Skocz do zawartości

Brno -listopadowy weekend


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie ja też zawsze Brno tak troszkę mijałem :) W Pradze byliśmy już n-razy, a mamy ochotę troszkę popić czeskiego piwka i zjeść knedlików :) Tak poczytałem i znalazłem parę pochlebnych artykułów o Brnie i winnicach w okolicy :) bo to w końcu największe miasto Moraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejezdzalem wielokrotnie i takie same odczucia, jak piszacy powyzej - jakos nic mnie sie nie rzucilo, aczkolwiek zawsze to lepiej ruszyc tylek gdziekolwiek i jestem pewien, ze znajdziesz cos ciekawego. Pamietam jakis taki zamek na gorze, a skoro jest zamek, to i pewnie krol, itd... :P

 

Na piwko to nie lepiej do Pilzna, albo Budziejowic, skoro Praga zaliczona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja na przekór napiszę, że Brno to całkiem ładne miasteczko ale rzeczywiście chyba brak jakiś obiektów szczególnych. Blisko Brna masz np. Znojmo ciekawe małe miasteczko z lochami pod miastem do zwiedzania.Generalnie byłem i pomimo, że tak jak wyżej napisałem jakiś sczególnych, wybitnych atrakcji nie zapamiętałem to bardzo miło wspominam wycieczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz Znojma jeszcze Trebić i Telć. I Lednice-Valtice. Dwie ostatnie na liście UNESCO. Do Lednic warto rowery wziąść, albo wypożyczyć.

Koło Znojma austriacki Retz. Tam szukałbym wina. ;) A najlepsze Veltlińskie zelene kupiłem w Znojmie na stacji benzynowej na wyprzedaży. Butelka taka nijaka, wogóle nie zachęcała, w środku AMBROZJA. Jakbym otworzył na miejscu, wróciłbym z całym ich zapasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz Znojma jeszcze Trebić i Telć. I Lednice-Valtice. Dwie ostatnie na liście UNESCO. Do Lednic warto rowery wziąść, albo wypożyczyć.

Koło Znojma austriacki Retz. Tam szukałbym wina. ;) A najlepsze Veltlińskie zelene kupiłem w Znojmie na stacji benzynowej na wyprzedaży. Butelka taka nijaka, wogóle nie zachęcała, w środku AMBROZJA. Jakbym otworzył na miejscu, wróciłbym z całym ich zapasem.

W Telc i Trebic byłem i potwierdzam. Między Trebic(em) a Brnem też są ładne okolice.

A co do win: polecem Tramin Cerveny z serii Herbarium Moravicum. Na nasze to Gewurztraminer, jeden z lepszych jakie w życiu piłem (a raczej pijam bo z CK Krakowa na Morawy jakoś tak blisko i zawsze po drodze ;) ).

 

Pozdr.

Edytowane przez Knurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brno faktycznie nie jest najpiękniejszym miastem Czech, ale w mieście i okolicy znajdzie się kilka atrakcji. Jest tam dość ciekawy zamek na wzgórzu (ładny park wokół), muzeum Mendla (dość kiepskie, ale jest), parę ciekawych zabytków na Starym Mieście (budynek Ratuszu), ładny kościół - Petrov, Targ Warzywny (Zelny Trh). Pod Targiem można odwiedzić tunele. Na Placu Wolności (Namesti Svobody) znajdziemy ciekawy zegar - jajko (który w ogóle nie wygląda jak zegar, a o 11 można z niego wyciągnąć szklane kulki). Bardzo fajnie zapowiada się Obserwatorium astronomiczne. Inną ciekawostką jest Villa Tugendhat, na Liście Unesco, ale wizytę trzeba zaplanować z dużym wyprzedzeniem. W starym mieście jest wiele fajnych knajpek z czeskim klimatem, polcam knajpę Acko i gospodę Pegaz. W okolicy polecam Punkevni Jeskynie z przepaścią Macochy, fajnie się pływa statkiem w jaskini:). Niedaleko Brna jest ciekawy Mikulov, Kromeriz i areał Lednice- Valtice - pięknie i ciekawo. Brno warto odwiedzić przed świętami, wtedy na każdym placyku są festyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podpisuje się pod postem Piotrka. Brno moim zdaniem ma swój urok, taka kompaktowa Praga. Bardzo przyjemna starówka i zamek bez natłoku turystów. Szczegółów nie pamiętam bo byłem tam 6 lat temu, ale miasto przypadło nam do gustu bardziej niż Praga. Jest jeszcze tor, ale ostatnie imprezy już niestety się odbyły. Gdybyś jechał od strony Ostrawy lub Cieszyna to po drodze możesz wpaść do muzeum Tatry w Koprivnicach. Na weekend w sam raz.

ps. Bratysława jest tak ciekawa, że połowa z jej mieszkańców uciekła do Wiednia ;)

ps.widzę, że najlepiej wiedzą o Brnie, Ci którzy przez nie przejeżdżali :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...