Skocz do zawartości

Hamulce - klocki, tarcze itp.


Patryk55XL

Rekomendowane odpowiedzi

Ja teraz testuję w WRXie tarcze DBA i klocki OMP. Narazie jestem bardzo zadowlony. Poprzednio miałem TAROXa G88 i tarcza jest fajna ale głośna i masakrycznie niszczy klocek. Jak teraz wymieniałem to klocek jeszcze miał troche mięsa ale jego krawędzie były powyrywane od rowków na tarczy. Teraz tarcza DBA ma mniej rowków i mam nadzieję, że będzie bardziej "dbała" o klocek. Skuteczność hamowania jest bardzo podobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też się zastanawiam nad klockami OMP, bo cena sporo niższa od DS2500, choć nie wiem czy będą tak samo dobrze hamować.

Ja te klocki też brałem pod uwagę. Nikt spośród osób, które na nich jeżdżą nie narzekał. Ale ja teraz to już biorę tyle opcji pod uwagę, że sam się pogubiłem :roll: Pogadamy przy okazji montażu chlapaczy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj może zacisków i tarcz z amerykańskiego wrx'a ? ... teraz się wszyscy przesiadają na 4 tłoczki, może Ci się uda tanio kupić ...

 

+1

 

Na amerykańskich forach, pośród upalaczy panuje nawet opinia, że zacisk 4-tłoczkowy (u nich to się nazywa MY06+ o ile dobrze pamiętam - wcześniej mieli właśnie 2 tłoczkowy przód /1tłoczkowy tył) wcale nie jest lepszy od tego 2-tłoczkowego. Wręcz przeciwnie - ten 2-tłoczkowy daje podobno lepszy brake feel.

 

Tak więc ja bym się specjalnie nie spinał, choć sam mam wymienione na 4-tłoczkowe zaciski (przez poprzedniego właściciela, więc trudno o porównanie).

 

Co do tarcz to polecam zwykłe gładkie brembo - miałem zimmy ale się momentalnie pogięły, a te zwyklaki brembo za 500zł/kpl przeżyły już u mnie 3 pojeżdżawki i dalej są idealne proste. Zobaczymy jak będzie dalej.

 

Do tego DS2500 przód i DS Performance tył + Motul RBF600. Taki zestaw poleca Leszek z Ferodo.net

 

PS. Ferodo Premier to strata kasy IMO. Miałem 2x - w lekkim Focusie żony były OK, w moim byłym Audi A4 (1380kg) była tragedia. Potem a A4 pamiętam jeździłem już tylko na na DS2000 i DS Performance i była to niebo a ziemia w stosunku do Premier. Teraz mam DS2500 i to jest jeszcze lepszy klocek.

 

PS2. Goodridge to również strata kasy. Nie znam nikogo, który mógłby z ręką na sercu powiedzieć, że coś dały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na amerykańskich forach, pośród upalaczy panuje nawet opinia, że zacisk 4-tłoczkowy (u nich to się nazywa MY06+ o ile dobrze pamiętam - wcześniej mieli właśnie 2 tłoczkowy przód /1tłoczkowy tył) wcale nie jest lepszy od tego 2-tłoczkowego. Wręcz przeciwnie - ten 2-tłoczkowy daje podobno lepszy brake feel.

I takie też było moje pierwsze wrażenie po wymianie.

 

Co prawda pierwsze hamowanie WRX-em na 2-tłoczku dało wrażenie "Ooooo.... to auto nie hamuje! W ogóle! :shock: " - po przesiadce ze ssaka GC8. Ale szybko się przyzwyczaiłem, choć bardzo krótko na oryginalnym zestawie jeździłem. W sumie charakter pracy 2-tłoczka był bardzo podobny do tego co znałem ze ssaka (a to, jak hamulce w ssaku mi pracowały, bardzo mi odpowiadało), tylko trochę mocniej chyba trzeba było deptać. Po wymianie na komplet (przód i tył) z WRX EU mam wrażenie, że muszę bardziej uważać przy hamowaniu - bardziej ostrożnie z hamulcami się obchodzić (przód gładki zimmermann+ds2500, tył gładkie ebc+ds2500).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferodo Premier to strata kasy

bez przesady, zależy czego oczekujesz ... mam Ferodo Premier w wolnym ssaku i jest OK, do jazdy po mieście spokojnie wystarczą, ... nawet 2 SJS-y na nich pojechałem ... :wink:

do WRX'a faktycznie mogą być już trochę za słabe ... dlatego tu mam ds2500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na amerykańskich forach, pośród upalaczy panuje nawet opinia, że zacisk 4-tłoczkowy (u nich to się nazywa MY06+ o ile dobrze pamiętam - wcześniej mieli właśnie 2 tłoczkowy przód /1tłoczkowy tył) wcale nie jest lepszy od tego 2-tłoczkowego. Wręcz przeciwnie - ten 2-tłoczkowy daje podobno lepszy brake feel.

 

Mam nadzieję niedługo przekonać się o efektywności zacisku dwutłoczkowego w połączeniu z tarczą 294 mm - pewne kroki już zostały poczynione w tym kierunku 8) O pełnej specyfikacji i jej efektach dam znać w tym wątku :!:

 

No i tak to się zrobiło, że zastanawiałem się nad wymianą klocków, a wymienię cały hamulec :P:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem porownanie wzgledem 2 tloczkow z GT98 i 4 tloczkow z GT99 w tym samym aucie. na dodatek w mniejszym zacisku mialem slabsze tarcze i klocki. roznica w hamowaniu to mala przepasc, oczywiscie na korzysc 4 tloczkow. teraz latam na identycznych zestawach z przodu i z tylu (gladka tarcze ATE + ds2500) i kazdy kto wsiada i troche sie zna mowi "hamulce to chyba nieseryjne co?". rafcio wydaje mi sie, ze jesli masz juz cokolwiek kombinowac z hamulcami to nie zostawaj przy 2 tloczkach, bo warto dolozyc pare groszy i cieszyc sie jeszcze lepszymi hamulcami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem porownanie wzgledem 2 tloczkow z GT98 i 4 tloczkow z GT99 w tym samym aucie. na dodatek w mniejszym zacisku mialem slabsze tarcze i klocki. roznica w hamowaniu to mala przepasc, oczywiscie na korzysc 4 tloczkow. teraz latam na identycznych zestawach z przodu i z tylu (gladka tarcze ATE + ds2500) i kazdy kto wsiada i troche sie zna mowi "hamulce to chyba nieseryjne co?". rafcio wydaje mi sie, ze jesli masz juz cokolwiek kombinowac z hamulcami to nie zostawaj przy 2 tloczkach, bo warto dolozyc pare groszy i cieszyc sie jeszcze lepszymi hamulcami

 

Mniejszym czy większym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem porownanie wzgledem 2 tloczkow z GT98 i 4 tloczkow z GT99 w tym samym aucie. na dodatek w mniejszym zacisku mialem slabsze tarcze i klocki. roznica w hamowaniu to mala przepasc, oczywiscie na korzysc 4 tloczkow. teraz latam na identycznych zestawach z przodu i z tylu (gladka tarcze ATE + ds2500) i kazdy kto wsiada i troche sie zna mowi "hamulce to chyba nieseryjne co?". rafcio wydaje mi sie, ze jesli masz juz cokolwiek kombinowac z hamulcami to nie zostawaj przy 2 tloczkach, bo warto dolozyc pare groszy i cieszyc sie jeszcze lepszymi hamulcami

 

Dzięki za poradę, ale ZTCW zamiana 2 pot na 4 pot pociągnęłaby za sobą konieczność wymiany felg, więc to odpada :wink: A poza tym - tak jak zasugerował elberoth powyżej - w gieteku '98 były chyba tarcze 277 mm z zaciskiem dwutłoczkowym (a więc takie, jak mam teraz), a w gieteku '99 urosła nie tylko ilość tłoczków w zacisku, ale również średnica tarczy :wink: Więc generalnie wniosek jest taki :arrow: zwiększenie średnicy tarczy powinno dać jakiś efekt :!: The size does matter :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

własnie zmieniłem zużyte DS2500 na nowe OMP R&S i z hamowania na hamowanie jest coraz lepiej (docierają się jeszcze...), ale DS2500 jak się rozgrzały to dosłownie kleiły się do tarcz ...

jak na razie, jeżdżąc po mieście klocki OMP dają radę ... zobaczymy jak się spiszą przy szybszej jeździe ...

(cena OMP to 1/2 ceny DS, teraz ciekawe jak będzie z ich trwałością)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zamierzam wymienic tarcze +klocki i znalazlem na stronie intercars tarcze od forysia s-turbo do modelu od 2002w góre nazywaja sie brembo nawet niezla cenka tylko jest pytanie czy one beda pasowac?http://sklep.intercars.com.pl/? dodam ze nie jezdzę jakoś agresywnie bardziej chodzi mi o jakość brembo wydaję sie dobrą firmą a kasa mniej wiecej to co trw:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Do tego DS2500 przód i DS Performance tył + Motul RBF600. Taki zestaw poleca Leszek z Ferodo.net (...)

a to dziwne :D bo mnie p. Leszek tlumaczyl, ze nie warto oszczedzac na tyle i trzeba dawac takie same klocki co i na przod...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na amerykańskich forach, pośród upalaczy panuje nawet opinia, że zacisk 4-tłoczkowy (u nich to się nazywa MY06+ o ile dobrze pamiętam - wcześniej mieli właśnie 2 tłoczkowy przód /1tłoczkowy tył) wcale nie jest lepszy od tego 2-tłoczkowego. Wręcz przeciwnie - ten 2-tłoczkowy daje podobno lepszy brake feel.

I takie też było moje pierwsze wrażenie po wymianie (...)

a moje odczucia bylo dokladnie przeciwne :mrgreen:

po wymianie zaciskow przednich w Forku XT (2-pot -> 4-pot) odczulem znaczne polepszenie w sensie modulowania sily hamowania (droga hamowania pewnie nie ulegla zmianie, bo tarcze pozostaly te same, ale wlasnie "czucie" hamulca jest znacznie lepsze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Do tego DS2500 przód i DS Performance tył + Motul RBF600. Taki zestaw poleca Leszek z Ferodo.net (...)

a to dziwne :D bo mnie p. Leszek tlumaczyl, ze nie warto oszczedzac na tyle i trzeba dawac takie same klocki co i na przod...

niby tak, ale jak chcesz odłączyć ABS (i nie masz korektora siły hamowania) to dajesz na przód DS na tył OMP i jest FAJNIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie pewnie glupie, ale czy klocki daja jakos znac ze sa juz skonczone? Piszcza czy cos? Serwis autka szykuje sie dopiero za 2-3 miesiace, a przy przegladzie mechanik zasugerowal ze niedluga trzeba bedzie zmienic i nie wiem czy zrobic przy okazji rozrzadu i plynow, czy wymieniac jutro z rana bo bez ostrzezenia moge hamulcow nagle nie miec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...znalazlem na stronie intercars tarcze od forysia s-turbo do modelu od 2002w góre nazywaja sie brembo ...

...ło :shock: matko ...

Matej czy Ty zadałeś sobie trud przeczytania tego wątku ? ...

 

no wlasnie nic konkretnego nie przeczytalem:) a skoro jestes taki cwaniak mogles odrazu napisac tak lub nie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...znalazlem na stronie intercars tarcze od forysia s-turbo do modelu od 2002w góre nazywaja sie brembo ...

...ło :shock: matko ...

Matej czy Ty zadałeś sobie trud przeczytania tego wątku ? ...

 

no wlasnie nic konkretnego nie przeczytalem:) a skoro jestes taki cwaniak mogles odrazu napisac tak lub nie:)

 

Witam. Zamierzam wymienic tarcze +klocki i znalazlem na stronie intercars tarcze od forysia s-turbo do modelu od 2002w góre nazywaja sie brembo nawet niezla cenka tylko jest pytanie czy one beda pasowac?http://sklep.intercars.com.pl/? dodam ze nie jezdzę jakoś agresywnie bardziej chodzi mi o jakość brembo wydaję sie dobrą firmą a kasa mniej wiecej to co trw:)

 

Jak się już nauczysz formułować właściwie pytanie to nie tylko taki "cwaniak" jak ja ci odpowie ale nawet sprzedawca z intercars'u :idea:

W treści pytania możesz zamieścić dla ułatwienia do jakiego samochodu (model, rocznik, itp) mają pasować "te" tarcze (indeks) :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zamierzam wymienic tarcze +klocki i znalazlem na stronie intercars tarcze od forysia s-turbo do modelu od 2002w góre nazywaja sie brembo nawet niezla cenka tylko jest pytanie czy one beda pasowac?http://sklep.intercars.com.pl/? dodam ze nie jezdzę jakoś agresywnie bardziej chodzi mi o jakość brembo wydaję sie dobrą firmą a kasa mniej wiecej to co trw:)

 

Tak lub nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...znalazlem na stronie intercars tarcze od forysia s-turbo do modelu od 2002w góre nazywaja sie brembo ...

...ło :shock: matko ...

Matej czy Ty zadałeś sobie trud przeczytania tego wątku ? ...

 

no wlasnie nic konkretnego nie przeczytalem:) a skoro jestes taki cwaniak mogles odrazu napisac tak lub nie:)

 

Witam. Zamierzam wymienic tarcze +klocki i znalazlem na stronie intercars tarcze od forysia s-turbo do modelu od 2002w góre nazywaja sie brembo nawet niezla cenka tylko jest pytanie czy one beda pasowac?http://sklep.intercars.com.pl/? dodam ze nie jezdzę jakoś agresywnie bardziej chodzi mi o jakość brembo wydaję sie dobrą firmą a kasa mniej wiecej to co trw:)

 

Jak się już nauczysz formułować właściwie pytanie to nie tylko taki "cwaniak" jak ja ci odpowie ale nawet sprzedawca z intercars'u :idea:

W treści pytania możesz zamieścić dla ułatwienia do jakiego samochodu (model, rocznik, itp) mają pasować "te" tarcze (indeks) :!:

 

nie widac na zdjeciu mojego auta?? ok niech Ci bedzie OBK MY05 wersja usa :) i nie denerwuj sie tak :0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...