Jump to content

Subaru XV automat czy manual

Recommended Posts

Witam,

Mam zamiar kupić XV i zastanawim się co lepsze automat czy manual jak z awaryjnością i obsługą skrzyń automatycznych czy są dużo droższe w uczymaniu. Auto będzie służyło do użytkowania praca dom zakupy czasami jakiś wypad raczej nie będę jeździł w ciężkim terenie.

z góry dziękuję za odpowiedź

• Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Miałem okazję jeździć i jednym i drugim.Zarówno w wersji 1.6 i 2.0. Oba są dobre i wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Do miasta brałbym automat.

Przejechałem XV z CVT ponad 20 tys w 7 m-cy. Jestem bardzo zadowolony. Start na światłach do 40-60 km/h bez konkurencji. W korkach - super. W trasie też spoko, choć jeśli pootrzebujemy mocno przyspies

Miałem okazję jeździć i jednym i drugim.Zarówno w wersji 1.6 i 2.0. Oba są dobre i wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Do miasta brałbym automat.

• Upvote 1

A jakieś komentarze w stylu nie kupuj automatu bo dużo bierze paliwa są z nim problemy? a Przedewszystkim coś w stylu skrzynia rozsypała się po 60 tyś km. i Naprawa kosztowała 20 tyś zł. Czy to jest nie możliwe i jedyny koszt to różnica przy zakupie samochodu. Plus nieco większe spalanie paliwa.

Nigdy ? :o

mozna tak powiedzieć.... :rolleyes:

Ale to dlatego, że producent nie przewiduje (jak niegdyś w Fordach), czy że skrzynie są tak słabe że wymienia się je razem z olejem ?

;)

Plus nieco większe spalanie paliwa.

ECVT chyba mniejsze...

Czyli mam rozumieć ze skrzynia może się rozsypać po 90 tyś ? A raczej jest to prawdopodobne ? I czy mówią to ludzie którzy mieli taki wypadek czy ludzie któży wolą machać prawą ręką.

ktos umiescił na forum zdjecia Subaru ECVT do sprzedania z US z przebiegami +-280 tys mil czy jakos tak.....poszukaj

ps. nie mam zadnego interesu w tym zebys kupil AT a nie MT., kup co chcesz....wiem jedno , ze wystarczy tydzień jezdzenia AT/ECVT i człowiek wyleczony jest z MT... :rolleyes:

w takim razie poczekam do kwietnia

i jak auto podpasuje to AT

sa jakies oficjalne informacje na temat AT w XV D ?

coraz intensywniej poszukuje diesla w automacie

• 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

tylko manual bo:

- potem auta z CVT nie odsprzedaż albo oddasz za grosze

- jak bedziesz jezdzić długo i ci przyjdzie serwisowac po gwarancji skrzynie (wymiana koł stożkowych czy pasa trasmisyjnego) to sie pewnie nie wypłacisz

- CVT ma do dupy rozwiazany naped z dolaczana tylna osią jak w VW

dziwi mnie fakt że jeszcze nie tak dawno wyśmiewano naped 4x4 VW oparty na sprzegle Haldex a teraz przedstwiciele SIP wciskaja to rozwiazanie klientom jako coś wspaniałego wiem że pieniadze i zyski firmy są ważne ale forumowicze pownni być ważniejsi

Edited by GRAF

W tej chwili cvt jest coraz więcej i podobnych wynalazków, więc można przyjąć ze przy odsprzedaży ta kwestia będzie już marginalna. Będzie to swego rodzaju normą.

Co do rozwiązania napędu, to chyba wszystkie AT od zawsze w subaru mają takie rozwiązanie.

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

Edited by luki266

....wiem jedno , ze wystarczy tydzień jezdzenia AT/ECVT i człowiek wyleczony jest z MT... :rolleyes:

Panie Andrzeju prosze nie szerzyć herezji, za chwilę się pewnie okaże ze STI tez powinno mieć skrzynie CVT :)

W tej chwili cvt jest coraz więcej i podobnych wynalazków, więc można przyjąć ze przy odsprzedaży ta kwestia będzie już marginalna. Będzie to swego rodzaju normą.

Co do rozwiązania napędu, to chyba wszystkie AT od zawsze w subaru mają takie rozwiązanie.

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

jak jest coraz wiecej??? raczej mniej tylko Subaru na siłe wciska ludziom to rozwiazanie, a cały świat używa skrzyn dwusprzegłowych DSG, prosze zorientować się w kosztach napraw tego typu urządzeń, za kilka lat sie okaże ze auto z manualem jest warte 30tys PLN a z CVT 15 :o a doświadczenia z rynku amerykańskiego można sobie wsadzić wiadomo gdzie bo kto tam był to doskonale wie ze styl jazdy jest diametralnie inny niż u nas

Witam,

Mam zamiar kupić XV i zastanawim się co lepsze automat czy manual jak z awaryjnością i obsługą skrzyń automatycznych czy są dużo droższe w uczymaniu. Auto będzie służyło do użytkowania praca dom zakupy czasami jakiś wypad raczej nie będę jeździł w ciężkim terenie.

z góry dziękuję za odpowiedź

Trzeba pojeździć jednym i drugim porównać i wybrać. Czy awaryjne to czas pokaże jeszcze za wcześnie to miarodajną ocenę na forum.

• 2 weeks later...