Skocz do zawartości

Forester Diesel?


ferster

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli z wtryskami wszystko ok. to nie powinna. ;)

Gdyby wszystko było w porządku to chyba nie dostałyby korekt powyżej 0.2 :question:

Podejrzewałbym, że wrócą do tych wartości. U mnie dzień lub dwa po kalibracji wymuszonej zawsze następowała kalibracja "spontaniczna".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewałbym, że wrócą do tych wartości. U mnie dzień lub dwa po kalibracji wymuszonej zawsze następowała kalibracja "spontaniczna".

To miałeś coś nie tak.

Kalibracja wtrysków następuje co ok.500km,jeśli jest częściej,to oznacza kłopot z wtryskami lub inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalibracja wtrysków następuje co ok.500km,jeśli jest częściej,to oznacza kłopot z wtryskami lub inny.

Uuu, grubo pojechałeś :D Mnie ASO zawsze przekonywało, że nie ma czegoś takiego jak zbyt częsta kalibracja :mrgreen:

Teraz za to kalibruje się co 1500 - 2000km ale

- tylko przy temp. otoczenia powyżej 10stC

- tylko na lekko niedogrzanym silniku (ciut przed "temp. ustaloną")

Też tak masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz za to kalibruje się co 1500 - 2000km

Mniej więcej. ;) ASO jak nie zna przyczyny lub jej nie widzi,to............. :P;)

tylko przy temp. otoczenia powyżej 10stC - tylko na lekko niedogrzanym silniku (ciut przed "temp. ustaloną"

Przy kalibracji ważna jest jeszcze temperatura powietrza w dolocie,nie może być zbyt niska,temperatura DPF-u i parę innych parametrów.

A ten niedogrzany silnik,to skąd takie przypuszczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten niedogrzany silnik,to skąd takie przypuszczenie?

Z położenia wskaźnika temperatury? ;)

BTW wymieniłem właśnie wczoraj czujnik ciśnienia w kolektorze dolotowym. Nabrałem słusznych podejrzeń, że stary jakiś nadmiernie refleksyjny był ;) Nie wiesz czy ten czujnik (22627AA430) nie mierzy też temp. powietrza w dolocie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mozecie napisac co to jest to 0,22 czy 0,03 ? Chodzi mi o nazwe parametru czy jednostki. Na poprzednich przegladach nikt mi nic nie wspominal o wtryskach itp. Nawet nie wiem czy je sprawdzali.

 

A teraz jak bede wiedzial to sie zapytam o to.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mozecie napisac co to jest to 0,22 czy 0,03 ? Chodzi mi o nazwe parametru czy jednostki. Na poprzednich przegladach nikt mi nic nie wspominal o wtryskach itp. Nawet nie wiem czy je sprawdzali.

To wartości korekty wtrysku. Może ktoś mądrzejszy napisze w jakiej jednostce wyrażone (w przypadku SBD).

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Proszę o odpowiedź na pytanie: Czy ktoś przejechał forkiem dieslem ponad 200 kkm bez wymiany silnika ? (bloku wraz z tlokami i wałem ) Ponoć zdarzają sie tylko pojedyncze sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO w ramach przeglądu bez dodatkowych kosztów.

 

dzieki, ja nigdy czegoś takiego nie dostałem, następnym razem poproszę o wydruk

 

Nie mam forka diesla ale legacy dieslem przejechałem już ponad 200kkm. A dlaczego pytasz?

 

no to gratulację, czyli można ,myślałem że tylko Slesz z forum przekroczył 200 kkm, jaki konkretnie masz przebieg ? u mnie 123 kkm i odpukać nic w samochodzie nie robione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 234 kkm.

W silniku wymieniałem tylko napinacz paska i sprzęgło z dwumasą po 150kkm.

Natomiast na 3 plejadach wywaliło mi wiskozę i to była grubsza naprawa bo pierścień zabezpieczający wkręcił się w przekładnię i wyłamało 2 zęby.

Ale najgorsza dla mnie awaria była wtedy gdy padły mi wycieraczki przednie w trasie, ledwo dowlokłem się do domu(padał śnieg i breja na drodze).

Chyba w którymś wątku opiszę co się zepsuło po takim przebiegu bo moja lista napraw trochę odstaje od forumowych wyobrażeń.

Edytowane przez lembke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...