Skocz do zawartości

Warszawa - Gdynia - którędy?


romek_l

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś jeździłem tylko "7", od pewnego czasu Toruń + A1 i mnie się tak lepiej jedzie.

Potwierdzam, jeżdżę 1-2 x miesiąc i ze wszystkich kombinacji ta wygrywa. Waw-Plońsk-10-Lubicz i w A1, te 100km na dziesiątce da się wytrzymać. Ostatnio mnie namówili do powrotu na 7 i na razie koniec. Wracam 10-A1 zdecydowanie

 

Autostradą jest o 100 km dalej wiec dopiero jak będzie cała oddana do eksploatacji to powinno się jechać szybciej przez A2+A1.

Ostatnio też przećwiczyłem A1/A2, poza ponad 100km nadkładania to jeszcze ten nieszczęsny Kowal, Włocławek - męka!, Wyjazd i wjazd do Wawy też piekielny z powodu robót. Nie wydaje mi się żeby ta kombinacja kiedykolwiek wygrała nawet po ukończeniu tej dziury w A1Kowal, może porszatem na wariata 250km/h. Siódemka ma przesunięcie na 2015+, więc 10/A1 jak dla mnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się żeby ta kombinacja kiedykolwiek wygrała nawet po ukończeniu tej dziury w A1Kowal,
Nie przekreslalbym jednoznacznie. Zaraz koncza czesc poludniowej obwodnicy warszawy, Konotopa-Puławska(sierpien/wrzesien) a A1 od Torunia do Kowala ma termin oddania do konca 2013.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem, tak zrobiłem.

 

Gdańsk od Torunia A1, z powrotem 7ka.

 

A1.... fakt, że przyjazd z Warszawy do Gdańska w nieco ponad 3 godziny to fajna opcja jednak pobiłem wszelkie rekordy spalania :D

 

Tankowałem już po 260km, powrót 7ką około 4 godziny i na zbiorniku 410km :biglol: ilość paliwa: 45L Podtlenku LPG ;)

 

Obydwie Trasy fajne, jednak stara, dobra 7ka bardziej malownicza i zdecydowanie bardziej eko :P

 

I jeszcze jedna różnica. Tankowanie w Warszawie i na 7ce ok. 2.30 za litr LPG, na A1 2.75.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnic jest więcej: prawie 30 PLN opłaty za A1, te cholerne wysepki na '10' i do tego jak się źle trafi to korki w Lubiczu pod Toruniem 'zjadają' cały zysk na czasie przejazdu.

Ja od pewnego czasu wbieram starą/nową '7' i czasowo wychodzę na to samo - czas przejazdu z Gdańska do Płońska mam prawie taki sam jak A1/10 (zakładając że na autostradzie nie przekraczam 140-150).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak twierdze i wielokrotnie to sprawdzałem. Mniej więcej przepisowo (nie dokłądając więcej niz 20 licznikowe do poszczególnych ograniczeń) jadąc 7 jest około 4 godzin z tankowaniem. Żeby 10+A1 być szybciej to nie może być korka w Lubiczu (co o godzinach w któych ja podróżuje jest niespotykane) i na A1 trzeb zdecydowanie przycisnac co odbija się na zdecydowanie większym spalaniu.

 

Argument o większym bezpieczeństwie jazdy dwupasmówką też odpada, bo jadąc 10ką tylko 25 km mniej jedziemy jednopasmówką, ale w gęściejszym ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem juz,ale zapytam.Jak mi radzicie,jechac A1,czy 7ka,gdy:

wyjazd w niedziele 14 lipca,ok.8-9 rano,auto z 3 rowerami na dachu,2 malych dzieci ,kierunek Karwia.Co wybrac?Zdania pol/na pol..60 pln mi nie zal..nigdy nie jechalem ta A1....Wyjazd spod wawy,wschod .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od kilku lat śmigam do Karwi (gdzie będziecie??) i wszystko od humoru zależy. W te wakacje pojadę trasą Wawa/Płońsk/Sierpc/Rypin/Brodnica (postój McD)/Grudziądz/A1/Chwaszczyno/Bojano/Wejherowo/Krokowa/Karwia. To wyboldowane to taki objazd korków w których pół Polski stoi - a w tym roku nowy asfalt wylali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.Do Błot 2 jedziemy,pierwszy raz,z polecenia.Waham sie,ale i tak mam najwiekszy problem z moja 17 miesieczna pasazerka ;-)Ma po mnie charakter i usposobienie..nie lubi w miejscu siedziec....Przetrawie traske.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi wierzyć iż skrót przez Chwaszczyno jest dobry..... Podziękujecie po powrocie. Ja mam serdecznych przyjaciół z pensjonatami w Karwi - więc siłą rzeczy kilka razy w roku tam jestem :) (i tak od 1999 do dziś). Najfajniejsza plaża (jak nie lubicie tłoku) jest w połowie drogi pomiędzy Karwią i Dębkami. Pusto, szeroko ale....... wszędzie daleko :) Forkiem bym się tam wciągał ale swoim bez blachy pod silnikiem to jakoś tak troszkę riski jest. Zaplecza zabawowo imprezowego tam nie uświadczysz - więc śmigają tam głównie ludzie z dziećmi. Generalnie infrastruktura Karwi jest do d.... Zaufanie "na mieście" mamy tylko do "złotej rybki" ale jemy u znajomych w pensjonacie bo codzienniej jest nowe robione a stare idzie w kubeł (i częściowo dla Sanepidu) (można zamówić z zewnątrz). "Wrazieco" to pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za odpowiedz.Bardzo sie przyda.Daj znac mi,w sprawie jedzonka.My glownie sami bedziemy pod naszych smakoszy przygotowywac.Sa wybredni i..latwo sie rozpraszaja...Ale coz,taki los rodzica...

Czyli,ten objazd,nie wydluzy mi drogi za bardzo i mam w niedziele z niego skorzystac?Droga w miare normalna,czy lokalna dziurawa?Dzieki wielkie jeszcze raz.

Edytowane przez lookita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzieki wielkie za odpowiedz.Bardzo sie przyda.Daj znac mi,w sprawie jedzonka.My glownie sami bedziemy pod naszych smakoszy przygotowywac.Sa wybredni i..latwo sie rozpraszaja...Ale coz,taki los rodzica...

Czyli,ten objazd,nie wydluzy mi drogi za bardzo i mam w niedziele z niego skorzystac?Droga w miare normalna,czy lokalna dziurawa?Dzieki wielkie jeszcze raz.

Trasa bardzo spokojna,dla auta z rowerami na dachu,dziecmi niespokojnymi w srodku,ograniczeniami podrozy,nadaje sie bardzo.Niecale 60 pln koszt A1,z wawy ,za polska autostrade-spokoj i harmonijna jazde,to koszt dosc przyjazny.Szkoda,ze krotki dystans,ale z wawy -A1-Wysoka,potem polecany objazd obw.Trojmiejskiej przez Marcina,to swietna sprawa.Wysoka-Chwaszczyno-Bojano-Wejcherowo-troszke wolniejszej jazdy,ale jazdy a nie stania w korkach.

Wielkie pozdrowki i podzieki dla Marcina!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejcherowo

Wejherowo :P

 

Ta droga z Osowej przez Chwaszczyno do Wejherowa jest bardzo dobrej jakości, również polecam ;)

 

W ostatni weekend korek na obwodnicy sięgał kilku kilometrów w stronę Gdyni, za zjazdem z obwodnicy są na ul. Morskiej roboty drogowe i jest jezdnia zwężona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nei wiem jak można jeździć ten odcinek od płońska do a1 dla mnie to masakra, za to kiedyś, kilka lat temu zrobiłem swój rekord 3:45 Warszawa - Gdynia Karwiny :D jadąc 7demką (trasą). Licznikowe 180 w astrze 1.4, trząsłem się jak z niej wysiadałem :) :) ale olej dolany dopiero na mecie :D teraz już chyba bym tak nie szalał dodam że jechałem rano. Dawno nie jechałem siodemka ale na pewno jak będę jechał nad morze to siódemka, teraz to chyba trochę przebudowana, wtedy to pamiętam dało się wyprzedzać wszędzie

 

Możecie mi wierzyć iż skrót przez Chwaszczyno jest dobry..... Podziękujecie po powrocie. Ja mam serdecznych przyjaciół z pensjonatami w Karwi - więc siłą rzeczy kilka razy w roku tam jestem :) (i tak od 1999 do dziś). Najfajniejsza plaża (jak nie lubicie tłoku) jest w połowie drogi pomiędzy Karwią i Dębkami. Pusto, szeroko ale....... wszędzie daleko :) Forkiem bym się tam wciągał ale swoim bez blachy pod silnikiem to jakoś tak troszkę riski jest. Zaplecza zabawowo imprezowego tam nie uświadczysz - więc śmigają tam głównie ludzie z dziećmi. Generalnie infrastruktura Karwi jest do d.... Zaufanie "na mieście" mamy tylko do "złotej rybki" ale jemy u znajomych w pensjonacie bo codzienniej jest nowe robione a stare idzie w kubeł (i częściowo dla Sanepidu) (można zamówić z zewnątrz). "Wrazieco" to pisz.

Kiedyś zrobiłem sobie "skrót " z Karwi do Dębęk właśnie przez las, bo zobaczyłem na mapie jest droga jest co prawda gruntowa ale jade :) no i już w lesie miałem chwilami stracha, kałuże , dużo blota , a na koniec była droga błotnista niby szeroka ale taka pofałdowana, jechałem wtedy kangurem to bokiem chodziłem po tej drodze mijając co większe dziury, ale strachu się najadłem :) ale forkiem to na luzaku można tam wjechać

 

Co do skrótów to dorzucę swoje trzy grosze, czasem korkuje się albo wolno jedzie do władka już za trójmiastem więc można pojechać na gdynie i potem przez Pierwoszyno - Mrzezino - Żelistrzewo az do Pucka, trasa fajna trochę zakrętów :) i tak samo wracając z władka po co tłuc się główną trasą , odbijam na puck i ogień

Edytowane przez MateuszWwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrocilem z Karwienskich Bl. o 5.40 rano dzisiaj,wyjechalismy 24.14 .Trasa jak poprzednio.A1 dalej jest ok. dla mnie,trzymalem 120 km/h-rowery na dachu ,potem mniej,ale ruch do wawy bardzo maly. Natomiast to ,co dzialo sie od Lomianek,do Torunia , w kierunku nad morze,to mnie zadziwililo.Po prostu o 2 rano zajete 2 pasy, z przerwami,obladowane auta,tlooook.Ja przez kilkadziesiat km jechalem ,jako jedyny na swoim kursie.Niesamowita roznica i ulga,ze sie wrocilo w komforcie i i szczesliwie.Pozdrawiam podroznikow,milych wakacji.

Edytowane przez lookita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka lat temu zrobiłem swój rekord 3:45 Warszawa - Gdynia Karwiny :D jadąc 7demką (trasą). Licznikowe 180 w astrze 1.4, trząsłem się jak z niej wysiadałem

Jeździsz jeszcze siódemką? Będę wiedział jakiej drogi omijać :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...