Skocz do zawartości

Pokaż nam swój pulpit


owoc666

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 536
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Windows i jego podeście do pulpitu było fajne ale jak ekrany nie przekraczały rozmiaru 1024x760, potem te ikonki robią się małe, a menu start to osobna porażka. Najfajniej miało OS/2 to zrobione, teraz widzę, że od jakiegoś czasu Linux też tak ma i Vista :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz regulować w windowsie wielkość wyświetlanych ikon.

W moim kompie to jedyne co mogę regulować to siła z jaką w niego uderzam żeby działał, sam jestem ciekaw w jaki sposób to działa, ale pomaga :mrgreen:

Ciekawe, czy Kocar po przeczytaniu tego postu, nadal będzie uwzględniał gwarancje na Twój stary/nowy silnik :razz: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy Kocar po przeczytaniu tego postu, nadal będzie uwzględniał gwarancje na Twój stary/nowy silnik :razz: :mrgreen:

Z samochodem tak się nie obchodzę. Ten komp od nowości tam miał, a jak dawałem do do serwisu to wracał w jeszcze gorszym stanie, więc wkońcu zaprzestałem i wziąłem sprawę w własne ręce i pięści czasami :razz: i jak narazie chodzi tak już przeszło rok i niechce się zepsuć,tylko muli się strasznie, ale chodzi, a po naprawach w serwisie nawet tego nie chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz regulować w windowsie wielkość wyświetlanych ikon.

Nie zmienia to faktu, że większość tych ikon ma wersję 32x32 piksele co powoduje, że po skalowaniu są brzydkie, zresztą trzeba skalowanie robić ręcznie. Reszta systemu używa czegoś takiego jak DPI i na tej podstawie określa rozmiar ikony by nie trzeba było z lupą jej szukać. W OS/2 ikony jako bitmapy były zapisywane w kilku wielkościach, w Linuksie ostatnio jest to robione za pomocą grafiki wektorowej, na szczęście w Viście też. Tylko nie piszcie, że jak ktoś ma duży pulpit to chce mieć tam dużo ikon, bo założę się, że połowy z nich wtedy nawet nie ogarnia - przez co jest tam jeden wielki chaos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taz, ilość pamięci nie powala jak na stację graficzną a kluczowe dla ładowania są dyski i ilość urządzeń peryferyjnych z którymi Windows stara się podczas startu dogadać :) Boże, 20 sekund na ładowanie systemu, kiedyś zegarek wystarczył by to sprawdzić a teraz potrzeba kalendarza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...