Skocz do zawartości

MOC STI


Maniak

Rekomendowane odpowiedzi

Albo staną w jakiejś uliczce, albo stoją za znakiem zakazu wyprzedzania i pytają czy widziałeś ten znak. Nie mają, co robić chyba. Tylko postoją na jakimś poboczu albo stoją cały dzień w tym samym miejscu. I zadowoleni. Dobrze, że znieśli premię od ilości mandatów. To trochę mniej ich wypisują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jak się czuje taki japoniec jadąc taką imprezką sti i jak ma wrzucić 4 bieg to mu odcina paliwoi

U mnie odciecie na czworce to 100 mph czyli ok. 160 km/h. Japonski bedzie mial zdziebko wiecej bo ma 8K red line (zamiast 7K jak u mnie) ale odciecie mu raczej grozi dopiero na piatce. A na torze, gdzie najczesciej jezdze rozwijam tak pod 110 nmph na jednej prostej takze japonski jeszczy by byl OK. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, ale jednak kiedyś samochody miał ograniczenia. Ja swego czasu w stanach miałem Chryslera Lasera rocznik 84, 3.8L Turbo, max jaki z niego wycisnąłem to 85MP/h i blokada i spadek do 70 i dopiero moc wracała.

Troche dziwne to "odciecie". Jeszcze takiego nie widzialem. Moze po prostu skopany byl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafal, cos dziwne to odciecie u Ciebie ;) - bo na pewno to nie kwestia odciecia naturalnego, bo Twoja spokojnie do 250km/h pewnie dociaga.

U mnie na 5 biegu odciecie jest teraz (na nowej skrzyni) na 265 km/h - i dochodze do niego zaskakujaco szybko :)

A przy 13 sekundach to chyba powinien miec ze 180 km/h na mecie? Bo wydawalo mi sie, ze 160 km/h to przy 14 sekundach?

Chociaz moge sie mylic.

BTW - jestem teraz w USA i strasznie malo w okolicach Washington jest subaru imprez - glownie legacy outback i forestery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, ale jednak kiedyś samochody miał ograniczenia. Ja swego czasu w stanach miałem Chryslera Lasera rocznik 84, 3.8L Turbo, max jaki z niego wycisnąłem to 85MP/h i blokada i spadek do 70 i dopiero moc wracała.

Troche dziwne to "odciecie". Jeszcze takiego nie widzialem. Moze po prostu skopany byl?

 

Kurde, może był ale robiłem go kilka razy u dealera i nic nie mówili na ten temat. Komputer pokałdowy (gadający nawet) też nic nie podawał jak mu się puściło diagnostykę silnika. Sprawdzałem też w funkcji ograniczenia prędkości i oszczędności i nie miał wstawionych żadnych ograniczeń, a można w nim było ustawić nawet drogę jaką chciałem przejechać i obliczał czy da się na tej ilości benzyny i można było ograniczyc prędkość max do takiej żeby nie spalał za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe Subaru STi osiąga prędkość 200km/h w 29,4s wcisk w fotel musi być niesaowity, ale....niestety EVO VII osiąga tą samą prędkość w 22,6s :( , dla pocieszenia mogę napisać ze STi jest szybszy do 100kmh :wink: ...dziwne. stego wniosek, że Subaru jest mocniejsze na "dołach" ale już przy wyższych obrotach na wyższych biegach, traci... :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafal, cos dziwne to odciecie u Ciebie ;) - bo na pewno to nie kwestia odciecia naturalnego, bo Twoja spokojnie do 250km/h pewnie dociaga.

To po prostu speed limiter z ECU. Podczas reflasha sie tego pozbede. ;)

U mnie na 5 biegu odciecie jest teraz (na nowej skrzyni) na 265 km/h - i dochodze do niego zaskakujaco szybko :)

Ja do odciecia dochodze tez bardzo szybko. A skrzynie mam szesciobiegowa.

A przy 13 sekundach to chyba powinien miec ze 180 km/h na mecie? Bo wydawalo mi sie, ze 160 km/h to przy 14 sekundach?

Chociaz moge sie mylic.

Przy autach AWD okolice 13 sa zazwyczaj przy troche ponad 100 mph. Popatrz na testy.

BTW - jestem teraz w USA i strasznie malo w okolicach Washington jest subaru imprez - glownie legacy outback i forestery.

Wpadnij do Chicago to troche zobaczysz. Chocby moja. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WG. pomiarów "Sport Auto" - czasopisma, które ma dziennikarzy potrafiących jeździć, .Impreza 02 (ewidentnie wolniejsza od 03,a tym bardziej od wersji japońskiej) przyspieszała do:

100km/godz - 5,2s

120 - 7,1

140 - 9,9

160 - 12,5

180 - 17,0

200 - 23,0

 

Czyli na 1/4 mili istotnie najprawdopodobniej także w wersji japońskiej ogranicznik jeszcze by nie zadziałał (no chyba, że w wersji S202). No cóż, errare humanum est.

 

Korsarus correctus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...