Skocz do zawartości

MOC STI


Maniak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Ojciec Założyciel

W wersji japońskiej podawana jest moc 280 KM.

Jest to związane z inna normą pomiaru mocy, wielkością zgodną z "gentlemans agreement" japońskich producentów (choć zdarzają się wyjątki !) oraz liczbą oktanową oferowanej tam benzyny (101).

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że nasz wygra, ale nawet dla picu trzeba pokazać, że tamten gorszy.

Nasze zawsze będzie najlepsze!

 

Dla tego wygra, że w Polsce i dla tego również, że mamy takie równe drogi.

A po za tym jak byłem kiedyś bardzo dawno z ojcem, kiedy Kadet był w sprzedaży pojechaliśmy do Belgii to wtedy widzieliśmy jak tam robią drogi! Tam na początku wylewają grubą warstwę betonu i potem dopiero kładą asfalt. A nie tak jak w Polsce na piach asfalt leją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochane, auto ma jeździć, ma sie nie psuć, majo sie laski oglondać i ma nam sonsiad Skodom nie podskoczyć. A czy ono ma liczebniczo 260, czy 260,5 to mię to kalafiorem stoi. Jak kto se na chamidle sprawdzi to mu i tak inaczy wydzie, bo abo ma dentki zamientkie, abo baterie zużyto, abo so rolki zaśliskie, abo operator na lufie, abo sie kompjuter pomylił. Na 1/4 sie nie ścigam ......... chyba że mie sie ktoś podłonczy do mojego 1/2 litra.......... to go pogonie.

 

Siwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys czytałem test porównawczy audi s4 kontra imreza sti wersja amerykańska i w artykule napisali że wyciągneli z impry katalizator i ściągneli blokade prędkości (180km/h), żeby były równe szanse, ale i tak nie były równe bo audi zostało w tyle :wink:

może powinni zostawić ten katalizator zeby ta biedna audiczka nadążyła za imprezką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Japońskie auta generalnie ogranicznie do 180 mają; inaczej jakby się w poprzek wyspy rozpędzili to by mi jeszcze Pikusia mogli zbombardować :twisted: A on na brak żelaza nie cierpi ....

Czyli na 1/4 mili japońska wersja po prostu będzie za wolna ...

 

Korsarus lentus japonicus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys czytałem test porównawczy audi s4 kontra imreza sti wersja amerykańska i w artykule napisali że wyciągneli z impry katalizator i ściągneli blokade prędkości (180km/h), żeby były równe szanse, ale i tak nie były równe bo audi zostało w tyle :wink:

może powinni zostawić ten katalizator zeby ta biedna audiczka nadążyła za imprezką

Ale tutaj bzdury wypisijecie. :(

Impreza STi w wersji USA ma ograniczenie ok. 145 mph co daje ponad 233 km/h (wiem bo sprawdzalem). Na cwiartke ma w okolicach 13 sekund przy predkosci tylko ciut ponad 100 mph co jest ok. 10 mph mniej niz to 180 km/h a przy mniejszej mocy (wersja USA ma conajmniej 300 konkow) bedzie mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...