Skocz do zawartości

Niemce a Subaru


Michał Bajorek

Rekomendowane odpowiedzi

Ponoć Niemce nie jeżdrzą Subaru, ponoć nie słyszeli o takim cóś, no ni ma takich aut i już. Jadąc 3 dni temu na zad mały odcinek przez Łużyce to ja całkiem sporo tych Subaru tam widziałem, Legacy stare i nowe, Justy jak wyżej a i dwie Imprezy się trafiły. Może to jednak nie Niemce nimi jeździły tylko Serbowie Łużyccy czyli słowiańscy autochtoni zamieszkujący ten region; choć mnie się wydaje, że Łużyczanie to raczej czysty marketing i to zwykłe Helmuty z Enerdowa jeżdrzą Subarakami. A swoją drogą ładnie tam mają - zwłaszcza stary słowiański Budziszyn polecam - pomyśleć, że Bolek Chrobry kiedyś od nich kaskę brał i do macieży chciał przyłączyć - cóż, się nie udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Michał, wejdź na mobile.de i wklep "Subaru".

 

Oni mają taki rynek używek, że "problem", o którym piszesz, moim zdaniem, nie istnieje. Subaraki docenili już dawno i zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym, masz całkiem niezły wybór :) (w porównaniu z naszą ojczyzną).

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4/5 kraju nie wie co to zima i przez okragly rok jezdzi na oponach letnich :) Wiecej subarakow widac na poludniu. Sprzedaja tego 12 tys rocznie przy ponad milionowym rynku. Nie wiem czy w Polsce udzial procentowy w rynku nie jest przypadkiem wyzszy :?: Ponadto nie nalezy zapominac o" patriotyzmie" niemieckim. W tej kategorii cenowej "prawdziwy Niemiec" wybierze lokalny wyrob :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie mojego sprowadziłem z niemiec dwa lata temu i powiem wam że....tam to dopiero są maniacy. Kupiłem go od faceta który jest starszy od mojego ojca a mam 28 lat. Dokładnie w briefie mam wpisane że facet był rocznik(1949) i w dodatku eht deutsch czyli naturalny niemiec z Manheimu.

 

CO mnie zdziwiło to to ile facet kasy wsadził w to auto, zawieszenie, wydech, koła, spojlery, up pipe i wszystko oryginalne kupione w subaru.Aha no i to co wyciągnął z samochodu to sprzęt grający który według niego był warty 5000 EURosów. Szukałem Imprezy długo,ale w Polsce takiego egzemplarza nie spotkałem i to jeszcze z przebiegiem 55.000km.Koleś już miał na podwórku nowego STi (wtedy jeszcze był to model 2003-2004. Owszem jest to mały krąg nabywców, bo jak niemiec ma wybrać między M3 albo s4 ,a Imprezą to 95% wybiera Made in Germany ale zawsze zostaje te słuszne 5% :twisted: .

 

Ja często jeżdżę po niemczech i czasem trafiam na imprezę,ale o wiele częściej na Outbacki lub Forysie,ale to kupujhą tam głównie myśliwi lub badylarze. I szczerze nie widziałem tam ładnego, dobrze wyposażonego Legacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiecie ze sptkac subaru we francji to cud.szczegolnie na poludniu.mam tam rodzine i czesto bywam tam i jeszcze nigdy nie spotkalem tam wrxa,STI :shock:

 

A to też słyszałem że Francja to raczej nie jest kopalnia wiedzy na temat subaru, za to szwajcaria to podobno zagłębie STi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vert, w sumie chyba lepiej dla Ciebie że nie spotkałeś we Francji WRX'a bo takimi tam policja się porusza :mrgreen:

a wiesz to tylko teoria.nie widzialem tam policyjnego subaraka ani w paryzu ani na poludniu w nicei san trope marsyli.nie wiem jakos glownie cytroeny i reno.

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na elmocie leciała zerówka STI na niemieckich tablicach,

co do mobile.de to kiedys widziałem masęofert impreza 2.5 z USA po takich cenach (np 7000 euro) ze smierdzi przekrętem z zaliczką, ktos to juz kiedys tutaj zauwazył

 

 

Tak, były takie ogłoszenia,ale mam nadzieję że nikt nie wtopił. Zresztą teraz to i w niemczech handlarze kombinują tak samo jak i w polsce. Kiedyś w niemczech mało który podkręcał liczniki itd,a teraz podobno jest to spotykane na każdym kroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedno jest pewne: kupujesz auto z przebiegiem 230 tys. to masz małe prawdopodobienstwo ze było kręcone (ale jesli było to masz przesr...), a więc na takie lepiej nie patrzec,

 

na polsacie widziałem dzisiaj, ze dziennie sprzedaje sie u nas 800 nowych samochodów (tyle??), co na miecha daje 2400, az sie zdziwiłem!!!!!

 

ale powiem Wam cos, rok temu jechałem do brukseli, i w niemczech po autostradach ZADNEGO Subaru nie widziałem, a juz w samej brukseli jedno WRX i jedno GT, ze 3 forysie a najwięcej to u nich cooperów i trakich małych badziewii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to też słyszałem że Francja to raczej nie jest kopalnia wiedzy na temat subaru, za to szwajcaria to podobno zagłębie STi.

Byłem niedawno w Szwajcarii, co prawda tylko przelotnie, ale na autostradzie z Genewy do Francji widziałem mnóstwo Szuwarków. We Francji już tylko kilka i to w większości na Szwajcarskich blachach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na majówce byłem w Hamburgu 3 dni, trochę po mieście się poszlajałem i jedyne Szuwary jakie widziałem to parę legaców/outbacków, jakiś foryś n/a i justy nowe. Nie widziałem ani jednej Imprezy, starej czy nowej :? .

 

Za to przydybałem kilka nowych m5, merca sl 65 amg, r&r phantoma, kilka astonów, audi rs4 starsze i chyba nowsze (ale z dość daleka widziałem i głowy nie dam) no i pomarańczowe murcielago :twisted: ... jak to na żywca wygląda :shock: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na majówce byłem w Hamburgu 3 dni, trochę po mieście się poszlajałem i jedyne Szuwary jakie widziałem to parę legaców/outbacków, jakiś foryś n/a i justy nowe. Nie widziałem ani jednej Imprezy, starej czy nowej :? .

 

Za to przydybałem kilka nowych m5, merca sl 65 amg, r&r phantoma, kilka astonów, audi rs4 starsze i chyba nowsze (ale z dość daleka widziałem i głowy nie dam) no i pomarańczowe murcielago :twisted: ... jak to na żywca wygląda :shock: .

 

Murcielagro też widziałem i najlepsze że to było na terenie fabryki VW w Wolfsbugu :lol: . Jechał sobie z hali do hali,ale na tablicach juz zarejestrowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Lambo to jaskrawe kolory (jasno-zielony, pomarańcz, żółty, fiolet jakiś) to już chyba taka świecka tradycja :) , coś jak niebieskie STi na złotych alu. Czarne wyglądają bardzo ok, ale taki zielony metalic to dopiero robi wrażenie. Pomarańczowy też zresztą wbijał w ziemię - jak jedzie po ulicy wśród czarnych, szarych i granatowych BMW, Mietków i innych MiGermany to kosmos po prostu :twisted: . Lans, panowie, lans po prostu 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarne Murcielago stało jakieś 2 lata temu w salonie toyoty w Bytomiu :wink:

Cuś piknego :evil:

 

 

Tak zgadzam się, tam zresztą przez jakiś czas i złote Lambo stało i kilka innych potworów. Ale mnie chodziło o to że Gallardo widziałem na terenie fabryki VW, to mnie zabiło. Widać zarząd jeździ czymś lepszym niż Phaeton!!1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem ostatnio w salonie Subaru we frankfurcie nad Odrą, nie sprzedają wogóle Imprez, od dwóch lat ani jednej nie sprzedali, jak juz coś sprzedają to forysie. Choć ostatnio w okolicach zobaczyłem wzmożone występowanie Imprez na drogach, może młodzi Niemcy zaczeli w końcu doceniać to autko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem ostatnio w salonie Subaru we frankfurcie nad Odrą, nie sprzedają wogóle Imprez, od dwóch lat ani jednej nie sprzedali, jak juz coś sprzedają to forysie. Choć ostatnio w okolicach zobaczyłem wzmożone występowanie Imprez na drogach, może młodzi Niemcy zaczeli w końcu doceniać to autko

A co głównie sprzedają? Legacy/OBK?

Niemce niechętne do subaru bo benzyna droga, no i lubią diesle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...