Skocz do zawartości

Internet satelitarny , ktos ma ? uzywa ?


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie , nie mam juz nerwów do intenetu w domu , Polsat LTE , faja , DSL od Orange , faja , moze ten satelitarny ? albo cos innego ?

Wszelkie kablówki , i inne UPS odpadaja , bo dom prywatny i ni huhu , ti nic nie ma :(

Wszelkie wskazówki mile widziane bo mnie krew zalewa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem ok 3 lata temu z dwustronnego internetu satelitarnego. Działało to bardzo stabilnie. Nie nadaje się do gier sieciowych. Wadą jest cena oraz limit transferu. Do VOIP (wideorozmowy) trzeba dokupywać specjalne abonamenty. Po za tym nawet w złą pogodę działało to bardzo sympatycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edwin,a co nie tak z DSLem?

 

Pytanie raczej z serii, a co jest tak :)

 

Próbowałeś internet z Areo?

 

 

Sent with Tapatalk

 

nie probowalem , zaraz sprawdze czy to u mnie dziala i co to jest

 

Korzystałem ok 3 lata temu z dwustronnego internetu satelitarnego. Działało to bardzo stabilnie. Nie nadaje się do gier sieciowych. Wadą jest cena oraz limit transferu. Do VOIP (wideorozmowy) trzeba dokupywać specjalne abonamenty. Po za tym nawet w złą pogodę działało to bardzo sympatycznie.

 

cenna uwaga , nie gram w gry sieciowe , z limitem chyba tez dam rade , voip nie stosuje , jedynie co potrzbuje to stabilnego netu o kazdej porze

 

odnosnie aero, juz wiem co to jest , bo mi Alex opowiadal i stosuje , ale ja nie chce darmowego bo ma jakies ograniczenia , chyba ze rozmawiamy o czyms innym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam neostradę z liveboxem z orange oczywiście i przyznam,że jest stabilna,nawet bardzo.

 

Mam DSL turbo 10MB w firmie od dwoch lat , w sumie zero problemow , postanowiłem ze to samo samo zamontuje w domu , i jest totalna kupa :( . Był juz instalator 4x , bo non stop zglaszam reklamacje aby miec pole manewru w przypadku problemow z rezygnacji. Problem jest jeden , nie da sie prawie korzystac z netu miedzy godz. 18-22. Szybciej chodzi net , jak lacze sie z tel . i korzystam z jego 3G :( , a to chyba nie o to chodzi za 119 netto zł miesiecznie :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edwin, nikt u Ciebie na Sączu nie rozprowadza netu bezprzewodowego? U nas jest ok. 3 firm, obecnie mam 12mb za 40zł i zero problemów ze stabilnością czy przerwami w dostępie do neta....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie pokaszaniła się szybkość netu, jak ztcp końcem wakacji piorun pierdyknął w ogrodzenie u zakonnic? Wtedy zmieniali kable chyba w całej okolicy i ponoć przenieśli urządzenie ograniczające szybkość w inne miejsce, a przynajmniej tak zeznał technik. Do tamtej pory na Orange chodziło idealnie 10 Mbit, zawsze pełny transfer i niski ping. Od czasu pioruna jest 1 Mbit i często laguje, a ręce mamy związane, bo umowa podaje właśnie 1 Mbit jako minimalny transfer umowny. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Był juz instalator 4x , bo non stop zglaszam reklamacje aby miec pole manewru w przypadku problemow z rezygnacji. Problem jest jeden , nie da sie prawie korzystac z netu miedzy godz. 18-22.

Kiedyś przerabiałem podobny temat z TPSA - ciągle musiałem wzywać instalatorów bo modem tracił synchronizacje i tak w kółko, a jak już się połączył to prędkość była jak 10 lat temu. Instalatorzy rozkładali ręce i narzekali na ludzi od sprzedaży - sprzedali mi większą syzbkość niż pozwalała na to infrastruktura stąd ciąły brak synchro. Paradoklsalnie zwolnienie transmisji spowodowało znaczne przyzpieszenie działania internetu. - jednocześnie nie ustąpiły telefony z działu marketingowego z ofertami przyspieszenia internetu :D

Po jakimś czasie zmodernizowali centralę i od tego czasu wszystko chodzi jak należy.

 

 

Co do internetu satelitarnego. Kożystałem z usługi onetu kiedyś, później AstraNET. To było dawno -z 8 lat? Działało to wtedy jeszcze jednokierunkowo - dialup do uploadu i download tylko przez satelitę. Działało bez najmniejszych problemów niezależnie od pogody. Dzisiaj wszystko poszło do przodu i są systemu dwukierunkowe i nie trzeba już mieć osobnego łącza do uploadu. Jedyny minus to cena.

 

Aero sobie odpuść - to darmowa usługa, ale z limitem prędkości chyba do 512Kb/s i rozłącza się sama z siebie co jakiś czas. Fajne dla studentów bo za darmo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pracy mam 2x DSL i jestem zadowolony. W domu Neostradę Fiber 80/8 Jestem zadowolony z obu usług, które działają praktycznie niezawodnie. Aero to żadna alternatywa dla stałego łącza w domu,czy w firmie. Używam tylko w podróży w tablecie i jest całkiem OK. Oczywiście do podstawowej łączności ze światem. Edwin, jak się tłumaczą orły z Orange z tych problemów technicznych?

 

Wysłane z mojego GT-P5100 za pomocą Tapatalk 4

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edwin, jak się tłumaczą orły z Orange z tych problemów technicznych?

 

Tradycyjnie , ze moze do wina sprzetu domowego , moze wifi , moze karty sieciowe w komputerzxe , po ich stronie jest wszystko ok . Dziwne ze w ciagu dnia jest w miare , a po południu dramat :( . A serwisant przychodzi do południa , lub wczesnym popołudniem , kiedy wszystko w miare bangla . Rece opadaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edwin, jak się tłumaczą orły z Orange z tych problemów technicznych?

 

Tradycyjnie , ze moze do wina sprzetu domowego , moze wifi , moze karty sieciowe w komputerzxe , po ich stronie jest wszystko ok . Dziwne ze w ciagu dnia jest w miare , a po południu dramat :( . A serwisant przychodzi do południa , lub wczesnym popołudniem , kiedy wszystko w miare bangla . Rece opadaja

No mi w Orange net śmiga ładnie a juz 4 rok jak na nim pracuje.

Mi chłop tłumaczył że "pierszeństwo przejazdu" mają rozmowy i jak się ludziska dorwią do telefonów to moze być lekkie cięcie

Łapiesz 3g+ ?

Sorry, teraz doczytałem że LTE Ci nie śmiga..

Edytowane przez szamot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam neostradę i tak co dwa miesiące muszę zgłosić reklamacje, bo "tnie" się, nie działa.

Myślę, ze to jest specjalne działanie tepsy, ponieważ każde zgłoszenie jest płatne, tak około 10 - 20 PLN.

Nie istnieje możliwość zgłoszenia bezpłatnie, no chyba, że w biurze obsługi klienta, ale tam też trzeba jechać, wiec koszt porównywalny.

Cóż, taki dodatkowy bonus dla orange.

 

Nie wiem od jakiego czasu masz tą usługę, ale w orange mają taki program, który zwie się optymalizator.

Technik poradził, aby najlepiej nie wyłączać w ogóle rutera, wtedy ten program ustawia sobie parametry łącza.

Optymalizacja odbywa się najczęściej w nocy.

Edytowane przez rombu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiem , była robiona 2x i efekt jest mizerny

A skąd wiesz, że była robiona ?

To jest automat, nie jest sterowany "ręcznie"

Technik informował, że cały proces trwa minimum tydzień.

To jeszcze dodam, że Neostrada ma więcej klientów niż numerów IP.

Tak jak w tej zabawie z 9 krzesłami i 10 osobami, któraś musi stać,

Więc w neostradzie ktoś musi na chwilę wypaść, aby internet miał ktoś.

 

To jeszcze mogę doradzić, kupić drugi router, innej firmy i przy techniku demonstrować i podmieniać routery.

Tylko jak znam życie, to technik przed wejściem wykonuje magiczny telefon i wtedy wszystko pięknie hula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Może moje doświadczenia coś pomogą. Kiedyś miałem neostradę i było OK, potem zmieniłem na netia do 20Mb i było do 17 czyli też zaje.... Po około 2 latach użytkowania zaczęło się chrzanić do tego stopnia, że w weekendowe wieczory to nawet nie mogłem googla odpalić. Jako modem/router miałem wtedy jakiegoś TP-LINKA za 100pln. Myśłałem sobie, że router to router, jaki by nie był ma działać. Myliłem się. 3 miesiące temu postanowiłem założyć serwer medialny, potrzebny był nowy modem/router. Kupiłem taki za 400pln do tego karte za 100 i problemy zniknęły. Internet stabilny jak skała bez wzgledu na porę dnia, fazy księżyca, wybuchy na słońcu i kaprysy Putina. Filmy 1080p w formacie *.mkv smigają po WI-FI na TV aż miło.

Jeżeli masz ADSL na analogowych kablach tepsy to duże znaczenie ma odległość od centrali. Kilka lat temu jak ktoś miał 2Mb to był szybki net, teraz każdy kupił 20Mb lub więcej i sieć się zamula. I tu potrzebny jest dobry modem/router. Kiedyś o tym trochę czytałem i ważny jest parametr SNR (nie wiem co to dokładnie znaczy, nie jestem specjalistą), kiedy jest poniżej 6,5 to się właśnie zamula i zrywa połączenia, ma to związek z synchronizacją i odległością od centrali. Na tym TP-LINKU miałem od 6 do 7,5 teraz nie spada poniżej 9. Nie bez powodu są routery za 100pln i za 700 lub więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może moje doświadczenia coś pomogą. Kiedyś miałem neostradę i było OK, potem zmieniłem na netia do 20Mb i było do 17 czyli też zaje.... Po około 2 latach użytkowania zaczęło się chrzanić do tego stopnia, że w weekendowe wieczory to nawet nie mogłem googla odpalić. Jako modem/router miałem wtedy jakiegoś TP-LINKA za 100pln. Myśłałem sobie, że router to router, jaki by nie był ma działać. Myliłem się. 3 miesiące temu postanowiłem założyć serwer medialny, potrzebny był nowy modem/router. Kupiłem taki za 400pln do tego karte za 100 i problemy zniknęły. Internet stabilny jak skała bez wzgledu na porę dnia, fazy księżyca, wybuchy na słońcu i kaprysy Putina. Filmy 1080p w formacie *.mkv smigają po WI-FI na TV aż miło.

Jeżeli masz ADSL na analogowych kablach tepsy to duże znaczenie ma odległość od centrali. Kilka lat temu jak ktoś miał 2Mb to był szybki net, teraz każdy kupił 20Mb lub więcej i sieć się zamula. I tu potrzebny jest dobry modem/router. Kiedyś o tym trochę czytałem i ważny jest parametr SNR (nie wiem co to dokładnie znaczy, nie jestem specjalistą), kiedy jest poniżej 6,5 to się właśnie zamula i zrywa połączenia, ma to związek z synchronizacją i odległością od centrali. Na tym TP-LINKU miałem od 6 do 7,5 teraz nie spada poniżej 9. Nie bez powodu są routery za 100pln i za 700 lub więcej.

Każda rozmowa z działem technicznym zaczyna się od pytania czy internet jest rozprzestrzeniany przez router- jeśli tak pada prośba o podłączenie bezpośrednio pod kompa i wtedy wp.pl ping -t czy inne polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...