Skocz do zawartości

O motoryzacji ale niekoniecznie o Subaru


WRC fan

Rekomendowane odpowiedzi

Felerem na pewno jest kolejny mechanizm komplikujący konstrukcję. A wiadomo, że im więcej dodatków, tym wyższe prawdopodobieństwo, że coś się zepsuje.

 

Ciekaw jestem jak sprawne będą te systemy start-stop w autach o przebiegu np 200 000 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panamera to znaczy 3 panamery stoja u nas na parkingu (dzielimy sie biurem z Porsche...biedacy)

i auto jak dla mnie jest za wielkie robi przytlaczajace wrazenie. No ale to byl cel wielkie Auto z duza moca. Zobaczymy jak sie bedzie sprzedawac w tych czasach. Auto dekadenckich i bogatych lat sprzed wielkiego kryzysu :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wciąż nie do końca rozumiem, co w tym złego ;)

To, że system "Start&Stop" kojarzy mi się z zakręcaniem wody podczas mycia zębów :mrgreen:

Zakrecanie wody podczas mycia zebow, to jeszcze rozumiem. Mi to sie bardziej kojarzy z zamykaniem klapy sedesu pomiedzy torsjami przy rzyganiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakrecanie wody podczas mycia zebow, to jeszcze rozumiem

 

Zawsze zakręcam.

 

Lanie wody przez trzy minuty jest kompletnie bez sensu.

 

A system start/stop jest ok, pod warunkiem, że jest bardzo szybki. Nasi kierowcy i tak potrzebują wieczności pomiędzy zmianą świateł, a wrzuceniem biegu i ruszeniem, to jak do tego dojdzie jeszcze oczekiwanie na włączenie silnika, korki będą jeszcze większe... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A system start/stop jest ok, pod warunkiem, że jest bardzo szybki

 

Jest szybki,przynajmniej w Mercedesie. I mam dziwne wrażenie że Panamera się nie będzie psuła.

 

WRC fan, podaj konkretne arguemnty,co jest takie złego w tym ?

 

Tylo merytorycznie bym prosił jak dasz rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WRC fan, podaj konkretne arguemnty,co jest takie złego w tym ?

 

sprobuje podac cos od siebie jak mozna :wink: co z wpływem na silnik, jak w zimie jade po miescie i co chwila mi sie gasi i zapala? w ten sposob jade dluzszy czas na nierozgrzanym silniku, co chyba dobrze mu nie sluzy (a juz calkiem nie sluzy jak mam diesel!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GREGG, sadze ze inzynierowie Porsche pomysleli o tym i podejrzewam, ze system nie dziala dopoki silnik sie nie nagrzeje. A jesli nie, to najwidoczniej nie ma takiej potrzeby. Nie probujmy byc madrzejsi od ludzi, ktorzy ten samochod stworzyli ;)

 

 

WRC fan, jak juz wydajesz taka kase na Panamere to jestem pewien, ze mozesz zamowic bez tej opcji.

 

Swoja droga tutaj: http://www.classicdriver.com/uk/magazin ... p?id=14117

 

...piszą o rewolucyjnym spojlerze Panamery, który zmienia kąt nachylenia etc. w zależności od warunków jazdy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy ja wiem, ze kazdy o tym wie, ale chyba jeszcze niewielu mialo okazje dowiedziec sie o tym z pierwszej reki:

http://motoryzacja.interi...rza,1270103,415

Niby wszyscy wiemy jak jest... :evil:

ale artukuł niezły i mimo wszystko daje do myślenia.

(szczególnie mnie, bo za jakieś trzy miesiące będę szukał czegoś używanego :sad: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym zlomowaniem to calkowita glupota. Dzis kupia sobie nowe Auto a za pol roku bedzie wielka dziura.

No i zlomuje sie Auta calkiem dobre juz z Euro 2. Np. Mazda 323 mojego syna rok. 97 rok przebieg 140 tkm ( naprawde jesze nie krecilismy :twisted::twisted: ) nie popsula sie nigdy 0 rdzy i co mam ja wyrzcic na zlom i kupic nowego. never.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...