Skocz do zawartości

Hamulce - klocki, tarcze itp.


Patryk55XL

Rekomendowane odpowiedzi

Choć optymalnym wyborem wydaje się OMP lub DS2500.

OMP i DS2500 to słabe porównanie. To całkiem rożne klocki pod względem hamowania i ceny. Te pierwsze przy tych drugich nie hamują, przy ostrzejszym traktowaniu szybko się przegrzewają i szklą. DS2500 to całkiem dobre klocki, gdyby trochę mniej piszczały, ale to zależy tez od tarcz.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest coś "pomiędzy" sesownego? DSP?

Problem z doborem jest taki, że zbierasz strzępki informacji z różnych wpisów w różnych wątkach i nie wiesz jaka faktycznie ta hierarchia klocków jest.

 

DS2000 piszczały mi dość mocno, zwłaszcza przy cofaniu. Blaszki miały. Na TRW komfort super, przy delikatnych hamowaniach przyjemniejsze. Ale nawet żona moja wożąc dziecko stwierdziła, że zostały ugrzecznione nazbyt i woli ostrzejsze. 

 

Widziałem też, że ludzie polecają tarcze "N-grupowe"? O co chodzi?

I jak to jest z tymi brembo - "gładkie", ORO? To to samo?

 

EDIT: mam układ z WRX - czerwony czterotłoczek z gładkim napisem. A tarcze znikające po 20 kkm - trochę słabo...No chyba, że upalałeś dużo.

Edytowane przez dr.elich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gładkie Brembo to zwykła tarcza, komplet 2 szt. kosztuje coś około 400 zł - jak się pogną to nie szkoda zmienić, choć mi się to jeszcze nigdy nie udało  :P

 

 

A tarcze znikające po 20 kkm - trochę słabo...No chyba, że upalałeś dużo.

Totalnie cywilna jazda. RC5+ zwyczajnie wcina tarcze  :)  

 

 

Problem z doborem jest taki, że zbierasz strzępki informacji z różnych wpisów w różnych wątkach i nie wiesz jaka faktycznie ta hierarchia klocków jest.

Jak sam nie spróbujesz to się nie przekonasz. Klocki i tarcze to nie rocket science i nie kosztują zyliona $$$  ;) Mi się dobrze jeździło na zestawie gładkich Brembo i RC5+. Teraz testują Brembo i DS2500 na przodzie i TRW z OMP na tyle. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko wypróbować wszystkie opcje samemu. 

Gdybyś mi jeszcze napisał która z zastosowanych przez Ciebie kombinacji jest lepsza miałbym zadowalający ogląd na sytuację.

DS2500 też tak zjadają tarcze? Dziwne jest to, że żywotność tarcz jest tak niska, a cena niższa niż dobrego klocka. 

Muszę zgłębić temat tych tarcz "N-grupowych" oraz ATE - w połączeniu z RC5+ wydają się być dobrą opcją.

Edytowane przez dr.elich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Gdybyś mi jeszcze napisał która z zastosowanych przez Ciebie kombinacji jest lepsza miałbym zadowalający ogląd na sytuację.

Brembo i RC5+ na przedniej i tylnej osi, bo hamuje i piszczy jak rajdówka   :evil2:

 

 

DS2500 też tak zjadają tarcze?

Nie wiem, testuję dopiero.

 

 

Dziwne jest to, że żywotność tarcz jest tak niska, a cena niższa niż dobrego klocka.

Nic w tym dziwnego. Tania tarcza, to i jej żywotność jest niska przy agresywnym klocku.

 

 

Muszę zgłębić tajemnicę tych tarcz "N-grupowych"

Takie tarcze to pod N-grupowy zacisk, jak sama nazwa wskazuje :rolleyes: 

 

 

ATE

Nie wiem, nie jeździłem. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na jak długo, bo u mnie 20k km to max ? Gładkie Brembo bardzi im smakują, więc tarcze też szybko znikają

 

nie przejechałem tyle ale patrząc na obecny stan to spkojnie

 

 

Brembo też są w opcji pomalowanej   

to jakaś nowość? masz nr? jak ja szukałem to nie było (i wg mnie nie ma) 

 

 

RC5+ szybko znikają.

przy "rajdowaniu"? mi przy cywilnej jeździe wydają się jeszcze bardzo grube. Mam dane i mogę to sprawdzić bo loguję takie informacje


 

 

OMP i DS2500 to słabe porównanie.

dokładnie

 

 

A jest coś "pomiędzy" sesownego? DSP?

DSPsą bardoz dobre ale bardo drogie. Są lepsze od DS200 (wg ferodo))

 

 

Totalnie cywilna jazda. RC5+ zwyczajnie wcina tarcze

noż kurcze aż jutro podam dane.

podam ile jest tarczy, i ile klocka i ile km cywilnej jazdy zrobiłem. Ja odnosę wrażenie ,że to bardzo trwały uklad. Hamulce to 4 tłoczek przód i tył.

Teraz mało jeżdżę forkiem ale wcześniej dużo zobaczę ile mam zrobionych km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@AdaSch, mi RC5+ starczają na 20k km, a jeżdżę głównie po Warszawie. Co jakiś czas zrobię też jakąś trasę. Żadnego więc upalania itp. akcji. Gdy założyłem nowe Brembo i nowe RC5+ to okazało się, że po 20k km muszę zmienić i tarcze i klocki. Faktem jest, że OEM tarcza była bardziej wytrzymała. Może też trafiłem na kiepską partię Brembo. Nie narzekam, bo przy ich cenie i tak jest dobrze. Brembo z pomalowanym dzwonem mają w końcówce numeru "11" zamiast "10". Była nawet rozkminka na TF na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam sie do przejścia na 4 tłoczek i zacząłem wertować temat wychodzi na to że dobrym wyjściem będzie:

- tarcza Brembo o numerze 09.9077.10 około 350PLN komplet

- klocki RC5+

Cena RC5+ nieco zniechęca także szukam jakiejś przyzwoitej alternatywy która będzie dobrze się sprawowała w mieście i trasie.Ktoś jeździł na klockach OMP Road&Sport OT/8047 ? Cena bardzo przystępna więc może warto bo czytając wątek wychodzi że Ferodo Premier są cienkie jak barszcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zjeździłem 2 komplety , taki kompromis cena/jakość

To są dokładnie te których numer podałem :question: Mają w zestawie blaszki między klocek a tłoczki :question: Jak wrażenia z jazdy na nich :question:

Edytowane przez TOŁEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to ten nr , blaszek w komplecie brak , klocek jak klocek hamuje pyli i nie piszczy , Ferodo Premier to szajs w porównaniu do OMP .

Teraz założyłem najtańsze klocki jakie znalazłem na allegro 31.50 zł :biglol: i do jazdy po bułki to się nadają , ale na Ułęzu po 1 kółku dym i smród z hamulca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak to ten nr , blaszek w komplecie brak , klocek jak klocek hamuje pyli i nie piszczy , Ferodo Premier to szajs w porównaniu do OMP . Teraz założyłem najtańsze klocki jakie znalazłem na allegro 31.50 zł :biglol: i do jazdy po bułki to się nadają , ale na Ułęzu po 1 kółku dym i smród z hamulca

Dzięki za info.Klocki na przód za taką cene :o To one nie odpadają od okładziny :P Jak wypadają w porównaniu z OMP :question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to ten nr , blaszek w komplecie brak , klocek jak klocek hamuje pyli i nie piszczy , Ferodo Premier to szajs w porównaniu do OMP .

Teraz założyłem najtańsze klocki jakie znalazłem na allegro 31.50 zł :biglol: i do jazdy po bułki to się nadają , ale na Ułęzu po 1 kółku dym i smród z hamulca

w jakim znaczeniu szans? Jak dla mnie hamują podobnie do dsp ale podczas zwykłej eksploatacji. Na tor zawsze kosztują więcej. Dla mnie idealnie widać to po jeździe na spowalniaczach ferodo premier, które i tak są lepsze niż większość typowych dostępnych na rynku. Klocki OMP to zylety do ferodo premier a kosztują podobnie. Podsumowując, jak piszasz szajs to napisz w jakich warunkach, a nie ze szans bo szans. Jak masz dane do daj czas z OMP i DSP.

 

Będę bronił DSP, bo cały czas je używam w darmowozie i jestem bardzo zadowolony. Do klocków zwykłych w podobnej cenie są bardzo dobre i jako budżetowe klocki do subaru też się świetnie sprawdzą.

A może mam przypomnieć ile kosztują DS2500, DSP,RC5+ ? A ile OMP?

 

Trzeba mierzyć siły na zamiary oraz dostosowywać potrzeby do wymagań.

Ja moge napisać, że DS2500 to szajs. I dla mnie to prawda bo słabo hamują na zimno i tyle co więcej, znam forka ktory się przez nie rozwalił. Zimno, późna jesień, mokro, podczas zwykłej jazdy za zakretem korek, hebel w podłogę, nawet abs się nie włączył auto spowalniało i uderzyło w tył gościa w korku. Na zwykłych OEM juridach to się by nie wydarzylo. Jako wisienka napiszę, że to było na złotych Brembo. Warto to przemyśleć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...