam wszyscy jeżdżą na DS3000 z przodu i na standardzie z tyłu, no ale to już zupełnie inna półka cenowa. No i taki komentarz znalazłem odnośnie road legal DS3000:

I can't see the cops taking your wheel off "Ello ello whats all this then? Have you got DS3000 pads in here-you're nicked you slaaaagg!!"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się długo oczekiwane sportowe klocki Ferodo DS2500

 

teraz niech się pałują :evil:

 

po to kupiłem cały setup zacisków 4pot + 2pot z wrx aby mieć spory wybór.

 

mam nadzieję, że to zniweluje lag pomiędzy depnięciem a rozpoczęciem hamowania, u mnie trwa to wieki :evil:

 

w sobotę będzie założony nowy setup plu s dotarcie i zobaczymy co z tego wyjdzie :idea:

 

Co do ds 3000 to też sluszłem że to pilnik na tarcze

 

Leszek mówi że nie widać specjalnej rożnicy pomiędzy ds2000 a DS 2500 a podobno już DS2500 lubi podgryzać tarczę

 

Co do teorii apropos "tył olac" to się nie mogę zgodzić. Przy ciężkiej pracy przodu uślizgują się opony i całą skuteczność zabija ABS. Aby odciążyć przód, tył mógłby pomóc :|

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do teorii apropos "tył olac" to się nie mogę zgodzić. Przy ciężkiej pracy przodu uślizgują się opony i całą skuteczność zabija ABS. Aby odciążyć przód, tył mógłby pomóc :|

Pozdrawiam

Nie wiem czy to akurat odnośnie mojego postu, ale ja pisałem w kontekście mojego auta czyli małego kompakta FWD ważącego ~980kg. Podejrzewam, że rozkład masy przód/tył jest gorszy niż w Subaru, dlatego tył w takim aucie nie pracuje tak mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję, że to zniweluje lag pomiędzy depnięciem a rozpoczęciem hamowania, u mnie trwa to wieki

 

Adaś, przewody hamulcowe zostawiłeś seryjne, gumowe ? Jeżeli tak, to zmień na oplot, lag zniknie.

 

Sam jeżdżę na identycznym setupie hamulcowym i na opóźnienia w reakcji hamulca nie narzekam.

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek_67,

 

jadę po całości :twisted:

 

peny komplet goodcośtam w oplocie przód i tył, tarcze przód od ferodo i tył te które dostałem z zaciskami (minimalny rant) plus ds2000 przód i tył.

 

założyłem od Leszka: brembo tarcze i klocki ds2000 do darmowozu i się diagnosta na badaniu hamulców prawie zabił.

 

Śmiechu co nie miara ale facet był poważnie poobijany. Przed DS miałem oem. Różnica na korzyść DS2000 jest katastrofalna. Nie da się tego opisać - trzeba poczuć :mrgreen:

 

chciałbym aby forek chociaż trochę szybciej reagował na depnięcie hamulca w trybie "awaryjnym"

 

oczywiście w obu autach rbf660

 

pozdrawiam

 

offtop

Diagnosta wziął mały rozpęd aby sprawdzić skuteczność hamulców na płytach, oczywiście bez pasa. Przyspieszył depnął, stilo stanęło dęba plus śliska skóra na siedzeniach i facet się dupskiem ześlizgnął i zarył głową w kierownicę. Potem miał pretensje co to za hamulce i czy są legalne :mrgreen:

 

-- 14 gru 2010, 10:59 --

 

aha, zakładam żelastwo w sobotę z niumenem. Jak będzie wszystko pasować (chyba mam problem z adapterem tył) to wtedy wymiana tarcz, klocków i przewodów.

 

kupiłem takie coś

 

zaciski.jpg

 

1600pln za całość. Świeżo ściągnięte z auta, stan tłoczków i gumek super.

 

wada i nie wada - kolor

 

nie wada - żonie się podoba

wada - rzucają się w oczy

 

Pozdrawiam dzięki za zainteresowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1600pln za całość. Świeżo ściągnięte z auta, stan tłoczków i gumek super.

 

Mega okazja (cena :shock: :idea: ), gratuluję zakupu i gustu małżonki - kolor jest bardzo w porządku, mam identyczne :wink:

 

Pozdrawiam

Grzegorz

 

 

PS. Goodcośtam są również bardzo w porządku, moim zdaniem różnica w porównaniu z serią powinna być znaczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem wyglądają fajnie

 

wyglądają fajnie, ale odstraszają potencjalnych klientów do skopania :twisted:

już tłumik prodrive bardzo wysudził wszelkich zapaleńców :|

 

moje auto jest czarniuteńkie więc w ogóle powinno pasować kolorystycznie :P

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...