Skocz do zawartości

LPG w Subaru


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

To ja sie przylacze. Kupilem zagazowana impreze GT (sam bym sie nie zdecydowal na taki zabieg, ale bylo juz zrobione) gaz jest sekwencyjny, jak sie daje po garach to po pewnym czasie przelacza sie na benzynke. Jestem ogolnie zadowolony, za 90zl przejezdzam ok 300km po miescie i to raczej nie spokojnym trybem jazdy. Kiedys bylem bardzo przeciw takim zabiegom jak gazowanie samochodow, teraz widze ze nie ma zadnej roznicy w jezdzie z gazem... warunkiem jest jednak zalozenie porzadnej instalacji. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja sie przylacze. Kupilem zagazowana impreze GT (sam bym sie nie zdecydowal na taki zabieg, ale bylo juz zrobione) gaz jest sekwencyjny, jak sie daje po garach to po pewnym czasie przelacza sie na benzynke. Jestem ogolnie zadowolony, za 90zl przejezdzam ok 300km po miescie i to raczej nie spokojnym trybem jazdy. Kiedys bylem bardzo przeciw takim zabiegom jak gazowanie samochodow, teraz widze ze nie ma zadnej roznicy w jezdzie z gazem... warunkiem jest jednak zalozenie porzadnej instalacji. :cool:

Większy parownik zamontuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z JAKO ustawiałem gazik cały czas mierząc AFR w pełnym zakresie obrotów, teraz nawet nie szarpnie i pali tyle samo co benzyna a nie jak podają 10-20% więcej. Każdy samochód z turbiną trzeba indywidualnie stroić. Nie wspomnę o ciśnieniu doładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie wiem, czy to właściwe miejsce ale chciałem podziękować JAKO na stronach Forum za pomoc w rozwiązaniu "pewnych" spraw związanych z moją instalacją.

Zawsze służy radą, a w razie kłopotów działa błyskawicznie choć to naprawdę nie jest broszka :) Nigdy mnie zostawił "sam na sam" z problemem, następne Subaru też u niego "zagazuję". POzdrawiam wszystkich Subaromaniaków !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam,

Przymierzam się do sprowadzenia outbacka (+/- 2000r.). W planach- gaz.

I teraz pytanie- lepiej szukać już zagazowanego? czy gazować dopiero w PL?

Co za, a co przeciw?

Pozdrawiam,

Mon

 

gazuj w PL u Jako - nasz forumowy guru gazowy :mrgreen:

 

jezeli kupisz zagazowanego to nigdy nie wiesz jak ta instalacja zostala zalozona (chyba ze fabryczna z holandii itp. bo takie wersje tez wychodzily) ale jezeli ma to byc dokladana to atakuj forumowicza Jako

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możliwy jest montaz gazu w wrx? Proszę o opinie na ten temat :roll:[/quote

 

:shock: :shock: :shock:

 

to ma być żart ?

trzeba było sie troche wcześniej zastanowić, i zasięgnąć opini fachowców choćby na naszym forum, i spytać o kosztach związanych z paliwem w WRX, a nie kupowac i psuć dobry samochód :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce się "mondżyć" ale do silników turbodoładowanych i tak się chyba nie da założyć instalacji... :???:

 

da się , tylko po co :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko-jak to jest , że tankując na różnych stacjach do pełna wchodzi inna ilość gazu?Przecież bak się nie rozciąga :)

A, no i jak to jest, że wskażnik poziomu gazu "świruje" zatankuje za 20zł- wskazuje, że do pełna, ale szybko spada, później niby już gazu nie ma, a auto jedzie...to normalne??

Tak poza tym, jestem mile zaskoczony (instalacja IV gen Koltec) - ostatnio tylko czyściłem + wymiana krokówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robuś, da się, tylko czy rzeczywiście nie pomyliłeś auta? Jest sporo aut z turbiną zagazowanych, również tutaj na forum. Wielu się ukrywa, taka ich wola. Zgłoś się do forumowicza Jako on Ci wyłoży co i jak. Oczywiście utracisz sporą część gwarancji.

 

sirchaser, wskaźnik poziomu gazu jest całkowicie orientacyjny i nie należy się nim sugerować za bardzo, taka jego trywialna konstrukcja. Ilość gazu jaka mieści się w zbiorniku zależy od tego ile gazu Ci zostało (jak gaz się kończy to nie znaczy, że zabrakło go w zbiorniku, tylko, ze było za małe ciśnienie w porównaniu do zapotrzebowania) oraz od temperatury i składu gazu tankowanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek, wątek osobny jest po to założony, by nikt w nim nie trolował i mógł sobie go wsadzić łatwo do listy ignorowanych. Ostrzeżenie przed ostrzeżeniem.

 

robuś, da się, tylko czy rzeczywiście nie pomyliłeś auta? Jest sporo aut z turbiną zagazowanych, również tutaj na forum. Wielu się ukrywa, taka ich wola. Zgłoś się do forumowicza Jako on Ci wyłoży co i jak. Oczywiście utracisz sporą część gwarancji.

 

sirchaser, wskaźnik poziomu gazu jest całkowicie orientacyjny i nie należy się nim sugerować za bardzo, taka jego trywialna konstrukcja. Ilość gazu jaka mieści się w zbiorniku zależy od tego ile gazu Ci zostało (jak gaz się kończy to nie znaczy, że zabrakło go w zbiorniku, tylko, ze było za małe ciśnienie w porównaniu do zapotrzebowania) oraz od temperatury i składu gazu tankowanego.

 

aflinta, musisz cofnąć ostrzeżenie przed ostrzeżeniem Witkowi...

 

Witek napisał swojego posta jeszcze jak wypowiedź robusia była nowym topiciem na głównym forum...potem Wurc przeniósł do technicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...